Skocz do zawartości
don111

chłodzenie typu pc do xboxa ?

Rekomendowane odpowiedzi

mam xboxa 360 wciśniętego w zamkniętą szybą półkę (bo głośne cholerstwo) i się grzeje mocno, podstawka chłodząca do laptopa nic nie daje - pasowałyby zrobić coś takiego aby 2 mniejsze wentylatory płaskie takie jak do pc np 92/120mm dmuchały z tyłu na konsolę bo ze standardowymi wentylatorami jest problem tego typu, że nie ma jak takich wcisnąć u mnie w półkę za xboxa

 

dałoby radę wymyślić coś takiego aby połączyć 1 lub 2 wentylatory płaskie (jak do pc) z zasilaniem np na usb (podpiąłbym do konsoli) ? ewentualnie jakąś modyfikację tak aby je jakoś zasilić w inny sposób z 230V ? a może jakiś inny sposób ?

nie ukrywam że pasowałoby mi gotowe rozwiązanie, kupuje, płacę, mam... choć nie wiem czy w tym przypadku coś takiego mogę dostać

jak macie jakiś pomysł to piszcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić jakiś zwykły zasilacz 12V lub 9v (jeśli wolisz by wentylatory pracowały ciszej), obciąć wtyczkę i do kabla przylutować kable z wentylatorów.

Z USB niby też by się dało obciąć wtyczkę z jakiegoś przedłużacza USB i przylutować wentylatory do kabli z zasilaniem, ale to tylko 5V więc na takim napięciu będą słabo chłodzić. Poza tym Jeśli coś źle podłączysz to możesz uszkodzić konsolę więc myślę że lepszy będzie sposób z zasilaczem.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest chyba jakieś rozwiązanie :)

 

jeśli ktoś znalazłby jednak gotowy wentylator na usb / 230v z dwoma sporymi wirnikami (92 - 140mm) obok siebie (taki prostokątny) to niech da znać, wolałbym kupić niż samemu coś spartolić z tą "samoróbką" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przerabiałem ten temat, więc moge coś doradzić. Najgorsze co możesz zrobić to zamknąć go za szybką. Radze wyjąć do jak najszybciej, bez dobrego chłodzenia konsolka padnie bardzo szybko.

 

Z gotowych rozwiązań możesz rozważyć zakup specjalnej podstawki,np z allego, dmucha ona od przodu ku górze i robi przeciąg w konsoli. Koszt to chyba 80 zl, nie trzeba rozbierać konsolki. Jeśli chodzi o zasilanie dodatkowego wentylatora możesz się podpiąć do tego standardowego. Niestety w środku nie ma miejsca na wentylator dodatkowy. Ja rozwiązałem to tak, że rozebrałem konsole i założyłem dodatkowe wentylatorki, a ten głośny standardowy spowolniłem potencjometrem. Temperatury spadły, ale konsola i tak padła ;P.

 

Jeszcze raz dobrze radze nie trzymaj jej za szybką.!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...