Skocz do zawartości
smiglo83

Pentium 4 3 Ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Trafił mi sie do kupna jako drugi komp taki oto zestaw:

P IV 3 Ghz 800 Mhz 1 MB

Foxconn P35A-S

2 x 512 MB Xtreem Dark 667 Mhz 4-4-4-12

GF6200 128 MB

80 GB sata

 

Coś mnie tchnęło żeby zainstalować na nim W7. I jakie było moje zaskoczenie po instalacji, gdyż spodziewałem się wydajności jednak trochę większej niż otrzymałem. Już nie pisze o wydajności w czasie prpacy z systemem, bo to jeszcze jakoś ujdzie. Ale włączając jakikolwiek film na Youtubie (gdzie mam kilka teledysków które męczę codziennie) one mi się po prostu tną. Czy wydajność P IV jest tak niska że nie jest w stanie nawet filmu w necie odtworzyć? Próbowałem podkręcić proca nawet do 3.6 Ghz jednak efekt jest ten sam czyli żaden. Czyżby ten proc był aż tak słaby? Przecież on ma HT które teoretycznie emuluje drugi rdzeń. Byłbym wdzięczny za każdą poradę odnośnie podniesienia wydajności tego Pentiuma.

post-151180-126886774243_thumb.jpg

Edytowane przez smiglo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, ale PIV 3GHz nie jest za słaby dla W7. Problem musi być gdzieś indziej. Na początek to jak na W7 to jest za mało RAMu. Mimo, że to ulepszona Vista, to jednak 1GB to mało. 1,5GB to standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy sterownik do grafiki zainstalowany. Nowy flash również. Wydajność w odtwarzaniu filmików sie troche poprawiła, jednak dalej występują drobne przycięcia. pogonienie proca cos da?? Planowałem tak ok 3.8 Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem nie leży w procku, wiem bo u mnie stary P4 podkręcony na 3Ghz 1Gb ram i nie przycinają żadne filmiki włącz menadżera zadań i sprawdź co obciąża kompa.

E: Radzę zmienić antywirusa bo Avast! to zamulacz nieziemski.

Edytowane przez maro0912

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob tak

 

kup to : Intel Pentium Dual Core E2160 OEM (965861644) - Aukcje internetowe Allegro

 

albo licytuj to : OKAZJA!! E1400 2X2.0Ghy DEMON GIER!!! (965537207) - Aukcje internetowe Allegro ( ostatnio poszedl za 60 zl ;-) )

 

 

swojego proca sprzedasz za ok 60-70 zl Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

 

 

wiec jak dobrze pojdzie to albo wyjdziesz na plus albo doplacisz 30-40 zl ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dodaniu 2 x 1 GB Patriotów LLK i puszczeniu proca na 3.6 Ghz filmy i praca w z systemem stała sie dużo wygodniejsza. A i teledysk który namietnie katowałem na YT okazał sie uszkodzony dlatego sie zacinał. Dziękuje wszystkim za okazane zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...