Skocz do zawartości
borsuk_1

Kupujemy myszkę!

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na kupnie myszki, jak w temacie: bezprzewodowa i z przeznaczeniem do Laptopa. Najistotniejsze, aby dobrze leżała w grabie, toteż zanim coś nabędę (zapewne drogą internetową, bo najtaniej) przejdę się do jakiegokolwiek stacjonarnego sklepu celem namacalnego sprawdzenia urządzenia. Chciałbym abyście mi coś doradzili.

Istotne jest aby odbiornik był dość mały (niekoniecznie najmniejszy z możliwych, ale też nie wielkości starych pendrive'ów), ważna jest dla mnie bezproblemowa współpraca z istniejącą w domu Wi-Fi, chodzi o to, żeby nie było żadnych zakłóceń ani dla sieci ani dla myszki, bo już różne przypadki słyszałem... Cena <80PLN, najchętniej coś markowego, ale jeśli produkt tańszy będzie równie sprawny to czemu nie ;) Co do zasilania to niekoniecznie musi być stacja dokująca - wystarczą mi standardowe akumulatorki, które posiadam, obojętne czy AA czy AAA. Niepotrzebne mi jest miliard dodatkowych przycisków ani wodotrysków. Mimo, że do laptopa nie musi być bardzo mała i mobilna - częściej siedzę przy biurku.

Co ciekawego znalazłem:

Tracer ale z tego co się orientuję jest ona dość ciężką myszką

A4Tech - brzmi obiecująco

Logitech

Marka znana mi z płyt CD :|

Gigabyte

To tyle co znalazłem, liczę na fachową pomoc z Waszej strony, bo wiem, że wielu z Was korzysta z podobnych urządzeń i na pewno dobrze doradzicie. Pytam głównie o czułość (na pewno to co podaje producent nie zawsze znajduje przełożenie na codzienną pracę), jakość wykonania i wygodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo trafiłem na Twój temat, podzielę się kilkoma uwagami. Miesiąc temu kupiłem myszkę bezprzewodową Logitech VX Nano. Nano odbiornik, scroll z dwoma trybami pracy (chodzi z zapadką albo bez - wtedy przy jednym "zakręceniu" przewija długie strony), dwa paluszki AAA (nie akumulatorki), kilka miesięcy bez wymiany. Kupiłem za 150 zł, ale można trafić taniej: vx nano na Allegro - Wyniki wyszukiwania - Aukcje internetowe Allegro .Nie żałuję ani grosza, jest szybka i świetnie leży w ręku.

O przedłużaczu USB i pokrowcu nie wspomnę <_< . Przeczytałem kupę recenzji, opinii i stwierdziłem, że lepiej trochę dopłacić, niż później się męczyć. O Gigabyte było trochę kiepskich opinii, Tracer i A4Tech - taka niższa półka, ale trafiają się niezłe sztuki, zaś myszkę pod tytułem Esperanza kupił mój kolega w Biedronce za 19,99 zł :) i to jest właściwa cena za ten sprzęt. Jeśli jeszcze nie kupiłeś - powodzenia przy wyborze :rolleyes:. I jeszcze, mam router z wifi, wszystko działa OK.

Edytowane przez j63

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywalem troche M305 i polecam. Na codzien mam VX Nano juz prawie 2 lata. Oczywiscie ze moga byc interferencje z WiFi bo to jest kwestia tego publicznego pasma 2,4GHz. U mnie zdecydowanie pomoglo obnizenie mocy nadawczej karty wifi w laptopie (tylko przy uploadzie z laptopa na FTP, przy www zawsze ok). Komus na forum pomoglo podlaczenie odbiornika na przedluzce, ktora jest z VX Nano.

