Skocz do zawartości
Arczi

Tuner Tv Czy Karta Tv ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, sprawa ma się tak że niedługo w pokoju będę miał remont i wyleci mi telewizor, tak więc jedyna opcja oglądania telewizji u mnie w pokoju będzie poprzez monitor od kompa. Monitor to Samsung 931BW. I teraz moje 3 pytanka odnośnie wydajności tego, tzn. która opcja byłaby najbardziej opłacalna, biorąc pod uwage fakt, że moge dać na to max powiedzmy 400-450zł.

 

1. Kupić teraz do kompa jakąś dobrą kartę telewizyjną i tv oglądać na obecnym monitorze

2. Kupić do obecnego monitora jakiś dobry tuner TV.

3. Sprzedać ten monitor (ma 19 cali) i kupić nowy (20 cali) z wbudowanym tunerem tv.

 

Która opcja byłaby najlepsza ? tzn. zapewniałaby najlepszą jakość obrazu ? Biorąc też pod uwage fakt, że za ten mój obecny monitor dostałbym pewnie z 300zł, więc w 750zł bym się musiał zmieścić w monitorze z wbudowanym tunerem tv, a jakość ewentualnego nowego monitora nie może być gorsza jak w obecnym.

 

Czekam na opinie fachowców, pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak:miałem tuner - padaka a dobry kosztuje - ani to wygodne ani obraz to jakas rewelka.....potem miałem kartę compro - spoko opcja pod vistą - media center nagrywanie itp no ale by coś obejrzeć to odpalanie kompa - też lipa na dłuższą metę.....potem kupiłem monitor z hdmi i olałem to wszystko bo mam dekoder hd z kablówki i wystarcza bez tunerów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o zewnętrznych kartach TV? Opłaca się bardziej kupić zwykły monitor i i podłączyć pod niego taką kartę? Czy może jakiś niezwykły monitor jeżeli potrzebuje sprzętu posiadającego złącze SCART, zwykłe wejście antenowe i oczywiście DVI? Jeżeli można prosiłbym o konkretne propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może jakiś niezwykły monitor jeżeli potrzebuje sprzętu posiadającego złącze SCART, zwykłe wejście antenowe i oczywiście DVI? Jeżeli można prosiłbym o konkretne propozycje.

 

Jeśli potrzebujesz złącza SCART to w grę wchodzą tylko monitory z tunerem, inne takiego wejścia nie posiadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...