Skocz do zawartości
Fitopato

Częste rozłączanie sieci bezprzewodowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Zacznę od tego, że łączę się za pośrednictwem neostrady 1 mb/s. Komputer stacjonarny podłączony jest do Internetu poprzez Wi-Fi. Modemem USB jest Linksys Compact Wireless-G USB Adapter, moim modemem ADSL to Linksys AM200, a routerem który odpowiada za "rozpowszechnienie" sieci po domu to Linksys BEFW11S4. Nigdy nie narzekałem na większe problemy, sporadycznie rozłączyło mojego peceta, ale to bardzo rzadko. Problem nastąpił po nowym postawieniu systemu ( Windows XP SP3). Zainstalowałem oprogramowanie z płytki, oraz Windows automatycznie zainstalował sterowniki pod modem USB. Rozłącza mnie co jakąś godzinę, czasami może i częściej. Problem leży RACZEJ na linii peceta, bo na laptopie nadal wszystko chodzi tak jak chodziło. Próbowałem odinstalować już sterowniki i ponownie je zainstalować, niestety problem nie minął. Czy ma ktoś jakiś pomysł w czym może być problem ? Nie ukrywam, że strasznie to denerwuję, zresztą to chyba oczywiste. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podzielił się jakąś "wskazówką" dzięki której wszystko chodziło tak jak kiedyś.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

 

EDIT:

zapomniałem dodać, problem mija po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na połączenie i opcji "Napraw", przed tym ikonka pokazuje jakby wszystko było ok, gdy otworzę zakładkę połączenia bezprzewodowego widać jak Pakiety nie są odbierane, wysyłane jak najbardziej.

Edytowane przez Fitopato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z moim Windem i Linksysem WRT54GL-EU. Co najlepsze, rozłączało mnie tylko z domowym WiFi, nigdy w żadnym innym miejscu nie doświadczyłem takich problemów, działo się to też tylko na XP SP3 - na Win7 wszystko działało wspaniale. Jak sobie z tym poradziłem? Zaktualizowałem sterowniki od sieciówki i pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyłączyłem oszczędzanie energii na portach USB. Zobaczymy jakie rezultaty będą, zaktualizowałem również sterowniki od karty sieciowej.

 

Wreq - adresowanie zachodzi u mnie poprzez DHCP

 

EDIT

 

Po w/w czynnościach pierwsze rozłączenie nastąpiło kilka minut temu, a już miałem nadzieję, że wszystko będzie w porządku.

 

Problemy występują tak często jak kiedyś - jakieś rady ?

Edytowane przez Fitopato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...