Skocz do zawartości
Bull_Byk

Pytanie O Funkcje Brother Dcp-375cw Via Wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośniedrukarki z tematu czyli Brother DCP-375CW, skierowane głównie do jej użytkowników.

 

Otoz czy za pomoca tej drukarki mozna skanowac dokumenty przy uzyciu konkretnego komputera w sieci(ale nie scisle przypisanego tylko raz z jednego raz z drugiego, zaleznie od potrzeb).

 

Sprawa wyglada tak:

sa 2 komputery:

1) desktop laczacy sie z netem przez wifi

2) notebook laczacy sie z netem przez wifi

 

Uzywany jest router wifi netgeara.

 

Z tego co wyczytalem mozna za pomoc tej drukarki udostepnic druk obydwu komputerom za pomoca wifi (nie trzeba uzywac kabla sieciowego) ale nie wiem czy skanowanie jest mozliwe z poszczególnych komputerów, czy trzeba to niestety zgrywac na jakiegos pendrive'a i dopiero potem przerzucac do komputera. Komputer ma byc obslugiwany przez laików i chialbym zeby to bylo mozliwie najprosciej rozwiazane.

 

Bylbym wdzieczny za wszelkie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten brother powinien mieć opcje skanowania i wysyłania na maila/ftp. Osobiście coś z pocztą muszę mieć w sofcie skopane, bo próbowałem rożnych konfiguracji i zawsze jest błąd podczas wysyłania, natomiast przez ftp, żadnych problemów. Jak dla laików to najlepiej załatw jakiś darmowy/płatny ftp, i dodaj zakładkę w przeglądarce i zapamiętaj hasło.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chyba nie wiesz jak do końca działa ftp. Raz konfigurując to, później masz dostęp do skanów z każdego komputera na świecie podłączonego do internetu oczywiście trzeba znać hasło ;). Zobaczy czy, aby na pewno ten brother obsługuje taką funkcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chyba nie wiesz jak do końca działa ftp. Raz konfigurując to, później masz dostęp do skanów z każdego komputera na świecie podłączonego do internetu oczywiście trzeba znać hasło ;). Zobaczy czy, aby na pewno ten brother obsługuje taką funkcje.

 

No nie rob ze mnie az takiego laika. Sama drukarka sama w sobie nie ma miejsca na przechowywanie duzej ilosci danych. Zeby wyslac na ftp to trzeba miec jakis serwer ku temu.

 

A w ogole drukarka juz kupiona bez problemu mozna skanowac z poszczegolnych komputerow via wifi jak i drukowac oczywiscie. Mozna tez odczytywac karte pamieci bezposrednio z drukarki i kopiowac dokumenty sterujac z kompa.

 

Z samej drukarki mozna tez wyslac skanowany dokument na wybrany przez nas komputer kopiowanie do doslownie 1 klikniecie przycisku. obsluga domyslna i prosta.

 

Do tego cichutka jest.

 

Moge z calym sercem polecic (a wyposazenie tez jest calkiem calkiem), mysle ze HP ktory niby jest wyznacznikiem jakosci moze sie sporo nauczyc od Brothera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bullbyk moze cos wiesz na temat 4 tuszy w drukarce brother? bo szczerze mowiac mnie to przeraza. Gdzies czytalem ze w durkarce tej przez caly czas trzeba miec pełne i niezaschniete 4 glowice z tuszami?

nawet jesli chce wydrukowac sobie pol strony z paroma zdaniami w czarno bialym kolorze, to musze caly czas miec niezaschniete, pelne 4 tusze?

To musi strasznie drogo wychodzic.

 

 

powiedz jesli cos wiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczą zamienniki. Oryginalne Innobelle są drogie.

 

A co do skanowania na komputer przez wifi - po naciśnięciu na przycisk Start wyświetlą ci się nazwy komputerów w sieci. Trzeba wybrać odpowiednią i potwierdzić. Inna sprawa, że skanowanie przez wifi jest straszliwie wolne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, ale jak mam to rozumiec. zakladajac ze zamiennik kosztuje np: 25 zł, to ja ciagle musze płacic 100zł (25zł x 4) zeby wydrukowac sobie pare stron na pare miesiecy na czarno bialo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 25 zł, chłopie. Zamiennik kosztuje do 5 zł za kartridż - chyba na tyle cię stać. To, że nie powala wydajnością, to inna sprawa, chociaż tobie tyle powinno wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, sa takie tanie tusze ale na allegro, w sklepach ceny zamiennikow zaczynaja sie od 13zł.

 

Moze ktos zna odpowiedz na moje pytanie. Drukarka ta ma 4 tusze, 1 tusz czarny i 3 x tusz kolor. Zakladajac ze bede drukowal tylko na czarno, a kolorow nie bede ruszal.

To jesli moje pozostale 3 tusze kolor wyschną ze "Starosci", choc nie beda ani razu uzywane, to czy drukarka sie zablokuje przy drukowaniu tylko czarno bialym? i bede musial kupic nowe kolorowe tusze by wydrukowac na czarno biało?

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...