Skocz do zawartości
kenfollet

Laptop do pracy do 3,5 tysiąca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam laptopa do pracy (AutoCad, Word, Excel, programy kosztorysowe) i po godzinach (przeglądarka, całkiem amatorska obróbka grafiki).

Około 15 cali (13 też będzie OK).

Długa praca na baterii (6 ogniw wskazane)

Błyszcząca matryca LED

Gdyby był modem 3G to fajnie, ale nie musi być.

Obecnie mam HP Elitebooka 6930p. Laptop OK, ale absolutnie nie wart swojej ceny.

Sporo pracowałem na Dell Studio 15 i szczerze przypadł mi do gustu.

Rozważałem Dell Vostro 3300. Co wy polecacie?

Edytowane przez kenfollet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Dell Studio, który sam zaproponowałeś to całkiem przyzwoity sprzęt. Nie wiem jak dużo pracujesz w cadzie. Ale nie wyobrażam sobie komfortowej pracy na czymś mniejszym niż 15 cali. Pozostaje sprawa dobrania odpowiedniej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze, to chyba jednak Vostro 3500 będzie najlepszą propozycją.

Np taki: http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=53947

 

Ewentualnie to samo w 13". Vostro mają sporo lepszą obudowę (dużo aluminium) niż Studio, jeśli ma to dla Ciebie znaczenie, to również jedne z nielicznych lapków z matową matrycą.

 

Jeśli priorytetem jest mobilność i długi czas pracy na baterii, to dobrym wyborem jest Asus UL80VT. Robi 8h na baterii, choc wydajnością będzie odstawał od Della.

 

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=48725

 

HP osobiście szczerze odradzam. Nie wiem jak model, który podałeś, ale po opiniach wyczytanych na necie, można jednoznacznie stwiedzić, że na tą chwilę jest to jedna z najbardziej awaryjnych marek. Kulturą pracy HP'ki również nie grzeszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy matowa matryca ma sens. W tym HP jest matowa. Powiem szczerze, że byłem rozczarowany. Jego jasność jest niezwykle niska. Cały czas mam wrażenie, że pracuję na przyciemnionej matrycy. Nie tego spodziewałem się po HP za 7 tys! Dell ze swoimi LEDami jest dużo przyjemniejszy dla oka. Przez tą ciemność praca w nasłonecznionym miejscu i tak była niemożliwa. Czy u wszystkich producentów tak to wygląda?

Jeszcze jedno pytanie. Studio ma matrycę bodajże 15,9 cala. Powoduje to że ekran jest baaardzo panoramiczny ale przy tym niezwykle "niski". Przy obecnym Cadzie w którym wprowadzono wstążki obszar roboczy pozostaje śmiesznie mały.

Można kupić tego Vostro z matrycą 4:3 albo przynajmniej standardowe 15,4?

Dell ma też plus w postaci gwarancji. Korzystałem z serwisu w opcji D2D a Pan mimo to przyjechał do mnie do domu i naprawił Della na miejscu (NBD)! Jakiś ułamany plastikowy zatrzask wpadał co chwila w wentylator:) I to w tydzień po kupnie...

Dziękuję za propozycję Asusa. Bardzo ciekawa opcja. Tylko touchpad mnie przeraża. Wygląda zupełnie jak ten z serii eee. Te chropowate kulki przyprawiają mnie o ciarki. Zupełnie nie byłem w stanie korzystać z tego netbooka Asusa:]

A jak obecne opinie o Sony? Swoim designem niezwykle przyciągają uwagę. Cenowo też wyglądają atrakcyjnie...

Edytowane przez kenfollet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór matrycy jest sprawą bardzo indywidualna. Ja osobiście preferuje matowe i taką mam w monitorze na biurku. W laptopie mam glara i strasznie wkurzają mnie odblaski. Czasem jedynym możliwym sposobem pozbycia się ich jest ustawienie matrycy na wysoką jasność. W Dellu XPS, którego mam, możliwość regulacji jasności jest bardzo duża. W Asusach, z którymi miałem do czynienia, zakres jasności również był dość duży. Nie wiem jak to wygląda w HP.

 

Co do formatu, to niestety większość produkowanych dziś matryc to panoramy. Dell nie ma chyba nic w proporcjach 4:3. Wydaje mi się, że możesz coś takiego znaleźć jeszcze u u Lenovo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4:3 żadnego nie kojarzę, ale mozesz się zastanowić na Vostro 1520 - ten ma przynajmniej 16:10 - czyli standardowe 15,4", choć to już całkiem inny notebook - wiekszy, cięższy i ogólnie mniej mobilny od wymienionych tutaj wcześniej/

 

Co do rodzaju matrycy, to tak jak kolega wyżej napisał - sprawa indywidualna i najlepiej jakbyś w sklepie pooglądał na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...