Skocz do zawartości
-=YoGi=-

HD4890

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dostałem informację, że mój HIS HD4890 Turbo do mnie nie powróci :(

No więc trzeba zmienić kartę na coś innego. Do dyspozycji będę miał ok 750,- więc muszę coś w granicach tej kwoty kupić. Proponowali mi wymianę na 5770, ale po przeczytaniu paru recenzji ładnie podziękowałem, jak również podziękowałem za GTX260.

Czy GTX280 będzie tak samo dobry jak mój HD4890? Ciężko znaleźć na necie porównanie tych kart ze sobą. Znalazłem chyba tylko jedno, gdzie GTX trochę przegrywa ze standardowym 4890.Pytam o GTX280, bo Malik ma do sprzedania razem z bloczkiem w kwocie, którą będę dysponował.

Czy lepiej rozglądać się, za jakąś inną kartą? Jak tak, to proszę o jakieś propozycje, bo już mam dość zabawy z wszelkimi wymianami gwarancyjnymi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś potwierdzenie o tej wydajności? Jako że mam zwodowanego kompa, to dobrze by było, żeby jakiś bloczek FullCover na kartę pasował.

 

Z tego co widzę potym teście EVGA SSC, która jest porównywalna (minimalnie słabsza) do Gigabyte GeForce GTX 260 Super OC, to jest praktycznie porównywalna z GTX280, którą mogę mieć w tej samej cenie razem z blokiem wodnym. Chyba że temu testowi nie mogę ufać...

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednim konkurentem HD4890 jest GTX275 (raz jeden, raz drugi lepszy ,pewnie już to w testach zauważyłeś) tak że GTX280 nie będzie złym wyborem , ale jeśli skusisz się na HD5850 na 100% nie będziesz żałował wydanych pieniędzy.

 

test gigusia

Edytowane przez BLiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednim konkurentem HD4890 jest GTX275 (raz jeden, raz drugi lepszy ,pewnie już to w testach zauważyłeś) tak że GTX280 nie będzie złym wyborem , ale jeśli skusisz się na HD5850 na 100% nie będziesz żałował wydanych pieniędzy.

 

Jak się skuszę, to pewnie nie, ale to wtedy +300,- do karty i +350,- do nowego bloczku... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bierz GTX280 w takim razie , jak nie musisz dopłacać i dostajesz kartę z blokiem to właściwie nie ma co dumać. Na dodatek dołączysz do szanownego grona posiadaczy physixa i innych cudów , bez których można żyć , ale czasami się przydają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat fizyksy i inne bajery mnie mało obchodzą. Do tej pory żyłem bez nich i było mi bardzo dobrze. Czemu w tych testach nigdy nie ma GTX280? Zawsze dadzą 275, 260(216),285, a nigdy 280...

W sumie jeszcze może uda mi się dostać gdzieś używanego 4890, ale raczej mało osób chce się go pozbywać w rozsądnej cenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo GTX280 to starsza konstrukcja i zamiast jej daja testy GTX285 .

W takiej kwocie to nawet nie masz sie co zastwanawiac i bierz tego GTX280 tym bardziej ze juz masz do niego bloczek , oplaca sie bardzo ;)

A OC tez niczego sobie ,tym bardziej na wodzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na radka 5830 chyba jeszcze nie ma bloczka FC. Wydajność pomiędzy GTX280 a HD5830 będzie raczej porównywalna, a w mniejszej cenie mam kartę z blokiem, więc niestety radek tutaj trochę przegrywa...

A druga sprawa:

5830 - 900,-

5850 - 1050,-

 

A wydajność jest raczej zauważalna. Jeśli będę mógł sobie pozwolić, żeby coś dołożyć do sprzętu, to raczej obstawie przy 5850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie zre w uj pradu . A to ze jest ciepla nie ma znaczenia przy WC.

5830 ma wydajnosc na poziomie GTX275 .

Nie rozumiem dlaczego polecasz taka grafike skoro jej oplacalnosc przy tej cenie jest znikoma . Za 150 zl mniej dostaje wydajniejsza grafike i do tego z bloczkiem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5830 się nie opłaca teraz. AMD ma ogólnie chore ceny tych radków jak na razie i nie zanosi się na jakąś zmianę.

 

 

W każdym razie jak już brać coś koło 900 zł to albo dołożyć do 5850, albo wziąć taniej kolejnego 4890. Ew. wspomnianego GTX 280. Tylko gdzie ty chcesz dostać tego GTX 280 nówkę jak go nie produkują już ? Ważna jest też gwarancją. A na Allegro coś mało tych kart. No chyba, że bierzesz od kogoś z Forum, albo od znajomego. Ale to pewnie tez bez gwarancji. Także nie wiem. IMO lepiej dołożyć do nowego 5850. Aż tak ci zależy na tym bloczku ?

 

Edit Ok doczytałem, że chcesz wziąć od Malika, który miał te obie karty w SLI. W swojej ofercie nie wspomniał nic o gwarancji. Chociaż cena dość atrakcyjna to IMO nie opłaca sie jej brać bez gwarancji. Nie mówię,że GTX 280 to awaryjna karta, ale po co ryzykować za te pieniądze.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malik puścił obie Plastkowi, więc szukam dalej. Wczoraj mi uciekła niezła okazja z Allegro 5850, no ale szukam dalej. Mam ofertę HD4870x2 za 800,- ponoć z gwarancją, tylko jeszcze nie wiem ile. Widziałem ostatnio gdzieś bloczek na to bydle dość tanio i się zastanawiam czy warto?

 

Editka:

Udało mi się kupić 5850 w nawet przystępnej cenie. Co prawda muszę dołożyć, ale myślę, że warto :) jednak na razie, będę musiał się obejść bez bloczka, bo brak większych funduszy :(

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto ;) Chodz nie wiem ile dales ;)

Ten 5850 juz na starcie ma spora wydajnosc a po OC to juz nie mowie , na wodzie pewnie zrobisz te 1000 MHz na GPU . Raczej nie bedziesz za bardzo nazekac na chlodzenie jej bo jakies szczegolnie glosne to ono nie jest ;)

Moze kupisz na niego zwyklego mcw60 i do tego jakies radiatorki na sekcje i ram ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi Devilek, karta będzie na razie lecieć na referencyjnym. MCW60 + radiatorki - 1/2 ceny EK5850 więc jakoś nie do końca mi się to opłaca, a dodatkowo i tak na razie na to nie mam. OC będzie na pewno, razem z prockiem :) a dałem 900,- i myślę, że nie dałem aż tak strasznie dużo za 4 miesięczną kartę.

Dzięki Panowie za pomoc w poszukiwaniu sprzętu.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takze mysle ze sie oplacalo ;) Szkoda tylko ze jak ta karta wchodzila to byla za 950 pln a teraz jest drozsza .

Ale np. jak bys kupi takiego uzywanego MCW60 (70-80 pln) to juz roznica w cenie by byla wieksza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i owszem, ale docelowo i tak będzie fullcover, więc po co dokładać sobie wydatków. Zresztą i tak chwilowo mnie nie stać :lol2:

 

 

 

Fullcover zamówiony :D

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...