Takie problemy to raczej margines.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i cieszę się z odpowiedzi. Wobec tego eliminuję esperanzę i gigabyte'a. Nie kupiłem jeszcze, ale z drugiej strony vx nano to drugie tyle w cenie. Muszę jeszcze podejść do Saturna vel MM i obadać co jak leży w ręce. Czekam na kolejne sugestie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli duzo uzywasz myszki to poluj na taka z 3 letnia gwarancja. Ja musialem oddac VX Nano z powodu prawdopodobnie wyrobienia mikrostykow. O dziwo to prawy klawisz dzialal gorzej. Naprawili i smigam dalej. Poza tym soft Logitecha jest bardzo dobry jezeli lubisz dodatkowe klawisze. Co innego w Office, co innego w Firefox (np. kombinacja ctrl-w do zamykania kart), inna szybkosc kursora w grach itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie zależy mi na dodatkowych klawiszach, nie używam ich, a wręcz przeciwnie nieraz mnie irytują, gdy pacnę nie ten klawisz, który chcę. Raczej nie gram na laptopie. Mi najbardziej zależy na wygodzie pracy, dobrym leżeniu w dłoni i w miarę parametrach optycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W VX Nano bardzo przeszkadzałby mi brak przycisku pod rolką (jest na stałe przypisany jako zmiana trybu pracy myszy). Dlatego pewnie wolałbym VX Revolution, która jest wygodna, bo dość duża jak na typową mobilną myszę.

W ogóle jeśli myślisz o wygodzie pracy to dopasuj sobie wielkość i kształt, a potem patrz na bajery typu nano odbiornik itp.. Ja z laptopem używam MX1100, bo jest duża i wygodna. Na pojedynczej baterii AA pracuje mi koło 2 miesięcy i wcale nie uważam, że to krótko. A jak gdzieś wychodzę to pakuję ją razem z odbiornikiem do starego futerału po aparacie :E i jest git. Wolę tak niż męczyć się na malutkiej 'laptopowej' myszce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja obronię myszki sygnowane logo Esperanzy (sygnowane, bo z rozeznania wszystkie tańsze Tracery/Esperanze/Mediatechy/A4Techy itd mają wiele cech wspólnych w wyglądzie a i zapewne te same układy):

 

Mysz ESPERANZA EM113 - porównanie cen w sklepach internetowych

 

Dokładnie ten model;

 

Nabyłem go w ciemno, bo padł mój stary Logitech RX650:

 

- wielkość: po złapaniu myszka kończy się w ~połowie dłoni (tj. od krańców palców do wysokości początku kciuka w przypadku mojej dłoni)

- góra myszki i boki pokryte są gumowatym materiałem - dłoń się nie poci i nie ślizga na myszce

- przyciski nie są ultra-ciche, 'średnia' w myszkach

- rolka pracuje z lekkim oporem

- jedynie boczne guziki trochę wzbudzają wątpliwości (te wstecz/do przodu)

- laser zamiast optyki uznaje za bajer, no ale +20 do lansu za napis LASER na boku i 1600DPI miast 1000 (gdzie i tak zapewne tyle myszka nie wyciągnie...);

- mini-odbiornik, chowany w myszkę;

- 3x bateria aaa

 

Tak naprawdę każda myszka bezprzewodowa nowa do 50zł to będzie jeden i ten sam poziom;

Ja brałem Esperanze bo lubię eksperymentować a na dodatek jest cała czarna i nie ma nachalnego logo na sobie;

 

Nic nie skrzypi, nie trzeszczy, mysz działa bez problemu na win7, nie gram w fps'y; Ba, nawet baterie w zestawie :E.

RX650 wytrzymał ~rok, jak ta wytrzyma podobnie to i tak będe zadowolony;

 

Bierz co się bardziej spodoba;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie zależy mi na dodatkowych klawiszach, nie używam ich, a wręcz przeciwnie nieraz mnie irytują, gdy pacnę nie ten klawisz, który chcę.

