Skocz do zawartości
Micky92

Router Pentagram P6331-42 I Karta Sieciowa Wi-fi Tp-link Tl-wn350gd

Rekomendowane odpowiedzi

Mam stworzoną sieć domową opartą o router pentagram P6331-42. Chcę podłączyć do niej jeszcze jeden komputer i mam zamiar wpakować do niego kartę sieciową TP-Link TL-WN350GD (wi-fi). Będzie to razem działać ze sobą, na jakimś przyzwoitym zasięgu? W grę wchodzi wymiana plików, jak i dzielenie łącza internetowego. Komputer i router dzieli jedno piętro (pokój z tym komputerem jest nad pokojem, w którym jest router), nie będzie z ty problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam tą kartę wi-fi na PCI od TP Linka. Nie mogę złego słowa o niej powiedzieć, chipset Atherosa (dla ludzi którzy mieszkają w dużej aglomeracji i lubią bawić się Cainem i Back Track'iem jak znalazł ;) ) działa bardzo dobrze na Windows 7. Jest w standardzie do niej mała antenka 2 dBi, zawsze można ją odkręcić i zmienić na jakąś dookólną, u mnie w domu są grube ściany, dlatego zmieniłem standardową antenkę na TP Link TL-ANT2405C (5 dBi) http://www.ceneo.pl/;015627495-10.htm Internet mam niestety 1 Mb/s od Netii na łączach TPSA, zabezpieczony WPA2, na 1 zestawie z siga, oddalonym od routera o kilka 5 grubych ścian, ok 9 metrów na piętrze mam 3-4 na 5 kresek zasięgu.

 

Krótko mowiąc mam u siebie taki zestaw:

 

- Router TP-Link TD-W8101G (chipset Ralink) - wbudowana antenka 5 dBi, którą można swobodnie operować, ma tylko jeden port Lan, dałem się naciąć, w RTV Euro była promocja za 99 zł na TD-W8901G i źle spojrzałem i wziąłem ten 'słabszy w tej samej cenie', zresztą oba są na tym samym chipsecie

- karta wi-fi na PCI TL-WN350GD

- antena dookólna TP-Link TL-ANT2405C

- karta wi-fi na USB, TP-Link TL-WN321G - tego ścierwa nie polecam, grzeje się niemiłosiernie, gubi synchronizację co jakiś czas, google mówi, że ten typ tak ma, przydaje się, jak wychodzę gdzieś z laptopem, bo trochę lepiej łapie sieci ;)

 

Wszystko gra i 'bucy', na początku miałem problemy z synchronizacją, sprawdziłem parametry linii - były kiepskie, zadzwoniłem do Netii, trochę im nawrzucałem, dłubali łącznie 2 dni i synchronizuje bezproblemowo...

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...