Skocz do zawartości
neotps

Laptop W Cenie 3000-3500zl

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam laptopa w przedziale cenowym 3000-3500zl. Mam kilka na oku i chciałbym porównać z Waszymi propozycjami.

Zależy mi na:

- Dobrej matrycy 15.6 cala z dobrym czasem reakcji, kątem widzenia, aby w grach nie występował efekt smug.

- dysk 7200, powyzej 250giga

- nowy procesor najlepiej z serii i3/i5

- karta graficzna wystarczająca by pograć w nowe gry - wiadomo cena stanowi ograniczenie.

- jakość wykonania

- długi czas pracy na baterii będzie mile widziany

- szybki serwis.

 

Co proponujecie?

Dodatkowe pytanie: laptopy firmy fujitsu - jakieś doświadczenia z tą marką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego samsunga mam na liście. Wydaje się być wporządku choć nic o samsungach jako laptopach nie wiem. Zastanawiam się jeszcze nad

Asus K52JR-SX024V 3299zł

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...2JR_SX024V.html

Jednak znalazłem opinie iż matryca nie jest najlepszej jakości w tym modelu. Zostaje chyba jedynie sprawdzić to na żywo w jakimś sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do tematu. Mam podobne potrzeby - ogólnie biuro i multimedia, sporadycznie jakieś gierki, głównie strategie i to żadne najnowsze. Koszt ok 3000 zł.

Czy wiecie coś na temat zainstalowanych w tym samsungu i asusie kart grafiki? Zupełnie nie znam się na laptopach i nie mam pojęcia jak wydajność kart 'mobilnych' ma się do desktopowych. Macie może jakiś link do testów?

Z tego co napisał QrVicH wynika, że 330M i 240M są lepsze niż radek zainstalowany w tym asusie.

EDIT coś znalazłem odnośnie wydajności

Edytowane przez prze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Na koniec jeszcze kilka pytań.

1. Jakość matrycy w samsungu. Czy będzie widać efekt smug w szybkich scenach w grze? Da się na tym grać przyzwoicie bez męczenia przy tym oczu? Obecnie jestem w posiadaniu Toshiba a300-1AE i tu ekran pozostawia wiele do życzenia, nie da się grać w gre typu quake 3 przez efekt smużenia.

2. Warto inwestować w w model NP-R580-JS04PL z procesorem Core i5 520M 2,4, który jest droższy o 300zl, czy może modem JS03PL z szybszym dyskiem i lepszą baterią?

3. Istnieje taka możliwość by na życzenie zmienić takie elementy jak wspomniany dysk czy bateria, czy może jest tylko możliwość kupna TAK JAK WIDAĆ W OPISIE DANEGO MODELU?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem jeszcze coś takiego

Acer Aspire 5740G-434G50MI

Jest najtańszy, ma najlepszą grafikę (HD5650 vs GF330M vs HD5470) i 64 bit system. Jednak jakoś nie mam zaufania do firmy acer. Macie jakieś doświadczenia związane z firmą acer lub jeszcze lepiej z linią produktów Acer Aspire 5740?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem jeszcze coś takiego

Acer Aspire 5740G-434G50MI

Jest najtańszy, ma najlepszą grafikę (HD5650 vs GF330M vs HD5470) i 64 bit system. Jednak jakoś nie mam zaufania do firmy acer. Macie jakieś doświadczenia związane z firmą acer lub jeszcze lepiej z linią produktów Acer Aspire 5740?

Acer ma opinie psującego się sprzętu. Kolega miał acera, po roku padł w nim dysk. Obudowa gdzie trzymamy ręce przy pisaniu po 2ch latach była kompletnie wytarta z farby. Gdzieś czytałem, że najbardziej toksyczne laptopy produkuje acer i hp. Uważam, że najlepszy jest ten samsung w tej cenie, a system z tego co wiem, możesz sobie zainstalować 64 bitowy na kluczu z 32bitowego. Poprawcie mnie, jeżeli się myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledząc inne fora można wyczytać,że to co piszesz o Acerach to stereotypy już dawno są ;]

Więc Acery z linii Aspire 5740 są dobre lub chociaż przyzwoite? na neweggu ludzie byli raczej zadowoleni, ale to względnie nowy produkt i chwalili po ok 1 tygodniu użytkowania. Wrzuciłem temat na google, ale z opiniami na temat tego modelu raczej krucho. Nie kupuję dla siebie, tylko doradzam koleżance z pracy. A dyski twarde sypią się bez powodu i w każdym sprzęcie - kwestia szczęścia lub raczej jego braku.

edit znalazłem teścik laptopa z tej linii.

