Skocz do zawartości
iop121

Komp Do 3500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się nad nowym kompem :)

 

jeśli byście mogli mi pomóc wybrać :)

 

a drugie pytanko

 

czy warto czekac do maja na phenom 2 x6 ? czy ceny 4X drastycznie spadną ??

 

Pozdrawiam

 

Z Góry Dziekuje :)

Edytowane przez iop121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU i5 750

Płyta MSI P55-GD65

Ram 2x2 GB GoodRam 1600 Mhz lub A-daty 1600 Mhz

GPU 5850 MSI

Zasilacz OCZ ModXStream Pro 600W lub OCZ StealthXStream 600W (oczywiście pociągnie ten konfig słabszy zasilacz ale biore po uwage modernizacje )

HDD samsung F3 lub WD Black

buda np. CoolerMaster Dominator 690

 

zobacz jak to wszystko bedzie sie kalkulowalo w 3500 zl czesci bralem z glowy mam nadzieje ze sie zmiescisz w tej kwocie

 

bedziesz krecil ( oczywiscie bardzo wskazane , przy tej karcie graficznej to nawet konieczność ) wiec chlodzenie mugen 2 + pasta termo. AS5

 

nie wiem do czego ci ten komputer (wiec konfig ktory ci napisalem jest tak na szybko ) ale czekac na x6 raczej nie warto bo troche czasu minie zanim jakies programy beda wykorzystywały 6 rdzeni nie mówiąc juz o grach , a co do cen x4 to spadku cenowego bym sie nie spodziewał

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU i5 750

Płyta MSI P55-GD65

Ram 2x2 GB GoodRam 1600 Mhz lub A-daty 1600 Mhz

GPU 5850 MSI

Zasilacz OCZ ModXStream Pro 600W lub OCZ StealthXStream 600W (oczywiście pociągnie ten konfig słabszy zasilacz ale biore po uwage modernizacje )

HDD samsung F3 lub WD Black

buda np. CoolerMaster Dominator 690

 

zobacz jak to wszystko bedzie sie kalkulowalo w 3500 zl czesci bralem z glowy mam nadzieje ze sie zmiescisz w tej kwocie

 

bedziesz krecil ( oczywiscie bardzo wskazane , przy tej karcie graficznej to nawet konieczność ) wiec chlodzenie mugen 2 + pasta termo. AS5

 

nie wiem do czego ci ten komputer (wiec konfig ktory ci napisalem jest tak na szybko ) ale czekac na x6 raczej nie warto bo troche czasu minie zanim jakies programy beda wykorzystywały 6 rdzeni nie mówiąc juz o grach , a co do cen x4 to spadku cenowego bym sie nie spodziewał

 

Super Rozwiązałeś mi wszelakie wątpliwości :)

 

ale ost pytanko mi chodzi po glowie :)

 

 

i5 750 czy phenom 2 965 x4 ?

 

bo lga 1156 to nie najnowszy socket a am3 tak wydaje mi sie bardziej rozwojowy :) ? co sądzicie

Edytowane przez iop121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba maja takie same raczej mozliwosci rozwoju :P Wybor nalezy do Ciebie. 965 jest wydajniejszy na stock zegarach, ale po OC to i5 jest lepszy. i5 z mobo na pewno jest drozszy od 965 z mobo ;] Ale co kto lubi.

Osobicie majac takie fundusze ktore pozwalaja mi na obie podstawki bralbym mimo wszystko am3. Na C3 bym pokrecil, w cenie i5 z mobo tutaj mam juz chlodzenie. A reszta powodow to juz fanboystwo wiec nie pisze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biarac pod uwage jak dlugo jest juz s775 i ciagle jest to s1156 tak szybko nie zniknie na pewno ma przed soba jeszcze 2 lata i pewnie to samo tyczy sie AM3 , zresztą z tego co zauważyłem to większość osob ktore po ok. 2 latach decydują sie na jakiś upgrade i tak zmienia całego kompa wiec po co sie martwic ile socket pożyje , zgadzam sie rownierz co do wyboru konfigu jesli nie zmieścisz sie w 3500 zl z i5 to z Phenom x4 będziesz tez bardzo zadowolony napisz jeszcze do czego ci ten komp bedzie służył

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre :P Ale tak nie mozna. Trzeba brac to co lepsze ;]

W sumie to spory problem. Np. majac x kasy starczy nam na gts250 i co brac ? taniej 4850 czy gtsa ktory notabene ma nie oplacalna cene ? Podobnie z Intelem, wydajnosc wieksza, ale czy warto tyle doplacic ? nie. Tyle ze ja mam akurat tyle kasy ze mi wystarczy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość NuCore

W takim razie, jak masz aż tak dużo kasy, że na wszystko wystarczy, to kup to co najdroższe i będzie po problemie;)

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja pisalem czysto teoretycznie i moze malo konkretnie :P Chodzilo mi o to ze jezeli ktos ma kase na zestaw w oparciu o i5 to nie ma sensu chyba brac AMD i zostawic 2 stowy na cos tam bo tak to mozna oszczedzac i oszczedzac :P Zejsc z phenoma na athlona, potem z x4 na x2 i w koncu kupic poserwisowego della bo i tak wystarczy. To juz problem "inwestora" czyli kupujacego bo on inwestuja swoje pieniadze w to. JA od zawsze bylem zwolennikiem kupienia czegos odrobine tanszego (a nadrobic oc) i za roznice w cenia brac chocby myszke :P bo ma dla mnie spore znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...