Skocz do zawartości
AlienXT

Zakup skrzynki + monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Jako, że laptop stał się dla mnie totalnym niewypałem, postanowiłem kupić pc'ta. Jestem studentem, więc korzystam z takich aplikacji jak Visual Studio, AVR Studio, Eagle. Dodatkowo oczywiście dochodzi muzyka, filmy, gry i internet. Ogólnie byłby to komputer do wszystkiego.

Mam na to około 3800zł. Analizując forum złożyłem coś takiego:

 

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, BOX, AM3/ - 555zł

Asus M4A77TD PRO /AMD 770, DDR3-1600/ - 290zł

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 - 370zł

Asus Radeon HD5850 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP - 1059zł

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 - 179zł

OCZ ModXStream Pro 500W - 239zł

SilentiumPC Gladius 600 Pure Black (bez zasilacza) - 215zł

Samsung SH-S223C SATA (black) - 99zł

Scythe Mugen II Rev.B - 175zł

Arcitic Silver 5 - 25zł

 

Co do monitora to nie mam zielonego pojęcia co wybrać, myślałem nad czymś 23' - bo chyba dość się opłaca ich zakup:

 

LG W2261VP-PF (16:9, FullHD, 2ms, DVI, HDMI) - 669zł

 

I teraz tak:

 

- Myślicie, że lepiej byłoby złożyć coś na i5? W sumie sporo osób chwali te phenomy i są stosunkowo tanie.

- Co sądzicie o tym coolerze? Oczywiście będę krecił tego phenoma, spróbuje sporo z niego wycisnąć :P Może jest coś lepszego w tej cenie? Albo coś porównywalnego, ale tańszego?

- W sumie też chciałbym, aby było dość cicho, ale nie można mieć wszystkiego :D

 

Na pewno ta granica cenowa jest elastyczna. Nie chciał bym jednak ładować niepotrzebnie kasy, w coś czego nie będę tak na prawdę wykorzystywał w 100%. Więc jeżeli jest coś porównywalnie wydajnego, o niższej cenie, to proszę o jakieś propozycje.

 

Dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do płyty głównej, widzę 2 na esc.pl:

 

M4A77TD PRO /AMD 770, DDR3-1600/ - 290zł

oraz

M4A77TD PRO/U3S6 /AMD 770, DDR3-1600/ - 355zł

 

Jakie są pomiędzy nimi różnice. Czytając opis, pierwsza ma częst pamięci: 1800 (OC), 1666 (OC), 1333, 1066 Mhz, a druga: 1800 (OC), 1600 (OC), 1333, 1066 Mhz.

 

Jeżeli wybrałem ramy 1600Mhz, to muszę kupić tą drugą, droższą płytę? Bo ona ma w opisie 1600 (OC)...

 

A może lepiej dołożyć i wybrać Asus M4A785TD-V EVO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka już osób poleciło mi tego Asusa M4A785TD-V EVO. Zamieniłem też GoodRamy na A-Data Gaming.

Zestaw chyba już finalnie wygląda tak:

 

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, BOX, AM3/

Asus M4A785TD-V EVO /AMD 785G, DDR3/

A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 Gaming

Asus Radeon HD5850 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

Samsung SH-S223C SATA (black)

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

SilentiumPC Gladius 600 Pure Black (bez zasilacza)

OCZ ModXStream Pro 500W

Scythe Mugen II Rev.B

Arcitic Silver 5

 

Powiedzcie mi jeszcze jedno, myślicie, że będzie dość cicho?

Edytowane przez AlienXT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w idle powinno być dość cicho, w stresie może karta buczeć - ok 40-50db przy karcie, jeżeli oddalony jesteś od kompa to z 30-40db - według testów na benchmark.pl

no jak to komp... polecam grać w słuchawkach ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę dorzucić swoją subiektywną ocenę...

 

Mugen jest bardzo wydajny i bardzo cichy, jeszcze nie kręciłem co prawda swojego proca ale przy maksymalnym obciążeniu temperatury nigdy nie przekraczają 40 stopni a coolera nie słychać.

 

Jeżeli masz możliwość dołożenia 150zł to zastanów się nad Sapphire HD5850 Toxic. Wiem że seria 5000 jest generalnie chłodna, ale to chłodzenie we wszystkich testach jakie widziałem opisywane jest jako bardzo wydajne i przede wszystkim ciche. No i karta jest fabrycznie podkręcona. Oczywiście na dzisiejszy dzień (i pewnie jeszcze przez długi czas) ta karta jest i tak więcej niż wystarczająca.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...