Edytowane przez prze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kilka dni temu borykałem się z podobnym problemem. Po dogłębnej analizie rynku wybrałem właśnie Acera 5740g. To jest chyba najrosądniejszy laptop w tej cenie. W komputroniku kosztuje 2899 z systemem, core i5, i radkiem 5650. Jak tylko kurier mi go dostarczy to chętnie odpowiem na wasze pytanie dotyczace tego lapka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kilka dni temu borykałem się z podobnym problemem. Po dogłębnej analizie rynku wybrałem właśnie Acera 5740g. To jest chyba najrosądniejszy laptop w tej cenie. W komputroniku kosztuje 2899 z systemem, core i5, i radkiem 5650. Jak tylko kurier mi go dostarczy to chętnie odpowiem na wasze pytanie dotyczace tego lapka

Koniecznie napisz jak się sprawuje w gierkach i jak w rzeczywistości wygląda od strony konstrukcyjnej i jakości wykonania, bo na photoshopowanych zdjęciach reklamowych wygląda całkiem nieźle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD5650 jest lepsza od GeForce GT 330M?

Zgodnie z http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-...gow.1174.0.html wynika, że tak.

Sparki97 - obecnie ten laptop juz 2999 na komputroniku.

jak wchodzisz przez ceneo na strone komputronika to oszczedzasz stówkę http://www.komputronik.pl/index.php/produc...tml?cpsrc=ceneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem ale koszt przesyłki w komputroniku jest 4x mniejszy. O firmie x-kom nic nie wiem wiec padło na komputronika mimo iż zawsze kojarzył mi się z drożyzną i sporymi marżami

Edytowane przez sparki97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zachwalam (zresztą można o x-komie poczytać na forum notebookchecka), tylko podaję alternatywę dla "znielubianego" przeze mnie Komputrona ;)

Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie napisz jak się sprawuje w gierkach i jak w rzeczywistości wygląda od strony konstrukcyjnej i jakości wykonania, bo na photoshopowanych zdjęciach reklamowych wygląda całkiem nieźle

No i w końcu dotarł do mnie

Obudowa- klasyczny acer z tym że góra laptopa przybrała kolor błękitny, wysoki połysk ładnie wygląda ale niestety widać na nim każdy paluch. Wszystko dobrze skręcone nic nie trzeszczy zawiasy sprawiają wrażenie solidnych (ale co można o nich napisać po 1 dniu użytkowania). Klawiatura pełna na której pisze się dość przyjemnie. Jedyna rzecz jaka mnie zaskoczyła to to że przy rozpakowywaniu lapka z pudełka wypadła śrubka :blink: po obejrzeniu wszystkich otworów stwierdziłem że małe żółte rączki po prostu dodały jedną gratis :wink:

Teraz do rzeczy

Procesor i5 430M takty od 1,2GHz(0,93V) do 2,5 (1,05V) zmiany bardzo szybkie i płynne

idle

Dołączona grafika

stress

Dołączona grafika

 

3Dmark2006

Laptop nie optymalizowany ze wszystkimi wstępnymi śmieciami

Domyślne takty karty 550/700

Dołączona grafika

i podkręcona do 700/850 (co nie jest jeszcze kresem możliwości grafiki)

Dołączona grafika

 

Jestem pod wielkim wrażeniem kultury pracy wentylacji laptopa pod pełnym obciążeniem wydobywa się z niego lekki szum który wogóle nie przeszkadza w pracy/rozrywce

 

Co do gier zainstalowałem tylko jedną ale jaką :wink: GTAIV. Po pierwszym uruchomieniu NIko zaproponował taką konfigurację

Dołączona grafika

w takiej konfiguracji benchmark wbudowany w grę pokazuje 31,5fps co pozwala na komfortową grę (przynajmniej na pierwszej wyspie). Musze dodać coś jeszcze mianowicie zauważyłem że cienie w gta na kartach ati wygladają dużo lepiej niż na moim stacjonarnym 9800gt.

Podsumowywując jeśli masz do wydania ~3kPLnów na laptopa to bedziesz zadowolony wybierając Acera 5740g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten krótki test. Teraz pozostał dylemat między samsungiem, a tym acerem:), jednak za aceem przemawia coś na plus - w opakowaniu dostajesz dodatkowe części :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie x-kompa w opisie nie stwierdziłem obecności Bluetooth :D

Czy faktycznie ten acer za ~3000zł nie ma wbudowanego modułu bluetooth ?? ;0

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...