 

A w ogóle to próbowałeś z nich kiedyś korzystać, przyzwyczaić się do nich? Bo najczęściej jest tak że osoby pracujące na myszkach z dodatkowymi przyciskami i niekorzystające z nich, nie korzystają z nich tylko dlatego że nigdy nie próbowały :P To tak jakby przesiąść się ze zwykłej myszki bez rolki na mysz z rolką i z przyzwyczajenia dalej przewijać strony za pomocą suwaka. Jednak jeśli się raz spróbuje z niej skorzystać to już zawsze pracując na myszkach bez rolki będzie nam jej brakowało.

Natomiast co do przypadkowego klikania na nie, to to już zależy od ich rozmieszczenia. Jeśli mysz ma dobrze rozłożone dodatkowe przyciski to nie ma możliwości ich przypadkowego kliknięcia. I wcale nie oznacza to że będą one nie wygodne w użyciu. Jeśli są na prawdę dobrze ułożone to będą i wygodne w użytkowaniu i nie będzie się ich przypadkowo klikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że zaprezentuję swoją małą recenzję produktu, który ostatnio nabyłem. Jest to mianowicie...

 

... A4Tech evolution 2.4G 70D

 

Pudełeczko standardowe, w komplecie mysz, odbiornik USB, przedłużacz do odbiornika, dwie baterie AAA, płytka z driverami i skromna instrukcja obsługi po polsku i angielsku. Mysz dobrze wykonana, solidny plastik (jak na ten przedział cenowy), ładny, grafitowy kolor i czarne błyszczące wykończenie, gumowana część na kciuk, dobrze leży w dłoni, a na tym mi głównie zależało i jest raczej pełnowymiarową myszką, a nie wersja do laptopa. Myszka ma 7 przycisków: standardowo dwa - LPM i PPM, rolka, przycisk 'office', przycisk double-click na lewym palcu, oraz dwa przyciski po bokach. Nie opiszę dołączonego oprogramowania z płyty, ponieważ go nie instalowałem. Producent napisał, że dołączone oprogramowanie działa w tle, ale ja wyznaję zasadę: im mniej aplikacji w tray'u tym lepiej. W związku z tym przycisk 'Office' nie działa, dwa boczne powodują 'wstecz' i 'dalej', a double-click podwójne kliknięcie. Na spodzie gryzonia znajduje się pomarańczowy przycisk 'Connect' - służy do połączenia myszki z odbiornikiem, ale jego dłuższe przytrzymanie powoduje wyłączenie myszki, przydatne przy oszczędzaniu energii. Producent podaje rozdzielczość 1000 DPI, nie mam jak się do tego odnieść, ale precyzja bez zarzutu. Co mi się nie spodobało to to, że 'klapka' baterii nie jest idealnie spasowana. Nie trze o podłoże, ale ewidentnie odstaje z jednej strony. Być może to jedynie w moim egzemplarzu. Odbiornik jest również w miarę solidnie wykonany, ale jego zdecydowaną wadą jest to, że nie jest typu nano. Porównanie wielkości znajdziecie na zdjęciach.

 

Wymiary (dł, szer, wys):

115x65x40mm

 

Zdjęcia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Podsumowując...

 

Plusy:

- cena (65PLN z przesyłką)

- dobre wykonanie

- odpowiednie rozmieszczenie przycisków

- precyzja

- przedłużacz USB, zawsze się może na coś przydać

 

Minusy:

- duży odbiornik

 

Jestem zadowolony z zakupu i mogę śmiało polecić ten produkt. Mam nadzieję, że nie będę zmuszony zmieniać opinii po jakiejś usterce, ale A4Tech sygnuje myszkę 3letnią gwarancją. Mam nadzieję, że komuś pomoże w wyborze, a wszelkie uwagi mile widziane...

Do moderatorów - jeśli uznacie, że to zły dział, że warto gdzieś podkleić, albo to kryptoreklama to oddaję post w Wasze ręce...

Edytowane przez borsuk_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...