Skocz do zawartości
Mighar

Komp nie startuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno kupiłem taki oto zestaw:

AMD Phenom II X4 945

Gigabyte MA770T-UD3P

2x GoodRam 2GB 1600MHz CL9

Radeon HD5850 1024MB

OCZ ModXStream Pro 500W

 

Ze starego komputera przełożyłem dysk twardy i napęd DVD. Mój problem jest następujący - po wlączeniu komputera, wiatraki przez chwilę pracują dość cicho, potem rozkręcają się coraz bardziej, natomiast bios nie startuje, tj. na ekranie monitora pojawia mi się komunikat "Nie wykryto sygnału", a sam BIOS nie wydaje żadnego dźwięku. Dalej komputer "pracuje" już tylko wiatrakami, nic więcej się nie dzieje, niezależnie od tego ile bym czekał.

 

Sprawdzałem dwa razy czy wszystkie urządzenia podpięte są poprawnie, wyłączałem po kolei poszczegolne części, myśląc, że to one mogą być poblemem. Nic z tego, komp jak nie ruszął tak nie rusza. Myśle, że problem leży w BIOSie. Da się coś z tym zrobić domowymi metodami czy lecieć z tym do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios resetowałeś ?

 

 

Którą masz wersje płyty - 1.0 czy 1.1 .

 

X4 945 C2 wspierany jest od wersji biosu - F2 dla wersji z TDP 95 W i F1 dla wersji z TDP 125 W ( rev. 1.0 ) , zaś w rev 1.1 ten X4 jest wspierany od wersji F5 ( C2 z TDP 95 i 125 W ) .

 

X4 945 C3 wspierany jest od biosu F3 ( 1.0 ) i F5 w 1.1 .

 

Pożycz od kogoś inne pamięci i sprawdź , ew. sprawdź kompa na innej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios resetowałem, inne pamięci wypróbowałem, takoż i kartę graficzną - efekt jest taki, że teraz przy starcie na może pół sekundy pojawia mi się ekran z logiem producenta, po czym gaśnie i wszystko znów po staremu.

 

Jak mogę zaktualizować BIOS? Z tego co widzę mam płytę w wersji 1.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhem... BUMP.

 

Z kompem nie udało mi się nic zrobic, odesłałem go do serwisu. Tam stwierdzili, że winna temu wszystkiemu jest karta graficzna, wymienili mi ją więc na nową i odesłali. Dzisiaj komp przyszedł, montuję dysk twardy, uruchamiam i obraz jest. Na całe 5-8 sekund, bo potem znów stare dobre "Nie można znaleźć sygnału". Może więc winne jest gniazdo PCI-e na płycie głównej? Spróbowałem uruchomić kompa ze starą kartą graficzną (Geforce 8800GT) i w tym przypadku ekran od samego poczatku pozostawał czarny. Ktoś potwierdzi moje przypuszczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo :( ta sama płyta ten sam proc zasilacz też ocz lecz 600W, pisałem do serwisu gigabyte kazali sprawdzić inny bios i zasilacz, bios mam f6, zasilacza nie miałem jak na razie sprawdzić innego. Mój i twój problem znika do następnego wyłączenia komputera jeśli zrobisz tak: włącz pc niech chwile pokręcą się wentyle itd.. bios oczywiście nie wyda z siebie pisku, wyciąg kabel zasilania z zasilacza z tyłu obudowy, poczekaj chwile, minimum 30 s podłącz kabel i powinien się odpalić. jeśli tak będzie to będę już pewny chyba ;p że ten model mobo jest coś nie ten teges i spokojnie będę mógł odesłać mobo do serwisu.

Sory za mały offtop i chaos w wypowiedzi ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarowanie z kablem nie pomogło, natomiast szczerze rozbawił mnie pomysł, ze mogłoby to zadziałać. Przy składaniu astepnych zamówień na sprzet musiałbym się dowiadywac jakie inne rytualne gesty musze wykonac, aby wszystko chodziło poprawnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...