Skocz do zawartości
dr_Misiek

Przesiadka z E8400 @ 4,25BH

Rekomendowane odpowiedzi

HEY!

Mam obecnie:

E8400 @ 4,25GH

ASUS P5K/EPU

2x2GB KINGSTON HYPER X 1066 @ 1134

 

Myślę że najwyższa pora przesiąść się na cos mocniejszego.

 

Co polecilibyście, żeby było szybsze i z dużym potencjałem OC :-)

 

na CPU+MOBO+RAM chciałbym przeznaczyć do 1500PLN.

 

 

Mogę dodać że myślałem o takim zestawie:

 

i5 750 (740 PLN)

ASUS P7P55D-E P55 (550 PLN)

MEMORY to jeszcze nie mam typu ale myśle, że nie nie więcej jak 450 PLN.

 

Co o tym myślicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego wykorzystujesz kompa ? Jakaś amatorska obróbka wideo , programy graficzne itp. Czy też do multimediów , neta , gier? Jeśli to pierwsze to można wymienić na i5 , jeśli to drugie to nie ma jeszcze sensu nic zmieniać. Co prawda pojawiają się gry będące w stanie wykorzystać więcej niż 2 rdzenie , ale na chwile obecną nie jest to jakiś wysyp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer służy jako MediaCenter i jest podłączony to 40 calowego TV.

 

Procka którego mam udało się podkręcic do 4,5GH ale okazało się że na dłuższą mete nie jest stabilny i tylko 4,25 wytrzymuje.

Dlatego chciałbym wymienic na coś co będzie szybsze od tego procka żeby wykorzystać lepiej karte graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do komputera Media Center ty kręcisz procka do 4.25Ghz? Ciekawe po co? Przy oglądaniu filmów nie wystarcza 3Ghz? Procek E8400 juz nie ogranicza GTX260-216 przy 3,8Ghz, wiem bo sprawdzałem. Powyżej nawet w 3DM06 nie ma wzrostu fps, no może 2-3 klatki. Widzę że testujesz stabilność procesora w Orthosie na Prioryty 1, ustaw 9 i pogadamy o stabilności, albo "walnij" go LinX'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograniczasz gtx'a 260 ? Jakim cudem ? o.0 Tak jak kolega wspomnial ta stabilnosc to Ty sprawdz jeszcze raz :P

Ja nie zmienialbym nic bo nie wiem gdzie moze Ci brakowac procka po za gtaIV. Jak cos to karta ogranicza. Rowniez przydaloby sie jej OC tym bardziej ze kreci sie bardzo dobrze.

Jak chcesz zmieniac to na xeona, lepsze oc. No i zawsze bedziesz mial malo ze x4 to /i przyszlosciowy socket :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer służy jako MediaCenter i jest podłączony to 40 calowego TV.

Przecież mógłbyś spokojnie na tym 40" TV nawet grać na takim sprzęcie, a ty mając mediacenter narzekasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co te Wasze komentarze.

Prosiłem o dorade a w zamian tylko pytania "po co to zmianiać".

Jak ktoś nie ma ochoty pomóc w doborze sprzętu to może lepiej się nie wypowiadać i nie zaśmiecać tematu.

 

Ale jak bardzo chcecie wiedzieć to będę miał możliwość sprzedaży MOBO + CPU + MEM właśnie za 1500 PLN dlatego uważam że nie skorzystanie z wymiany sprzętu to prawie jak grzech :-)

 

Czy możemy zatem przejść do meritum sprawy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zaproponowal cos ala:

i5 750

asus p7p55 lub msi cd65

g.skill eco 1600 cl7 o ile dostaniesz

 

nic innego nie ma tutaj praktycznie racji bytu.

 

[ot] ktos chyba niekumaty w temacie chce od ciebie kupic cpu + mobo + pameic za 1500. [/ot]

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co sobie wybrałeś jest ok wiec jeśli masz możliwość sprzedać to co masz to sie nawet nie zastanawiaj ew. możesz zmienic plyte glowna na msi gd 65 , co do tamu to polecam goodram 1600 2x2Gb lub gskill eco 1600 Mhz .

