Skocz do zawartości
Waise

upgrade za 2.8k

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zmuszony do drobnego apgrejdu (z athlona 64 x2 x) ). Potrzebuję komputera do "profesjonalnych aplikacji". Głównie CAD, czasem sony Vegas/photoshop. Nie będę grać. Do tego wiadomo, filmy, internet. Nothing special. Komputer będzie OCowany (chciałbym wycisnąć z cpu 4GHz). Jak się prezentuje mój config?

 

Phenom x6 1055T - 750

Asrock Deluxe3 AMD 890FX - 500

OCZ amd black edition 4gb 1600mhz cl8 - 450

mugen II + enermax magma 12cm - 140 + 50

lancoolK58/CM HAF 922/CM 690 II - 320

DWD RW - 80zł

 

razem: 2290zł

 

oraz części które mam:

Gigabyte 8800gt turbo force (oc'd)

samsung F3 1,5TB

OCZ ssd solid series 250gb

sb x-fi platinum

silver power gorilla 750W 80+

 

Zostaje mi 500zł które oczywiście mogę zostawić, albo mogę coś jeszcze znacząco upgradować. Np lepsza grafa (sprzedać tą za 300, dopłacić 200 i mam 4870), 2 hdd samsung f3 500gb w raid 0, crosshair IV, 1090T, drugie 4gb ramu, blue ray rw x) Proszę o komentarze i propozycje Za 2200 kupię i7 930 + mobo i ram? Czy to w ogóle ma sensy przy owym 1055T?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Jak dla mnie to zainteresuj się głównie lepszą kartą grafiki. GTX 460 lub HD 5850 bo inaczej procesor będzie się nudził :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i7 930 2.8GHz - 1133 zł

Asus P6T SE Intel X58 - 714 zł

DDR3 Patriot 6GB PC1600 3x2GB Viper LLK CL8 - 602 zł

Cooler Master RC-690-KKN1-GP - 228 zł

DWD RW - 80zł

Razem : 2757 zł

Da się, ale o mobo nic nie wiem na przyklad, tzn szukac info mi sie nie chce. Chlodzenia nie ma. I kasy tez nie ma, bo w 2200 to sie nie uda zmiescic, chyba ze xeona na 1156 by kupic... Pomysl. Poza tym masz specyficzne zastosowania i najlepiej jakbys poszukal testow, bo nie ma zadnej reguly ani tendencji. Jedne progrramy lubia rdzenie, inne cache a jeszcze inne taktowania itp...

 

Co do zestawu na AMD to do raida musialbys miec drugi 1,5tb a to drogo :P 2x 500 F3? nawet nawet. Crosshair malo oplacalny :P W ogole to problem w tym ze taka osoba jak Ty potrzebuje highendowego mobo do OC a musi przy okazji placic za crossfire, sli i 3 linie pcie16 etc... Ram mialby chyba najwiecej sensu, moze nawet 2x 4GB ? Nie wiem tylko jak to sie kreci i jak z temperaturami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie jestem przekonany, czy tak mocna gpu jest mi potrzebna ;) Nie będę na tym grać. Więcej niż 4870 to już przy moich zastosowaniach marnowanie kasy (ewentualnie 5770? DX11 anyone? :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5770 to mniej pradu, mniej halasu i mniejsze temp :P Ogolnie to szukaj czegos co niebedzie Ci niepotrzebnie zawyzac rachunkow za prad. Te programy korzystaja z grafiki w ogole? :P Vegas bodajze i photoshop ale to zalezy od wersji chyba. Nie wiem, nie znam sie ale zeby sie nie okazalo ze 3650 by wystarczyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zostaję przy AMD. Za duże cięcia z tym i7 930, a nic niżej nie chcę. Na dodatek z czasem obsługa wielordzeniowości będzie coraz lepsza, a jednak jest to PC na co najmniej 3-5 lat (ofc z drobnymi upgrade'ami x)).

 

Przemyślałem, i dochodzę do wniosku że 250gb ssd + 1,5tb hdd + zewnętrzny 320 mi spokojnie wystarczą. Nie ma sensu dla głupiego RAIDa dokupować jeszcze 1TB na którym nawet nie wiem co bym trzymał :) Chyba, że sprzedałbym 1,5TB, ale to o 0,5 i paredziesiąt zł w plecy :P

 

Z OC i CF/SLI to fakt. Dwie karty są zwyczajnie zbyt prądożerne no i zupełnie zbędne do moich zastosowań. SLI jest mi na nic, a i tak muszę za nie płacić :|

 

No właśnie 2x4gb mnie nie przekonuje. Wydaje mi się, że 4 sloty będą miały ciut większą przepustowość niż 2 (chyba, że to i tak wszystko do koncentratora idzie zanim dojdzie do jakiegoś kontrolera, nie wiem :P). Temperatury też powinny być niższe. No i cena chyba też =) Ale fakt, ram wydaje mi się najrozsądniejszym upgradem. Z tym, że mogę go kupić za pół roku i też będzie dobrze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc w poniedziałek kupuję coś takiego:

 

Phenom II x6 1055T

Asrock Deluxe3 AMD 890FX

mugen II + Fander Selekta 12cm (push-pull)

Cooler Master 690 II Advanced

nagrywarka DVD LG gh22ns40

3x140mm i 1x120mm scythe slip stream + filtry

Scythe Kaze Master Pro 5,25"

 

cena w sumie: 2125zł

 

oraz części które już miałem/już kupiłem:

GoodRam 1600Mhz cl 8 4x2gb (8gb) - tanio wyciągnąłem :P

Gigabyte 8800gt turbo force (oc'd)

samsung F3 1,5TB

intel x25-m g2 80gb

sb x-fi platinum

silver power gorilla 750W 80+

 

W najbliższym czasie planuję wymianę GPU na gtx460. Prośba jest taka: Jeśli gdzieś zje*ałem, to niech ktoś mnie szybko powstrzyma :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...