Skocz do zawartości
09darko

Nowe Mobo S775 Pod P4

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

jakiś czas temu moja płyta główna odeszła na tamten świat i teraz chciałbym powrócić mój "stary komputer" do życia, mam -+400zł, wiem lepiej uzbierać wiecej i kupić nowy ale zostałem bez kompa a za neta trzeba płacić dalej

 

-Intel Pentium 4 P4 3.0ghz/1M/800/04A SL7PU Malay

- grafika radeon pod AGP

-Gigabyte GA 8S661FXm-775

-zasilacz no-name

-dysk twardy 80GB ata

-ram 2x256 DDR 400Mhz

 

napewno do wymiany mobo, grafika?(chyba niema sensu pchać się w AGP?), zasilacz

 

mobo np.

http://allegro.pl/item908746865_nowa_foxco...uo_gbe_lan.html

 

http://allegro.pl/item906741493_msi_7379_v..._e_g31_12m.html

(ale wtedy i ram musze wymienić)

 

zasilacz np.

http://allegro.pl/item900952070_nowy_zasil...12cm_cichy.html

a do grafiki niemam pomysłów...

 

 

jakieś podpowiedzi co innego wybrac zmienic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych płyt głównych co podałeś to żadna do reszt podzespołów nie pasuje, bo nie obsługują kart graficznych na AGP i DDR1.

 

Najlepiej sprzedaj pozostałości po komputerze (dysk może zostać) i kup coś nowego - nowszego.

 

 

Za procesor i ram ok 100 zł dostaniesz.

I co to za karta graficzna na jest ?

Edytowane przez delekta87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inwestowanie w ten zestaw nie ma sensu. Możesz postąpić dwojako:

 

1. Jeśli zależy Ci jedynie na tym by ten komputer był sprawny jak najmniejszym kosztem to kup jakaś tanią płytę główną pod S775/DDR1/AGP na allegro np takie coś. Ostatecznie możesz jeszcze zmienić zasilacz.

 

2. Możesz sprzedać to co masz, dołożyć trochę i kupić nowy komp na AM3/DDR3 np. pierwszy polecany w zestawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta co podałem widzę, że nie ma pełnego złącza AGP tylko coś co się nazywa FGE. Może to, choć nie musi sprawiać problem z kartą graficzną.

 

Możesz zobaczyć też inne płyty pod LGA775/DDR1/AGP. Np. taki Foxconn - ten sam chipset co twój stary Gigabyte, pełne AGP 8x, taki Foxconn - AGP 8x + DDR1 i DDR2, albo taki Asrock - hybryda AGP 8x / PCI-E 4x i DDR1/DDR2.

 

Edit: Jest jeszcze opcja modernizacji za niewielkie pieniądze. Piszesz, że masz 400 zł. Za proca P4 530J weźmiesz ok 60 zł, za 2x256 MB DDR1 jakieś 40 zł, a jeśli masz np. Radeona 9200 to weźmiesz za niego w granicach 40-50 zł. To daje razem kwotę ok. 550 zł. Za tą kwotę możesz kupić:

 

Athlon II X2 240 2.8 GHz - 225 zł

2 GB DDR2 800 MHz - 135 zł

Asrock A780GM-LE/128M - 190 zł

 

Razem - 550 zł, dodatkowo będziesz musiał kupić zasiłkę np. Modecoma Feel III 400 W za 60 zł i uzyskasz całkiem dobry zestaw do domowych zastosowań. Oparty na AM2+/DDR2, a nie na AM3/DDR3, więc mniej przyszłościowy, ale za takie pieniądze uważam, ze całkiem niezły.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to lepszy jest która? chyba opcja nr 1.?

opcja 1. Foxconn?

czy

opcja 2.

Foxconn

 

 

p.s wiem że lepiej sprzedać ale mi zależy na czasie a z sprzedawaniem bywa różnie

 

 

Edit:

yyy a opcja nr 1 to ile tam ramu moge wrzucic? bo są 4sloty ale 2xDDR i 2xDDR II (to moge zapełnic wszytskie sloty np ddr?)

-wiem głupie pytanie ale wole wiedzieć wczesniej;-)

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz też pracować na 2 kościach DRR1 i 2 DDR2. Albo DDR1 albo DDR2.

 

Ja bym zalicytował tego Asrocka. Powinien pójść w granicach 100 zł. AGP 8x / PCI-E, DDR1 / DDR2, max. 2 GB RAMu i do tego będziesz mógł nawet Core 2 Duo starszy wsadzić - link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ten Asrock byłby lepszy. Nie można tak zrobić. W jednym momencie można korzystać albo z DDR1 albo DDR2. Teraz możesz pracować na 2x256 MB DDR1, później sprzedać i kupić DDR2.

 

Edit: Ja bym zalicytował tego Asrocka, a zakup tego Foxconna odwołał.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...