Skocz do zawartości
MarcinG

Kiepska praca karty TP-Link TL-WN551G z Vistą

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kartę jak w temacie, system Vista HP 32 bit oraz router TP-Link TD-W8910G. Karta raczy działać gdy ustawię zabezpieczenie w routerze na WEP, natomiast gdy zmienię na WPA2-PSK z szyfrowaniem AES to mogę zapomnieć o połączeniu. Tzn. połączenie niby jest, ale nie mogę dobić się do internetu, ani nawet na router. Pingi też nie przechodzą. Wykrywa mi moją sieć jako sieć niezidentyfikowaną. Najlepsze jest to, że na XP Pro 32 bit na tym samym kompie karta działa bez problemu na WPA2-PSK, tak samo na Windows 7RC 32 bit i 64 bit. Siłę sygnału mam w granicach 90% do 100 %, a jakość 85% do 90%. Co może być nie tak? Sterowniki zainstalowałem z dołączonej przez producenta płytki, próbowałem również ze sterownikami zawartymi w Windows Vista. Na Viście łączenie do sieci Wifi trwa bardzo długo, system wyświetla info, że łączenie trwa dłużej niż zwykle. Jak już się połączy to sieć i tak nie działa. W dymku pisze Nazwa sieci, a poniżej "Lokalne", na innych systemach mam 'Dostęp do internetu" zamiast "Lokalne". Na Viście oraz obu siódemkach używam tego samego oprogramowania antywirusowego i firewalla.

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...