Skocz do zawartości
Lanc

Riva Tuner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem kartę inno3d 8800gts 512, zainstalowałem sterownik 171.16 modded by Side i po zainstalowaniu rivy tunera 2.06 nie wyświetlają mi się żadne zakładki między innymi do podkręcania i reszta, a potrzebuje zmniejszyć obroty wentylatora bo po włączeniu kompa pracuje na 100%. Karta jest wykryta poprawnie, ale pisze forceware detected i nic nie można ustawić bo nie ma gdzie

Czy riva nie obsługuje jeszcze tych kart, poprzednio miałem 7900 gs i wszystko działało. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sprawa z riva tunerem rozwiązana, kolega "lama1" w wątku o 8800gts 512 podał rozwiązanie:

RT aby widziała 8800GTS 512MB trzeba ustawić :

trzeba wkleić w rivatuner.cfg pod [GPU_10DE]

 

G92 = 610h-61Fh,600h

faktycznie wszystko gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie to znajde w rivie szukam i nie ma wer. 2.06 Co zrobić gdy Riva Tuner nie zapisuje ustawień rdzenia/pamięci na najnowszych sterownikach ?

A: Power User: Linia NVIDIA \ Overclocking > Rozwinięcie > Zmiana wartości ShaderClockRatio na [-1]

po każdym restarcie kompa wszystko wraca do ustawień fabrycznych

nawet to też nie działa Jak włączyć kontrolę zegarów w Low Power 3D ?

A: Power User: Linia NVIDIA \ Overclocking > Rozwinięcie > Zmiana wartości EnableLowPower3DCotrol na 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q: Jak wyłączyć test ustawień zegarów po podkręceniu ?

A: Power User: Linia Overclocking \ Global > Rozwinięcie > Zmiana wartości DisableClockTest na 1.

Niby tak - ale cos nie bangla.

Robie tak:2903967[/snapback]

Przy "DisableClockTest" trzeba ustawić wartość 1 - u Ciebie nie ma tam nic.
Wielkie dzieki ! :gitarzysta: udało mi się dobić do 7ooo [; Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w RivaTuner 2.0.6 włączyć, aby pokazywało mi (w Hardware Monitorze czy na OSD) zużycie pamięci? Bo wiem, że coś takiego jest (było we wcześniejszych wersjach?) a za Chiny teraz nie mogę tego znaleźć tam, gdzie ustawia się co ma się wyświetlać na wykresach.

 

edit: Już wiem, nie miałem Video Memory Usage zaznaczone w Plugins. Dziękuję tajemniczemu userowi z GG. ;)

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super super ale kurde na sterach 169.21 nie chce mi sam zmieniac taktow 2D/3D .

Ktos zna na to lekarstwo zeby sie same zmienialy a nie ja recznie poprzez launcher?

Lekarstwo istnieje, a w wersji 2.07 jest jeszcze łatwiej to skonfigurować. Szkoda tylko, że NVIDIA nie bardzo chce naprawiać ten błąd w swoich sterownikach/BIOSach...

 

Żeby mieć wszystko automatycznie musisz posłużyć się RivaTuner Statistics Serverem, który powinien pracować sobie w tle. W monitoringu musisz wybrać Hardware Acceleration (usługa wykrywająca przejście między trybem 2D a 3D) i stworzyć regułę w Schedulerze która włączy odpowiedni profil w oparciu o zmianę w Hardware Acceleration.

 

Jeżeli takie szybkie tłamaczenie ci nie wystarczy, postaram się szerzej to opisać - faktycznie ciężko to wygrzebać nawet na Guru3D, a na PurePC jeszcze chyba o tym nie było...

 

Polecam też dobrze skonfigurować automatyczną regulację wentylatora - ja u siebie w tej chwili zapominam całkowicie o działaniu RivaTunera w tle a mam totalną ciszę w 2D i optymalne chłodzenie w 3D.

Edytowane przez H3ct0R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki . mniej wiecej czaje o co biega .

ten statistic serwer duzo zrzera zasobów ? nie ma jakiegos memory leak ?

art na guru 3d jest spoko - ale niestety kikla rzeczy jest inaczej w najnowszej wer. rivy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki . mniej wiecej czaje o co biega .

ten statistic serwer duzo zrzera zasobów ? nie ma jakiegos memory leak ?

art na guru 3d jest spoko - ale niestety kikla rzeczy jest inaczej w najnowszej wer. rivy .

U mnie bierze niecałe 3 MB pamięci i IMHO jest nieodczuwalny dla systemu.

 

A TUTAJ masz świetny tutek pisany w oparciu RivaTunera 2.07 i 2.08 - możesz prześledzić wszystkie nowe opcje w akcji.

 

Przy okazji:

DOWLOAD wersji 2.08 i changelog.

Edytowane przez H3ct0R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta "nowa wersja" pozwala w końcu podkręcać karty w SLI? Pół roku temu próbowałem ale efekt był taki, że na jednej karcie kręcił mem, na drugiej core. Wiem, że mogę sprawdzić ale obecnie graty mam rozłożone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Czy ta "nowa wersja" pozwala w końcu podkręcać karty w SLI? Pół roku temu próbowałem ale efekt był taki, że na jednej karcie kręcił mem, na drugiej core. Wiem, że mogę sprawdzić ale obecnie graty mam rozłożone.

hmm,ciekawe :)

nie ma zadnych problemow mozesz krecic wszystko z osobna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani to, ani to. Z AC jest tak, że wszystko co wyświetla coś w OSD, jest źle widoczne. Tak samo widać FPS'y (a raczej nie widać, bo się na siebie liczby nakładają). Fraps ma taki sam problem. Wina gry i tylko gry. Jak chcesz zobaczyć temp to sobie odpal monitoring po wyłączeniu / zminimalizowaniu AC, to zobaczysz temperaturę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...