Skocz do zawartości
subar

Radeon 9700 @ 9700 pro o/c problem

Rekomendowane odpowiedzi

Zmienil bios w swojim radku 9700 non-pro na bios do 9700 pro o/c. Ok wszystko fajnie flashowanie sie udalo. Wlaczam powerstripa i krece, gpu moge podkrecic do 330 jednak pamiatki nie ruszaja nawet o 1 mhz?!?!? Jak tylko pamiatki przekrece to albo pokazuja mi sie paski na monitorze albo w 3dmarku01se obraz sie sypie. Pamiatki 3.3 i radek built by ati. gpu chlodzony woda, pamiatki gole. Ktos mial podobny "problem" lub moze cos doradzic? z gory wielkie dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle,zle :-) materialna roznica miedzy pro a nie pro to pamieci wlasnie, a nie rdzen , ktory mozna krecic bez problemow. Pro maja pamiatki 2,9ns a nie pro 3,3 ns, czyli tak jak nie puscisz ddr 266 na 400 tak i te nie beda dzialac na taktowaniy PRO.

MOJA TEORIA:

A wiesz dlaczego sie nie kreca pamieci? bo w tym momencie twoje pamieci na karcie dzialaja z timingami z 2,9ns z radka pro- dobrze ze w ogole dzialaja!

Moze sie myle, ale moze byc tak jak napisalem- warto sprawdzic, bo zabawa flashowanie grafy overclockerskimi biosami i w ogole jakimikolwiek innymi niz fabryczne to jednak ryzyko! [ oczywiscie robimy to z checia- ja tez :-) ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wogóle był sens zmiany biosu? a jak widze 3.3 to wydaje mi sie że są to infineony z którymi nieżadko są problemy - Vmod potrzebny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pamiatki nalozylem aluminiowe radiatorki i moglem je teraz podkrecic do 280 (jednak grzeja sie niesamowicie). Teraz mam pytanie co do tego biosu, z tego co czytalem rzeby podkrecic radka 9700 trzeba mu zapodac bios z radka 9700 pro (czytaj FAQ). A wiec jest timing 2.9 jest nieunikniony czy tak? A moze mozna jakos podkrecic pamieci bez zmiany biosu lub zmnienic bios na jakis o/c capable z radka 9700 bez pro aby nie byly przestawione timingi na 2.9? Vmodem nie chce sie bawic, wc na pamieci rowniez, tylko gpu chodzi na wc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mi sie wydaje czy twój bios czasem nie był niezablokowany ?

to poco flashowac na 9700pro ? wgraj stary bios i kręć do woli !

nie komplikuj sobie życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...