 

i cos do chłodzenia cpu po oc - mugen 2 + AS5

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chciałbym wymienic na coś co będzie szybsze od tego procka żeby wykorzystać lepiej karte graficzną.

 

Naprawdę ciekawa teoria :lol: Chcesz powiedzieć ze E8400@4,2Ghz nie w pełni wykorzystuje GTX 260.

Oczywiście zmieniaj sprzęt jeśli masz okazje zrobić to bez kosztów ale nie myśl ze będziesz miał większą ilość fps chyba ze grasz w 1024x768.Co do nowego config. to co podał mobot będzie ok

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz core i5, coraz więcej aplikacji wykorzystuje więcej niż 2 rdzenie, teraz to tylko 4 jajka brać. Do tego i5 ma turbo.

 

Ja też kupuję tego procka i taki zestaw złożyłem.

 

 

CPU: intel core i5-750

MOBO: gigabyte GA-P55-UD3

A-Data 4GB (2x2GB) 2000MHz Xtreme Series

Edytowane przez szokooko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj nie toczy sie dyskusja na temat technologii, chwytow marketingowych itp, tylko configu dla kolegi.

 

jedyne co mnie zaszokowalo w tym watku to te 1500zl. ja bym nie dal ci wiecej jak ekhm 380zl za e84, 250zl za mobasa i z 280zl za pamieci. jezeli znalazles takiego jelenia to rzeczywiscie grzechem bylo by tego nei wykorzystac i nie zmienic sprzeciwa.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cala wymiana wydaje sie jedynie sensowna rzeczywiscie jesli znalazles takiego jelenia ze przeplaci za calosc 2x no ale coz...e8400 napewno nie ogranicza tej grafiki ,ale swoja droga wyniki z 3dmarka 06 dosc niskie mi sie wydaja biorac pod uwage ,ze na 4850 i sporo gorszym procu mam wiecej ptsow ,a to zasadniczo ciut slabsza karta w mojej opini.

 

szokooko nie rozumiem co masz na mysli mowiac o full hd w 21.5"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi :-)

 

Wyjaśnie sytuacje wyników 3D Marków. Pewno nie zaważyliście (kliknijcie w linki) ale to moje stare wyniki na GF 9800 GT, czy teraz wyglądają lepiej B-)

 

Poprostu nie chciało mi się zmieniać w podpisie na nowe, kiedyś to zrobie :rolleyes:

 

Moj GTX260 przeszedł testy 3D Markmów na 750/1504/2600 MHz :blink:

 

Ponizej wyniki karty, jeśli kogoś interesują :-)

 

3D Mark 2001 SE - 81684 | 3D Mark 2003 - 60518 | 3D Mark 2005 - 26589 | 3D Mark 2006 - 18555

 

No ale koniec z przechwalankami.

 

OK "jeleń" sie znalazł dlatego myśle o wymianie sprzętu.

 

Słyszałem ze AMD ostatnio coś poprawiło swoje rezultaty.

 

Nie ukrywam że to tylko ze słyszenia od "znajomych ze sklepu" dlatego chciałbym sprawdzić te informacje u wiarygodnego źródła (mam na myśli Was) :-)

Edytowane przez dr_Misiek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak komp do Media Center czyli HTPC, to przede wszystkim na chipsecie H55/H57 ze wzgledu na mozliwość przesłania bitstream'a dzwieku (DD TrueHD, DTS-HD) po HDMI do amplitunera na filmach Blu-Ray zaden inny chipset tego nie oferował do tej pory, to raz, dwa najlepszy procek do tego to i3 530 tak najsłabszy ponieważ ma najmniejszy pobór energii i najmniej sie grzeje i dla niego filmy FullHD z Blu-Ray czy mkv to pikuś.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na i3? taka przesiadka jest bez sensu patrzac na sprzet jaki posiada, jak cos to tylko pelne 4 rdzenie :)

mozesz rowniez sprobowac sil z amd:

http://www.allegro.pl/item990773754_phenom_ii_555_c3_x4_b55_selekt_nowe_gw_fv_sklep.html

i jakas fajna plytke na am3 870/880/890

poniewaz jak od niedawna wiemy podstawka intela lga 1156 przejdzie za rok do historii, poniewaz wprawdzaja nowe chipsety (seria6) z jedna nozka mniej :)

oraz pamieci do zabawy w oc:

http://pccentre.pl/article/show/GOODRAM_Value_1333_2x2GB/id=17396

http://www.skapiec.pl/site/cat/7/filtr/_982_7646_2332_0_0_0_0_0_0_0

http://allegro.pl/listing/search.php?category=63027&from_showcat=1&order=p&string=GOODRAM

