Skocz do zawartości
tko

Eizo 2433 Czy Tylko Hp 2475w

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Panowie HELP ! po ponad 10 latach czeka mnie wymiana zestawu. blaszak będzie pod i5 ale zostaje jeszcze kwestia monitora. Od ponad roku śledzę rynek matryc, analizuje te parametry i coraz bardziej jestem niepewny co do zakupu odpowiedniego monitora. Obecnie chyba poniżej 24" nie zejdę, osobiście się przekonałem że to odpowiednia powierzchnia do komfortowej pracy i głównie rozrywki.

Reasumując, na monitor mam około 2.000 pln, zależy mi na matrycy ips lub pva.

Czekam jeszcze na następce hp 2475w czyli HP ZR24w. W cenie około 2tys. złoty chyba obecnie nic się lepszego w Polsce nie znajdzie???prawda?

Przyznam szczerze, zależy mi na prawie że perfekcyjnej jakości, na możliwości "cieszenia" oczu na lata. Wiem, że za te pieniądze ciężko spełnić te wymogi, więc mam jeszcze jedno pytanie, czy warto się szarpnąć i dołożyć do bądź co bądź rewelacyjnego EIZO 2433w? Czy warto płacić 3500zł za monitor praktycznie tylko do celów rozrywkowych? ( input lag ma duże znaczenie, namiętnie kropie hedy w cs 1.6)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główna kwestia obija się o rodzaj wyświetlacza. HP ma IPS, Eizo PVA. Plusy i minusy obu technologii zapewne znasz. Za Eizo dodatkowo przemawiają: 5 lat gwarancji na panel i podświetlenie ( sprzęty z dystrybucji Alstora ), równość, liniowość, ogólnie jakość sprzętu stoi sporo wyżej niż wszystkie HP, Dell i inne zabawki z tego segmentu.

 

Jeżeli faktycznie szukasz perfekcyjnej jakości, to Eizo spełnia te wymogi. Co do IL w tym modelu nic nie powiem, bo szczerze nie widziałem żadnych testów. Mimo wszystko nie wydaje mi się, że będzie gorzej niż na wspomnianym HP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem nawet bodajże na weneckiej, to chyba siedziba Alstora, na pokazie paneli Eizo. I powiem szczerze, te monitory są rewelacyjne, ascetyczne kształty całkowicie mi pasują, kolory są bajeczne a matryce z wbudowaną funkcją overdrive znacząco przyczyniają się do eliminacji smużenia. Tylko pozostaje jedno pytanie, czy to wszystko warte jest dopłacenia 1,5 tys jak ludzie kupują monitory za 800pln i się cieszą. Po prostu nie wiem czy to nie jest jakieś takie wynajdywanie przysłowiowej igły w stogu siana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo warto i to jak najbardziej. Nie patrz na to, że komuś pasuje 26" TN za 800 zeta, tylko na to co Ty chcesz i potrzebujesz. Przerobiłem okołu 20 monitorów LCD, w większości sprzęt średniej półki i kilka rodzynek z wysokiej póły. Nie ma bata, różnice są kolosalne, ale dla ludzi znających się na rzeczy i wymagających sporo.

 

Design Eizo jest prosty, wielu mówi że ma urok płyty chodnikowej. :wink: Może i ma, ale jak dla mnie kształty tych monitorów są jednymi z najlepszych jakie widziałem. Proste, funkcjonalne, bez świecidełek i innych bzdetów. Za to bebeszki tych monitorów to już inna liga.

 

Jeśli widziałeś matrycę PVA w akcji i nie przeszkadza Ci zmiana gammy pod kątem, to bierz S2433. Zaletą HP jest matryca IPS i jej świetne kąty. Reszta jest na korzyść Eizo.

 

Mam HP, ale jest to punkt przejściowy do moich monitorów końcowych. A że u mnie wybór jest prosty ( tylko Eizo :razz: ) to mam na co zbierać kasy. :wink:

 

Tak jak pisałem, nie sugeruj się tym, że 90% ludzi jest zadowolonych z TN. Monitor jest najciężej wybrać, zwłaszcza jak ma się wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toms83, chyba jeszcze bardziej utwierdziłeś mnie w przekonaniu że moim przeznaczeniem jest EIZO :) pozostaje więc zacisnąć pasa, dozbierać jeszcze trochę do skarpety i może w marcu dokonam zakupu. pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O-o. Dokładnie taki temat jaki chciałem założyć. Też się zastanawiam czy warto dopłacić tyle do Eizo, skoro będzie służył tylko do celów rozrywkowych.

Toms83 napisałeś, że HP ma lepsze kąty, czy różnica jest duża? Można spokojnie oglądać film 2-3 osoby?

No i czy ogólnie Eizo jest widocznie lepszy od HP?

Ostatnie pytanie, czy do Eizo można podłączyć PS3/Xboxa 360? Bo z tego co wiem to do HP można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zmieniłem swojego S2231W na HP ze względu na kąty. Przy filmach mi przeszkadzało to, że na szaro podobnych partiach ekranu małe ruchy powodowały zmiany ( zmiana gammy pod kątem ). Osobiście mnie to drażniło, ale wiele osób wcale tego nie zauważa ( w rozmowach z ludźmi wychodziło, że nawet nie wiedzą o co chodzi ).

Ale ja jestem upierdliwy koleś, zwłaszcza jeśli chodzi o lcd. :wink: Także moje wypaczone czepialstwo odnośnie monitorów nie koniecznie przekłada się na potrzeby innych osób.

