Skocz do zawartości
kurczakin

ga-k8vm800m Jak to podkręcć?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam obecnie małą zagwozdkę. Komputer jest nie mój,(pożyczony jako zastępczy na czas naprawy mojej płyty) nie będę go więc modować w żaden sposób. Chodzi tylko o podkręcenie z lekka cpu.

 

Konfiguracja jest następująca:

Płytka Gigabyte GA-K8VM800M(ae)z kompa acer aspire t135

Procek sempron 3000+ s754 wersja bez instrukcji 64 bitowych

Ramu było 265mb teraz jest 2x512 ddr 400 cl3

Dyski jeden ata , drugi mój na sata, nagrywarka cd, dvd-rom i w sumie tyle.

O dziwo zintegrowana karta graficzna s3 (kompatybilna z directx6) lepiej sobie radzi z wideo niż moja kolekcja geforsów 2mx :]

 

Wiem że te sempronki lubią się kręcić a mi aktualnie brakuje trochę mocy do zwykłego oglądania filmów :](duże h.263). Niestety jak na złość nie mogę się z tą płytą dogadać. Jak jej zwiększam fsb to i v-link idzie w górę a w rezultacie po przekroczeniu magicznych 20 megahercy oc kontroler sata przestaje współpracować, lub spowalnia kompa do żółwich prędkości.

 

Nie znam się za bardzo na amd , ale przypuszczam że kłopot leży po stronie chitsetu via i biosu. Miałem już tak na jednym asusie z p3, też via bardzo paskudziła mi zabawę.

 

Jeżeli macie jakieś pomysły to proszę bardzo o pomoc, jeżeli jest to niemożliwe do przeskoczenia , będę cierpliwie czekać na powrót mojego e8400 a raczej jego płytki z serwisu.

 

Podkreślam ,że komp nie jest mój i popsuć go nie zamierzam, dokupowanie części też jest raczej poza dyskusją. Właścicielka używa go jako przegladarki oraz gra w sapera i pasjansa :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko szukam odpowiedzi, czy to acer zablokował podkręcanie w swoim biosie, czy rzeczywiście via nie nadaje się do tego. Przeszukałem cały bios, poprzestawiałem wydawało by się że dobrze a tu jak na złość szybkości szyn nie są zablokowane i nic się nie da zrobić. Podkręcałem i modowałem już 4 generacje platform intela ale z amd jakoś nie miałem do czynienia, dlatego założyłem temat. najgorzej , że to nie moja płyta i nic z nią nie mogę "zrobić".

 

Jeszcze jedno pytanko. czy ktoś się oriętuje jak się kręci płytka gigabyte box nie acer oem o tej nazwie? wyczytałem ,że zmiana biosa na generyczny gigabyte daje "pełny bios" , może dzielniki pci/agp też by się znalazły.(wiem że to już jest modowanie :] ale jeszcze bez drutu)

Edytowane przez kurczakin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem podkręcania tej platformy jest już rozwiązany. Po prostu się nie da :] Bios taki czy inny płyta nadal nie posiada możliwości zmiany lub blokowania dzielników pci/agp. Czyli tak jak wywnioskowałem na początku po doświadczeniach z inną vią. Bios gigabyte pozbawia też tą płytę paru opcji w monitoringu jak np brak odczytu wiatraka. W skrócie się nie za bardzo nadaje , mimo że płyta działa raczej normalnie , przynajmniej w windowsie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...