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich zastosowaniach liczy się przede wszystkim niski pobór prądu, a nie wydajność. Lepiej trochę kasy zaoszczędzić kupując np. i3 zamiast i5.

Edytowane przez Modd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba dobrze wiesz ze w kazdym procku mozna zmniejszyc pobor pradu. do filmow hd/blueray obnizyc napiecie i puscic go np na 1.5ghz 0.85v x2, a calosc odciazy karta graficzna(gtx260 - w sumie bedzie to mala oszczednosc) lub wziac plyte z integra (hd4250/90) i teraz to do dopiero energooszczednie a do grania... podczas grania jednak liczy sie wydajnosc (byloby x4 3.6-3.8 );)

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, to ja nie rozumiem o co chodzi kupującemu. Ma być Media Center, ale najlepiej żeby był i5 kręcony jak najwyżej? Bez sensu.

 

Najsłabszy i3 + płyta z integrą + 2GB RAMu. A GTXa można sprzedać.

Można też wziąć Athlona z serii "e" zamiast i3 i będzie cały zestaw za śmieszne pieniądze.

 

Proponowane zestawy to raczej do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, to ja nie rozumiem o co chodzi kupującemu. Ma być Media Center, ale najlepiej żeby był i5 kręcony jak najwyżej? Bez sensu.

 

Najsłabszy i3 + płyta z integrą + 2GB RAMu. A GTXa można sprzedać.

Można też wziąć Athlona z serii "e" zamiast i3 i będzie cały zestaw za śmieszne pieniądze.

 

Proponowane zestawy to raczej do gier.

 

A ja nie wiem o co Tobie chodzi ? Przeciez jak media center to nie oznacza od razy , ze ma byc tylko do filmow . Moze takze sluzyc do granie badz czegos innego.

Raczej nie posiadal by on GTX260 gdyby nie gral . Zreszta po co ma zmieniac na athlona z serii "e" za smieszne pieniadze skoro i tak mu to nie przyniesie wydajnosci ?

 

Jezeli zalezy Ci na czystej wydajnosci i do tego podkrecasz to i5 nie ma sobie rownych , gromi wszystko ;)

Am3 ma sens jezeli chcesz troche taniej badz nie podrecasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupujesz kompa na rok to bierz i5 :P poniewaz za rok beda nowe chipsety (p65,h65 itd) z prockami, ktore beda niekompatybilne wstecz.

jak chcesz w przyszlosci np kupic tylko smego procka to bierz am3 :) za rok moze kupisz sobie juz x6 za dobre pieniadze, albo x 4 ktory byc moze da sie zmodowac na x6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się czegokolwiek zmieniać. E8400 to IMO całkiem wydajny procek. Wiem, bo posiadam go i spokojnie do GTX 260 styknie. Jak już ma zmienić platformę na I5 to jest kompletnie bez sensu. Jak już to brać cały zestaw na AM3 + 5850, albo zostać z E8400. Ja proponuje na razie zostać z tym co ma. A jak ceny nieco stanieją tych radków to sprzedać wszystko i dołożyć do jakiegoś porządnego zestawu na AM3 + Radeon 5850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro sprzedaje swoj sprzet za 1500zl to niech dzieki tej okazji na zmiane, ma chociaz dwa dodatkowe rdzenie. bo tak jak kolega mowi, ten proc jest bardzo wydajny i wg mnie jezeli zmiana to tylo na pelne 4 rdzenie lub wiecej. a jak dla mnie i5 jest bardzo wydajne i ogolnie spoko jak kazde obecnie procki intela (ale ich zywotnosc konczy sie, co producent ukrywal)

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...