Skocz do zawartości
PiotriX

Wymiana karty graficznej - pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich moderatorów, administratorów oraz userów forum - ponieważ jestem tu nowy.

Szybki rozwój technologi oraz gier komputerowych ;) zmusił mnie do wymiany w swoim komputerze najpierw RAM-u na 2GB KINGSTON (DualChanel) a teraz myślę nad wymianą karty graficznej.

Aktualnie posiadam GIGABYTE NVIDIA GeForce 7300GS 256MB chodzi mi po głowie GeForce 9600GT 1GB, lecz nurtują mnie dwa pytania, pierwsze to sprawa zasilania, w tej chwili posiadam zasilacz

PROCOMP ATX LPK9-400W, ale z wymianą nie problem, myślę że zasilacz zmieści się w cenie 150zł (allegro).

Drugi problem który może mnie spotkać to kompatybilność... właśnie, płyta główna ASROCK 775Dual-VSTA.

Szyna oczywiście PCI Expres, ale czy wystarczająco szybkie jak na taki dobry układ graficzny?

Czy moja płyta nie jest zbyt "prymitywna" i mało rozbudowana? Słyszałem że to płyta z tańszych - mało opcji do overclockingu. Proszę o kilka rad jaką kartę oraz zasilacz wybrać, myślałem o ASUS chłodzenie pasywne + radiator. Podobno taka karta bierze nieraz więcej energii niż cały komputer.

 

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz całkiem niezły :) - pasuje, ale karta, cena mnie przeraża i to że może się nie zmieścić w obudowie... najwyżej komp będzie be bocznej ścianki i nie w biurku ;) Najbardziej przekonany jestem do marki Nvidia, z radeonami nigdy nie miałem do czynienia... najbardziej martwi mnie ta kompatybilność.

Edytowane przez PiotriX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepszym. Nowa technologia, oszczedniejszy i wydajniejszy :P Jaka masz te bude ? to mid wiec ma naprawde normalne wymiary wiec nie sadze zeby byl problem. Co do samej nV to sorry ale na dzien dzisiejszy sa w stanie zaoferowac to samo co oferowali rok temu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz NVidie, to 9800GT jest w większości przypadków wydajniejszy (zależy od gry) i trochę tańszy od HD5670. Ale osobiście gdybym miał wybierać, to brałbym Radeona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, technologicznie zaawansowana karta ale na jednej aukcji na allegro pisze że zasilacz co najmniej 500w O_o hahah prawie jak spawarka ;p

 

ehhh, ta karta ok. 400 zasilacz grubo powyżej 150zł... a finansowo u mnie nie za bardzo - starsi nie pompują mi dochodów, bo w szkole mi nie idze...

 

Czyli mówicie, że pomijając zasilacz i miejsce w obudowie, na 100% ta karta jest kompatybilna z moją płytą główną? (ASROCK 775Dual-VSTA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę z 512MB kupisz już za 330zł (nie ma co dopłacać do wersji 1G bo grasz w 1024x768) a zasilacz dostaniesz za 159zł , tak że doliczając przesyłkę wyjdzie za całość trochę ponad 500zł (ceny z esc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do takiej rozdzielczosci te karty proponujesz?

spokojnie 4650 starczyl by :)

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/filtr/_0_17561_1344_2858_0_0_0_0_0_0

a zasilacz jeden z tych:

Zasilacze 80 PLUS Standard 80 PLUS Bronze 80 PLUS Silver 80 PLUS Gold cena - Porównanie cen w sklepach

 

i napisz jaki masz dokladnie model procesora i ramow. to podkreci sie cos i powinno smigac :)

plyta nie jest najlepsza ale powinna zrobic fsb 266 i 333 skoro obsluguje c2d.

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...