 

PVA jest świetne jeśli chodzi o czerń, na IPS jest z tym gorzej. O ile czerń idzie "polepszyć" ( oświetlenie za monitorem, więcej światła w pomieszczeniu ), o tyle kątów w PVA już nie idzie w żaden sposób "zniwelować".

 

Czy warto dopłacić? To już raczej kwestia indywidualna. Imo na monitorze nie warto oszczędzać, dobry zakup ( zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy mamy już takie wielkości ) będzie się spisywał przez dobrych parę lat. W tym czasie kompa zmienimy z 2/3 razy, a monitorem będzie dalej pracował. W monitorach już wiele nie wymyślą, wielkości już są spore 24" to standard, full hd jest, led nie wiele dają w porównaniu do ccfl ( chyba że RGB Led, ale to nie będzie w konsumenckim segmencie, bo jest po prostu za drogie ), ewentualnie 120 Hz wprowadzą i koniec.

 

Toms83 napisałeś, że HP ma lepsze kąty, czy różnica jest duża? Można spokojnie oglądać film 2-3 osoby?

No i czy ogólnie Eizo jest widocznie lepszy od HP?

Ostatnie pytanie, czy do Eizo można podłączyć PS3/Xboxa 360? Bo z tego co wiem to do HP można.

Na Hp spokojnie możesz oglądać w 2/3 osoby. Mankamentem IPS jest to, że czerń pod kątem zaczyna świecić, za to w kolorach nie ma praktycznie żadnych zmian! PVA czerń prawie się nie zmienia, ale reszta kolorów blaknie. Trzeba wybrać mniejsze zło, niestety, jak zwykle. <_<

 

Mniej więcej tak to wygląda:

- PVA na wprost i pod kątem; na IPS pod kątem nie ma prawie żadnych zmian;

 

Dołączona grafika

 

- IPS świecenie czerni pod kątem; na PVA czerń prawie taka sama na wprost i pod kątem;

 

Dołączona grafika

 

----------

 

A zapomniałem dopisać. HP ma kupę złącz, bez problemu podłączy się masę urządzeń zewnętrznych. S2433 dysponuje DVI, D-Sub ( po co to ? :blink: ) i Display Port. Konsolę podłączysz przejściówką DVI-HDMI. Chyba że jest Dis Port w konsoli?

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O_o Zmiana kolorów na PVA na tym obrazku jest dość duża. Będę to musiał zobaczyć w praktyce.

 

A, co do drugiego obrazku to ten NEC też jest na IPS przecież, a ma dobrą czerń. Musi mieć to dodatkowe coś, czego nazwy zapomniałem. xD Teraz doszedł kolejny kandydat do zakupu. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O_o Zmiana kolorów na PVA na tym obrazku jest dość duża. Będę to musiał zobaczyć w praktyce.

 

A, co do drugiego obrazku to ten NEC też jest na IPS przecież, a ma dobrą czerń. Musi mieć to dodatkowe coś, czego nazwy zapomniałem. xD Teraz doszedł kolejny kandydat do zakupu. :/

Nec 2490 WUXi ma A-TW ( Advenced Tru White Polarizer ) filtr, który niweluje świecenie czerni pod kątem, ale daje z kolei fioletowienie/zielenienie czerni. Model już nie do kupienia, więc masz problem z głowy. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, jak mogli zrobić nowszy model, bez tego polaryzatora. :blink: Na zdjęciu nie widać, by była fioletowawa lub zielonkawa. Gdyby był dostępny, to pewne bym na niego się zdecydował, a tak to jestem w kropce. :/

Nie ma jakiegoś 24" monitora na IPS zapowiedzianego z tym polaryzatorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, jak mogli zrobić nowszy model, bez tego polaryzatora. :blink: Na zdjęciu nie widać, by była fioletowawa lub zielonkawa. Gdyby był dostępny, to pewne bym na niego się zdecydował, a tak to jestem w kropce. :/

Nie ma jakiegoś 24" monitora na IPS zapowiedzianego z tym polaryzatorem?

LG.Philips już nie produkuje matryc z tym polaryzatorem. Jest w tej chwili jeszcze do kupienia HP LP2480ZX z A-TW, ale cena znacząco przekracza założony próg. :wink:

 

Fiolet/zieleń jest efektem zastosowanego filtru A-TW, jest bardzo delikatne ale widać. Zaraz znajdę fotkę, muszę poszukać.

 

----------

 

Mam, polecam wątek, poniżej są zdjęcia i opis. Kilk.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest cały czarny, to rzeczywiście widać, ale ziemia wygląda dużo lepiej, niż na LP2475W.

I jeszcze ten obrazek:

http://2.bp.blogspot.com/_0-tLLf6eqJY/Sef5...eQ/s400/224.jpg

 

 

A tym WUXI2 warto się zainteresować? Czy nie ma między nim, a HP dużej różnicy?;>

WUXI2 też będzie świecić pod kątem. Sprzęt lepszy od HP, ale bardziej jeśli skupiasz się na pracy z kolorem.Jeżeli do ogólnej rozrywki, to bez różnic ( HP ma szeroki gamut, a Nec sRGB ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wybiorę HP, nie będę się ładował w droższego NECa. Wiadomo może, kiedy zawita na Polski rynek następca LP2475W, czyli HP ZR24w , który został wspomniany przez autora tematu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie:

 

Czy Waszym zdaniem opłaca się ładować w LP2475W za ~1700zł? Jest to monitor wystawowy, bez wad czy ubytków.

Tak, to dobra cena a monitor też należy do całkiem niezłych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...