Skocz do zawartości
Kozikoza

Dziwne działanie nagrywarki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od pewnego czasu mam kilka problemów z komputerem, jedne mniej uciążliwe drugie bardziej. Pozwolę sobie opisać jeden z nich gdyż dotyczy akurat on pracy nagrywarki DVD. Od kilkunastu dni zauważyłem że ma ona problemy z czytaniem płyt najpierw płyt CD, a teraz i DVD i CD. Co najlepsze próbowałem coś nagrać na dvd jak i przegrać CD płytę program (Ashampoo 10) nie pokazywał że coś jest nie tak podczas nagrywania, zweryfikował nagranie i też bez błędów, czasami zczyta płytę, ale jest to naprawdę rzadkość. Pokazuje się w ogóle w "Mój komputer" Stacja dysków CD, a przecież to jest nagrywarka DVD. Wkładałem różne marki płyt CD/DVD z różnych gazet/z filmami etc raz zczyta i da się odtworzyć (Autorun praktycznie nie działa bardzo rzadko kiedy działa), a raz pokazuje np tytuł płyty albo pojemność jeśli np płyta CD nie jest w pełni zapełniona ale jak się na nią "wejdzie" jest pusto, a czasami pokazuje że nie jest dostępny napęd - wyskakujące okienko z błędem). Podpinałem/wpinałem kabel SATA (pod nią mam nagrywarkę) nic nie pomogło, powiedziano mi że może to być kwestia kabla SATA i aby go wymienić na nowy, ja mam podejrzenia że te wszystkie usterki mojego komputera mają związek z płytą główną albo dyskiem twardym. Chyba opisałem w miarę wszystko związane z tym działaniem, a raczej nie działaniem nagrywarki - ciężko spamiętać jej działanie i pracę oraz błędy. A zapomniałbym model nagrywarki to LG GH22NS50 BLACK, jeśli potrzebne były by inne parametry mojego komputer to napiszcie, z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz zasilacz?

 

Obecnie nie ma mnie w domu, jak wrócę to sprawdzę dokładnie spiszę z zasilacza bądź użyje programu Everslast i on powinien dokładnie to pokazać zgadza się ? - nie ma chyba znaczenia jaka wersja tego programu ?. Wstępnie z tego co pamiętam jest to Amacrox 650W, wiem może skromny ten opis, ale jak pisałem nie ma mnie obecnie w domu, jak wrócę to edytuję post i opiszę ręcznie albo wrzucę screena. A to może być kwestia zasilacza ?. Dziś jeszcze podepnę taśmę SATA (mam nadzieje że mam takową bo z tego co pamiętam wyglądała tak samo jak ta od nagrywarki :)) która została mi "luzem" po odebraniu komputera ze sklepu, doradzono mi że ten problem z nagrywarką może być związany właśnie z tą taśmą i żeby ją wymienić.

 

Edit: Spisałem z zasilacza: Amacrox AX650-GLN Free Earth, mam nadzieje że to wystarczy, z góry dzięki za odpowiedź, pomoc.

Edytowane przez Kozikoza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma zasilacz do działania nagrywarki :o :o

 

Jak ta nagrywarka jest na GW to ja reklamuj ....wyglada to na problem z kalibracja lasera.... czdesto w nagrywarkach najpierw zdycha odczyt/zapis CD a poźniej DVD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma zasilacz do działania nagrywarki :o :o

 

Jak ta nagrywarka jest na GW to ja reklamuj ....wyglada to na problem z kalibracja lasera.... czdesto w nagrywarkach najpierw zdycha odczyt/zapis CD a poźniej DVD...

 

Nie negeuje że zasilacz ma/nie ma coś wspólnego z tym. Co najlepsze kupiłem wczoraj nagrywarkę nową i nadal jest to samo co na starej nagrywarce model nowej nagrywarki to: LG GH22NS50 BLACK więc nie wiem czy to wina samej nagrywarki, a dokładniej tego co piszesz - laser.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz oprogramowanie do nagrywania etc ( czy tam %% itd ) .... moze jest to tez bug programowy.....

 

Jak jeszcze nagrywała mi stara nagrywarka to używałem od pewnego czasu Ashampoo 10 (co dziwne jak opisałem w 1 poście nagrywał bez żadnych błędów/problemów ze strony tego programu, a później nie czytał w pełni albo pobieżnie nagraną/przegraną płytę np jej tytuł, ale zawartości już nie pokazywał). Od wczorajszego podłączenia nowej nagrywarki dokonałem tylko testów na płytach sprawdzanych na starej - z gazet, przegrane wcześniej, z filmami i sytuacja jak pisałem podobna jak ze starą nagrywarką tj. raz pokazała się zawartość, ale pozostałe przypadki to zczytała tytuł/pojemność i nic pozatym nie mrugała, nie hałasowała, autoruna praktycznie nie było, nic nie nagrywałem/przegrywałem bo pewnie by się dało nagrać/przegrać, ale by nie czytało w pełni takiej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem taśmę SATA oraz przepinałem tę taśmę do różnych gniazd SATA na płycie głównej, jednak nadal nagrywarka działa sobie jak chce, zczytała mi dziś 3 płyty praktycznie w pełni, ale zaraz po tym znowu było to samo czyli pokazała tylko tytuł płyty, a zawartości już nie i inne "cuda" które już opisałem. Bardzo was proszę o jakąś pomoc/porady bo mam ochotę zrobić coś z tym komputerem (można się domyśleć co...) bo już mam dość tego. Raz jeszcze z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pkomp

jakie płyty odczytuje a jakich nie?jak nagrywane na poprzedniej to nie ma się co dziwić że ma problem z odczytem...czasem jest tak że zdycha odczyt ale nagrywanie przejdzie poprawnie - niestety z każdym dniem taką płytę czyta coraz gorzej a inne sprawne nagrywarki mogą jej wogóle nie odczytać

mój liteon zdechł w tydzień po wypaleniu 3 płyt DL....wymieniałem kilka razy aż w końcu wywaliłem na śmietnik podobnie zresztą jak LG i kupiłem pioneera dla świętego spokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...