Skocz do zawartości
Moont

Pamięć 1600MHz widzi jako 667MHz

Rekomendowane odpowiedzi

Włożyłem dwie kości po 2GB taktowane 1600MHz, CL9. Dlaczego komputer pokazuje co innego?

Płyta Asrock 890GX Extreme3, pamięć Goodram 1600MHz CL9.

 

http://images46.fotosik.pl/302/67d057a22c15f77f.jpg

Przechwytywanie2.JPG | | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl

 

Zmieniłem w BIOSie na 800 (1600), ale niestety Windows 7 się nie załadował (jasnoniebieska plansza bez tekstu i grafiki, nie mylić z błędem krytycznym). Powtórnie wszedłem do BIOSu i odszukałem ustawienia napięć. Po wyborze napięcia wyższego np. 1,757V informacja o napięciu zmieniła się tzn. kolor tekstu zrobił się czerwony. Bałem się zapisać ustawienia i załadować system.

 

Co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sie w sklepie pomylili? ;)

 

Ale:

ASRock 890GX Extreme3 Motherboard | Hardware Secrets

"At the moment the integrated memory controller from socket AM3 processors supports only DDR3 memories up to 1,333 MHz under dual-channel architecture, however ASRock says 890GX Extreme3 supports DDR3 memories up to 1,800 MHz thru overclocking. 890GX Extreme3 has four DDR3 sockets and since at the moment each DDR3 memory module can have up to 4 GB each, you can have up to 16 GB with this motherboard."

z 22.04.2010

 

Moze sprobuj sie pobawic ustawieniami i puscic je na 7-7-7-20 przy 1333.

Edytowane przez e-tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego. Trzeba wejśc w dział o AM2+/AM3 i poczytać... Mi na tej płycie też nie działa mnożnik *4 dla pamięcie. Przynajmniej z tymi pamięciami, co ja mam. Ustaw sobie HTT na 240, mnożnik na 3,33 ( 666MHz ) i osiągniesz swoje 1600MHZ dla pamięci.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...