Skocz do zawartości
Trut

Problem HD4870X2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przeszukałem już wszystko w celu uzyskania odpowiedzi na dręczący mnie temat. Problem polega na tym że:

 

1.W trakcie włączenia jakiejkolwiek aplikacji 3D (włączone A.I. - Catalyst 10.5 i próbowałem starsze z uwzględnieniem Driver cleaner) już po kilku sekundach wyrzuca do windowsa (win7+updaty)z błędem sterownika ekranu (A.I. wyłączone -działa).

2.Karta rzadko wyświetla samo ładowanie systemu (w tym BIOS). Próbowałem już wszystkich dostępnych biosów od DFI, i tylko BETA X380827.BIN radzi sobie z wyświetlaniem za każdym razem, jednakże po pewnym czasie powoduje zawalenie się matrycy RAID.

3.Karta jest 100% sprawna bo sprawdzona u znajomka i serwisie komp. więc gwarancja odpada.

4.Zmieniłem też bios karty przez Ati winflash na nowszy (sam master bo slave to jest to samo) od POWERCOLOUR -nic nie pomogło.

5.Sam system też odpada bo to samo dzieje się na XP (Visty nie próbowałem bo nie ma sensu).

6.Karta działa u znajomka na XP z moim zasilaczem Chieftec CFT75014C na 100% mocy.

7.Nie świecą się żadne diody w trackie błędu, zawiechy i resetu.

8.Ingerencja w Mzh rdzenia powoduje natychmiastowe zawieszenie systemu (w góre i w dół),zielono-żółty kolor z paskami.

 

Proszę o pomoc bo nie mam już siły...Dorzucam screeny W idlu i stresie.

 

Cpu:C2D e8200@3200Mzh

Mobo:DFI DK x38 T2R

Ram: 3GB A-Data 1066Mzh

Gpu: Ati HD4870x2 Powercolour (750/900)Mzh

Psu: Chieftec CFT75014C 750W

Hdd: 2x250GB Raid0 Seagate

Audio: Xfi Extreme Music

LCD: HP w2207h

post-181072-010249900 1279047842_thumb.jpg

post-181072-025952500 1279047857_thumb.png

Edytowane przez Trut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywala błąd sterownika ekranowego czy może błąd DirectX'a???

 

Spróbuj odpalić kompa bez karty dźwiękowej.

Sprawdź Orthosem proca

Memtestem Ramy

Dysk HD tune

 

Resetowałeś ustawienia BIOSu?

Ale ogólnie stawiam na chipset płyty głównej, że coś z nim jest nie teges. Może zły docisk radiatora na mostku północnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdź na ustawieniach standartowych procesora i pamięci,u mnie czasami wywalało nv4_disp(sterownik nv) przy przekręconym procku.

Ustaw stałe wysokie obroty wentylatora na próbę.Moze karta "gryzie się" z płytą?Ja miałem na 4870x2 po o/c procesora/pamięci/szyny płyty czasami tak,ze na karcie przy starcie nie paliły sie 3 diody zielone ciągłym światłem,tylko środkowa dioda migała, to wtedy CF automtycznie mi się wyłączało(było kompletnie niedostępne)lub miałem dziwne pasy w 3d.Nie doszedłem o co chodziło,ale po ekranie post jak robiłem reset to już wtedy zaskakiwało i chodziło właściwie(3 ledy się wtedy paliły).Sprawdź też to,masz może podobny objaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Co do ustawień biosu na default to już próbowałem wiele razy i nic (na różnych biosach).Aktualnie przy x38ddc24.bin wogule nie wyświetla biosu (Lcd wyświetla dopiero gdy wchodzi winda czego wogule nie pojmuję.

2.OC procka wygląda stabilnie (proc bujał na 3800Mzh przy gf8800), co załączam na screenie.Inaczej jest z Hdd, ale przy gf8800 gts512 działało 2 lata i wszystko grało.

3.NB jest na standardowym radiatorze (docisk buja 2 lata), który w miare daje rade (mam jeszcze Thermalright HR-05-SLI, ale nie podłączyłem bo mam referencyjny od nowości.

4.Gdy puszczam wentyl na 100% to NOWOŚĆ (progres!!!) w aplikacji 3d leci nawet cały filmik. Później wybór użytkownika i zawiecha (środkowa czerwona lampa pali się stale do manualnego resetu).A co do startu systemu to zapalają się po tym 3 ostatnie (licząc od lewej) diody na czerwono przez chwile.(wyświetlił ładowanie systemu w tym bios)

 

Dorzucam screena.

post-181072-087459100 1279137794_thumb.jpg

Edytowane przez Trut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprawdziłeś wszystko oprócz płyty głównej i wszystko inne działa poprawnie to problemu chyba wiadomo gdzie trzeba szukać :rolleyes: .

 

Zaskakujące jest to że poprawa jest przy zwiększeniu obrotów wentyli, co może świadczyć o przegrzaniu się jakiegoś układu.

 

Sprawdzałeś czy przy 1 karcie problem też występuje, bo może uszkodzony jest mostek CrossFire.

Chyba że masz tylko 1 kartę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku stawiam na Mobo. Na GF8800 działa normalnie tak jak HD4870x2 z wyłączonym A.I. Cały czas mam jeszcze nadzieje, że nie istnieje coś takiego jak konflikt sprzętu i uda się coś zrobić. Myślałem o modzie do x48 UT bo ponoć on działa na dk x38 Made in china, tylko wyskakuje mi niekompatybilność wersji bios w awdflash i kanał...

może wiesz jak to obejść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...