Skocz do zawartości
jlm

Pentium 4 630 OdKręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko.

 

Mam: Pentium 4 630 (2M prescott HT) oraz płytę FSiemens D1931 służy do netu głównie, ale pracuje 24/7, co skutecznie wzbogaca Vattenfall

 

Chcę: Dziadostwo uspokoić, jeszcze bardziej wyciszyć i ochłodzić, najlepiej poprzez zmianę FSB z 200 (default) na 166/133 czy nawet 100, tempertury na domyślnym chłodzeniu (blok aluminium i wentylator) to ponad 50 st C w idlee!!

 

Co próbowałem: SoftFSB, ClockGenów i te pe, nie działa, pomimo rozpoznania prawidłowego układu. Udało mi się tylko pobawić napięciem (RMClock) co przyniosło fajne rezultaty (w idle 45 st przy 1V!) ale komp potrafi się powiesić z braku jedzenia ;p

 

Co czytałem: a trochę, ponoć da się polepić piny (albo to co z nich zostało ;p) na płytce procka i wymusić inne FSB (widziałem takie coś na celeronach, PDC), takie coś by mnie interesowało

 

Ewentualnie:

1. Byłaby alternatywa kupna czegoś z Celeronem 4xx ale to koszt ok 400 zł (płyta, proc, ram) Średnio-droga opcja

2. Kupić płytę do OC (koniecznie to musi być mATX) i włożyć tam P4 oraz obniżyć FSB (koszt tylko płyta i ram) Najtańsza opcja z opcji "Kup Teraz"

3. Istnieje jeszcze możliwość kupna płyty LGA775 mATX, przełożenie tam mojego E2180 (oczywiście przetaktowanie w dół - nowy proc LGA775 like E5xxx, pamięć i płyta). Najdroższa opcja.

 

Zaznaczę, że wydajność komputerów mi wystarcza (jak te biedne, katowane E2180@3.33 tak i P4@3.0GHz)

 

PS. Edycja biosa też odpada, bo to jakiś Phoenix z dziwnymi rozszerzeniami i modbinem się nie pobawię.

Edytowane przez jlm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takiego pentiuma i nie moge znizyc fsb nizej niz 200 :/ po prostu plyta nie wstaje, resetuje ustawienia i znow jest 200fsb. moge tylko mnoznik z 15 na 14 zmienic :P ale nic to prawie nie daje. jego na piecie to 1.36, probowalem na 1.2 ale temp spadaja tylko o 5'C. tez mam 50 w idle, poniewaz ten proc nie ma speed step itd. chodzi caly czas na tym samym napieciu i mhz.

ja zrobilem tak ze kupuje plyte na am2+ mATX za 150zl z integra hd3200 i zakupilem juz na forum athlona 4050e ktorego mam zamiar obnizyc z 2.1 na 1.6 i zmienic mu napiecie. jak czytalem mozna dojsc tym prockiem do ~20wat plus plyta i osprzet, wiec myzle ze w 40 watach wyrobie sie :)

wzialem amd bo ma dobra integre do ogladania filmow 1080p.

Ty mozesz wziac jakas plytke na g31 (150zl) plus celerona w 45nm(tez 150zl):)

albo zostawic pentium z obnizonym napieciem. :)

lub atom:

http://allegro.pl/listing/search.php?category=4226&from_showcat=1&order=p&string=atom

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, pozbędę się więc płyty i proca.

 

Pytanie teraz co lepiej

 

Opcja 1 - Celek 4xx 150zł + płyta G31/G41 150 zł

Opcja 2 - przetaktować PDC E2180 (z 2.0 powiedzmy na 1.2) i dokupić do kompa w którym chodził PDC5xxx/6xxx 200zł + płyta G31 150zł

 

Bo... czy nie lepiej jednak dwa rdzenie na niskim taktowaniu czy tego celka co też nie ma rewelacji w takcie (1.6/1.8)

 

Aha są jakieś znaczące różnice między G31 a G41? Mam kartę fajną do tego kompa (fanless HD4550) więc na integrze mi nie zależy za bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 150 zl mozna miec celka e3300 45nm x2. widzialem do 80-70 zl celki e1200-e1400 tez x2 65nm.

jak Ci nie zalezy na mATX i integrze bo juz masz fajna to bierz cos pokroju p31. miedzy g41 a g31 nie ma znaczacych roznic. nie warto doplacac. dopiero g45 ma raid i troche innych rzeczy.

plytki:

GIGABYTE GA-P31-DS3L

lub

GIGABYTE GA-G31M-ES2L - lepiej z serii E, bo niby ma funkcje oszczedzania energi. bo sa jeszcze s2l,s2c itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście jest wymóg mATX. Tutaj pozostają chyba głównie płyty na g31. One wszystkie nie wiele się chyba różnią. Niektóre jednak są aż tak biedne, że mają tylko 2x sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...