Skocz do zawartości
bzz21

Składanie komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj składałem komputer i mam kilka wątpliwości które chciałbym rozwiać przed pierwszym uruchomieniem komputera co pozwoli mi uniknąć jakichkolwiek uszkodzeń :D

 

 

W obudowie Gladius 600 zostały mi do podłącznia wtyczki z nazwami HD AUDIO i AC'97, i nie wiem w które złącze mam to wpiąć. Najbardziej pasuje mi numer 17 własnie do HD AUDIO, ale nie wiem co z drugą wtyczką.

 

Kabel USB z frontu obudowy podłączyłem do USB1314, poprawnie?

 

Teraz kolejny problem, to podłączenie HDD i DVD, podłączyłem pod numer 11, czy to ma znaczenie co gdzie wepne? Tz kolejnośc, że dysk koniecznie pod SATA 6,a DVD pod SATA 5?

 

Do napędu i dysku nie było dołączonych każdych kabli, czy coś dodatkowego oprócz kabli SATA dołączonych do płyty głównej jeszcze czegoś mi brakuje?

post-181577-1271173641,74_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD Audio/AC97 - zalezy jaka masz karte dzwiekowa- jesli masz starsza plyte glowna bedzie kodek ac97, jesli masz nowsza- bedzie high definition audio. W wiekszosci przypadkow mozna w biosie wybrac czy na front panel ma byc HD czy AC97, podlacz tak jak masz ustawione(a raczej masz HD audio, wiec taką wtyczke podlaczasz, druga zostaje)

 

USB masz dobrze, obojetnie ktory port bedzie dzialal, chyba ze je 'pozamykasz' w biosie.

 

Dysk/naped - obojetnie w ktoregniazda, bios je sobie wykryje, boot priority i tak ustawia sie osobno, w razie problemow przepnij do pierwszych gniazd.

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.... jest problem. Przy próbie włączenia kompa po nacisnięciu przycisku power na obudowie komputer nie wstaje. Na płycie pali się Standbly power LED, ale nic poza tym.

Sprawdziłem i podpięty jest kabel 24pinowy i 4pinowy.

 

Tak podłączyłem kostke z wszystkimi przyciskami z budy:

 

HDD LED+

- HDD LED - jeden kabel

HDD LED-

 

PWR

- POWER SW - j.w

GROUND

 

RESET

- RESET SW - j.w

GROUND

 

P LED- - POWER LED-

 

P LED+ - POWER LED+

 

Podgrubione, to kable z budy.

 

Macie jakiś pomysł? Bo zaczynam myśleć, że dałem ciała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Śrubki zamontowane na samym początku były, więc uziemienie jest.

Tz co mam konkretnie zrobić, bo na odwrót nie ma jak, wtyczka jest jedna.

 

edit: jutro spróbuje go włączyć śrubokrętem i zobaczymy czy pójdzie.

Edytowane przez bzz21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtyczka jest jedna, ale możesz ją wsadzić na odwrót (czyli zamień + i -). Do góry nogami. Nie wiem jak to inaczej napisać ;p

 

EDIT

 

chociaż teraz jak myślę, to w sumie bez sensu, bo to ma znaczenie przy diodach, ale przy włączaniu nie. Sprawdź czy masz dobrze dociśnięte kable w płycie głównej.

Edytowane przez thunder_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem odpalić srobkretem.... ale komputer wydał tylko jedno pipnięcie i dalej martwy. Źle uziemiony?? Najpierw do budy wkręciłem śróbki wystansowe, a przykręcając płyte główną pod śróbki dałem malutkie plastikowe podkładki.

 

edit

 

Wyciagnałem płyte z budy i odpaliłem na pająka, wszystko hula czyli problem z uziemieniem płyty.

 

Kolejna sprawa, pod włączeniu podłączyłem monitor.... był cały czarny, nic się nie pojawiło. Macie pomysł dlaczego?

 

Dysk i napęd wystarczy, że podepne kablem SATA czy potrzebny jeszcze jakiś kabel zasilający? Bo napęd też sie nie otwierał.

 

Chłodzenie też źle założyłem :( troche za dużo pasty i nie wiem czy nie za mały docisk był. Po 40 sekundach cooler był ciepły. Bede musiał dokupic do flexa jakąś 120

 

Raczej się poddaje i oddam komputer do złożenia komuś innemu.

Edytowane przez bzz21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk i napęd potrzebują zasilania, poszukaj w zasilaczu wtyczek pasujących do gniazd w tych urządzeniach (nieco szersze od sata).

Wentylator w obudowie (którego kabel na fotce dynda sobie tu-i-tam) podłączasz do cha_fan1, albo cha_fan2 (oznaczone trójką na schemacie płyty z pierwszego postu). Cha_fan1 ma dodatkowy pin do PWM (wentylator nie), ale nie powinno być z tym problemu.

 

To, że cooler jest ciepły po 40 sekundach, znaczy... że odprowadza ciepło z procesora, czyli działa. Jak już Ci się uda odpalić maszynę, zerknij w bios ile będzie stopni, jak już wcześniej radzili. Dopiero wtedy stwierdzisz (mniej-więcej), czy jest dobrze założony.

 

Brak obrazu po podłączeniu monitora... Czyli że nie pojawia się dosłownie nic po włączeniu komputera? Włącza się w ogóle monitor? Kable oczywiście podłączone- zarówno zasilający do monitora, jaki i sygnałowy monitor <-> grafika? Zobacz, czy coś się zmieni, jak podłączysz już zasilanie do dysku.

 

Gniazdko na dole, które oznaczyłeś pytajnikiem, to firewire. Jeżeli masz w przednim panelu odpowiednie wyprowadzenie, możesz podłączyć.

Trójka u góry to port komunikacyjny- olewasz, chyba, że jest Ci koniecznie potrzebny i masz odpowiednie kable do jego podłączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dyski nie mają nic do braku obrazu.

 

jeżeli podpinasz pod intergę to wypnij grafikę, bo być może Twój bios wyłącza integrę jak jest wpięta inna grafika.

 

Innym powodem braku obrazu mogą być słabo dociśnięte ramy.

 

EDIT źle zrozumiałem Twój post, zasugerowałem się tym, że podałeś w specyfikacji grafikę. Sprawdź RAM. Wsadź go jeszcze raz.

Edytowane przez thunder_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie miałem Flexa, ale bez wentyla bo nie doszedł z grafą.. głupi pomysł kupowania osobno, a nie wiem czy bez da rade czy lepszy już box.

 

Boje sie użyć siły :D

 

 

edit:

 

Ramy w niebieskich slotach, odpaliłem kompa po raz drugi na pająka, czerwona od ramu się zapaliła. Ale obrazu dalej nie ma :/

Edytowane przez bzz21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...