Skocz do zawartości
nidhogr

Jaki zasilacz do PC biurowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam do złożenia niewielki, tani zestaw na PC do zadań tylko i wyłącznie biurowych - pakiety biurowe, poczta, czyli nic bardzo obciążającego (gry, programy graficzne i filmy nigdy nie będą uruchamiane). Wybrałem poniższe elementy (i nie ulegną one raczej zmianie). Komputer nie będzie rozbudowywany, co najwyżej kiedyś RAM.

 

Mam tylko wątpliwości dot. zasilacza: czy wybrać Corsair CMPSU-400CXEU (400W), czy Tagan U33 - II SuperRock Series 350W. Teoretycznie przy zakładanym obciążeniu 350W powinno wystarczyć, na plus Tagana przemawia także pasywny PFC (przy ew. dobieraniu kiedyś UPSa). Z kolei Corsair - większa moc (czy na pewno potrzebna?) i dodatkowe filtry. Czy będę mógł spać spokojnie przy wyborze Tagana?

 

Zestawienie:

Asus M3A78-CM AMD 780V

AMD Athlon II X2 245 BOX

GoodRam DDR2 2GB 800MHz CL5

Samsung SpinPoint F3 250 GB

Samsung DVD+/-RW SH-S223L/BEBE LightScribe bulk black

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz mógł spać spokojnie przy dowolnym z tych zasilaczy, acz jeśli masz wybór to skłaniałbym się ku Corsairowi. W zestawie zmieniłbym tylko dysk na jakąś 500, bo różnica w cenie żadna a pojemności 2x więcej.

Pozdrawiam

 

\\edit : literówka

Edytowane przez Michrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...