Skocz do zawartości
Morcin

Chłodzenie do AMD 945 C3

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor Phenom II (AM3) :: AMD :: X4 925 6MB BOX - 486zł

Płyta główna Socket AM3 :: ASRock :: M3A770DE (770 PCI-E DDR3) - 239zł

Pamięć DDRAM3 :: GoodRam :: 4096MB 1600MHz CL9 (2x2048) - 365zł

Karta graficzna PCI-E :: Sapphire :: Radeon HD4890 1024MB 256bit - 769zł

Zasilacz komputerowy :: OCZ :: 500W ModXstream Pro SLI BOX - 283zł

Dysk twardy SATA II :: Samsung :: 500GB 7200obr. 16MB - 201zł

Nagrywarka wewnętrzna DVD :: Samsung :: SH-S223C SATA czarny - 97zł

Obudowa ATX/BTX :: Cooler Master :: ELITE 330 czarna - 173zł

--------------------------------------2613zł------------------------------

 

Taki zestawik złożyłem w sklepie x-kom .

Mam parę pytań oczekuje na nie odpowiedzi.

*Czy obudowa którą wybrałem jest porządnie wykonana?

*Zamierzam lekko podkręcic procesor z 2,8 gHz do 3,2 gHz , czy bedzie mi potrzebne chłodzenie do procesora ? Czy wystarczy BOX'owe?

*Czy dokupowywac jakieś wentylatorki , jak tak to jakie ?

Proszę o drobne korekty !

Komputer będzie mi służył kilka lat . Będę na nim grał w gry oraz internet .

Edytowane przez Morcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie zrobisz wiecej na boxie niz 3.2ghz. Jednak jak masz kase dokup chlodzenie na proca + paste np arctic silver 5. Wycisniesz wiecej mhz a do tego nizsze tempy i ciszej. Ja bym kupowal ram w jednej kosci. Wenty oczywiscie mozna dokupic zeby chlodzily bude, ale to juz wg twoich upodoban.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz tez troche oszczedzic i kupic selekta http://allegro.pl/item936579878_amd_phenom..._c3_zabrze.html Zrobisz z x2--->x4. Do tego C3 a wiec i niezle OC. Tylko ostatnio dochodza sluchy ze na M3A770DE sa male problemy z odblokowaniem. Odnosnie obudowy poczytaj w google.pl opinie. Jak nie bedziesz jej rzucal po ziemi czy kopal to spelni swoje zadanie:P

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obudowa jak za ta cene jest na przyzwoitym poziomie , aluminiowe scianki boczne szybko sie rysują , wywal tez ten niby filtr z przodu budy, żeby go wyczyscic to należy rozebrać caly przód i strasznie zmniejsza wsysanie powietrza do budy co za tym idzie sugeruje kupić jakiś wentyl 12 cm z przodu( np. scythe gentle typhon 800 obr lub 1450 obr. ) w zestawie jest jeden z tylu . Na boxie przy dobrych wiatrach powinno sie wycisnąć nawet 3,5 Ghz (ale polecam kupic jakies chlodzenie ) napisz ile mozesz na nie przeznaczyć to napisze ci ktore kupic . Zestaw jest ok nie ma sie do czego przyczepic optymalnie dobrane czesci ( ram 2x2GB nie w jednej kosci ). I polecam ten sklep gdzie to składałeś kupiłem pare czesci w nim i jestem bardzo zadowolony

 

 

co do kupowania x2 i mozliwosci wlaczenia pozostalych rdzeni to tez nie jest tak pieknie , nowe serie prockow prawie nie daja sie odblokowac a i plyta glowna tez potrafi swirowac ( spore ryzyko )

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz tez troche oszczedzic i kupic selekta http://allegro.pl/item936579878_amd_phenom..._c3_zabrze.html Zrobisz z x2--->x4. Do tego C3 a wiec i niezle OC. Tylko ostatnio dochodza sluchy ze na M3A770DE sa male problemy z odblokowaniem. Odnosnie obudowy poczytaj w google.pl opinie. Jak nie bedziesz jej rzucal po ziemi czy kopal to spelni swoje zadanie:P

Skąd wiesz, że to selekty? Takiej informacji nie ma w aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kupowania x2 i mozliwosci wlaczenia pozostalych rdzeni to tez nie jest tak pieknie , nowe serie prockow prawie nie daja sie odblokowac a i plyta glowna tez potrafi swirowac ( spore ryzyko )

Wlasciwie racja . Bierz co sam wyskrobales. Pewnie bedziesz wszystko razem kupowal, wiec i tak nie ma sensu brac z roznych zrodel. Z przesylkami wyjdzie tyle samo. NIe ma co kombinowac. A za jakis czas mozna dokupic chlodzenie. Teraz wystarczy.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.x-kom.pl/p/50047/chlodzenie_do_...am2/am3%29.html badz

http://www.x-kom.pl/p/10035/chlodzenie_do_...m2+/am3%29.html

 

Na pewno lepsze jak box, ale czytalem ze potrafi pracowac jak odkurzacz- ten pierwszy.. Dosyc spore maja te ceny chlodzenia.

 

Na twoim miejscu moze byc sie wstrzymal. Na boxie pojdzie wyzej jak 3.2ghz spokojnie. Potem dokupisz cos lepszego co pozwoli na lepsze OC.

 

Tu masz Zalmana flexa w swietnej cenie http://www.techsklep.pl/zalman-cnps10x-fle...66-p-37880.html. CHodzi po 150-160zl. W zestawie masz znakomita paste. Ten zalman bije te 2 chlodzenia podane wyzej. Ten model to jest sam radiator. Ale jak nie bedziesz robil duzego OC to i bez wenta starczy. Wysylka to 13-14zl. Lacznie 133zl. Mozesz dokupic jakis wentyl potem za 15zl. Wydajnosc bliska Mugena 2. Tylko poczytaj o sklepie gdyz nie znam.

 

Wpisz w google dantejski test i poczytaj.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje , wstrzymam się z chłodzeniem i potem dokupię , Krydor raczej dołożę do tego mugena 2 kosztuje 187zł jak coś kupowac to ma byc porządne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz starczy, jak bedziesz mial kase to kupuj mugena 2, mozna kupic taniej niz za 190zl, chociaz flex duzo nie odstaje. Bierz pod uwage gabaryty bo Mugen 2 to kobyla:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem sklep X-kom , odradzono mi pamięc RAM firmy Goodram , powiedziano mi że mają problemy przy OC , ale nigdzie nie znajdę tak tanich pamięci co mam zrobic ? Słuchac ich i kupic inna pamięc czy uprzec się i kupic Ram firmy Goodram.

Do gier poradzili mi zmienic kartę graficzna z 4890 do GF gtx 260 . Czy ten GF jest opłacalny http://www.x-kom.pl/p/51406/karta_graficzn...gy_edition.html ? Wrzuciłem sobie tego 260 z 4890 do testu na stronie chip.pl i wydajnośc ta sama więc jaka jest różnica między tym 260 i 4890 . GF jest tanszy o 50zł więc zaoszczędzone pieniadze mógłbym dorzucic do Ram'u. Co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do x-com sklepu nigdy nie mialem zastrzeżeń ale widac ze wpychaja to co im zalega karta 4890 bedzie wydajniejsza na 100% a co do GoodRamow to ja sie jeszcze nie spotkalem z problemami to naprawde sa bardzo dobre kosci

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie będę dysponował pieniędzmi na chłodzenie więc lepiej bedzie zrezygnowac z 4890 i zmienic na 5770 - http://www.x-kom.pl/p/50156/karta_graficzn...28bit_lite.html lub http://www.x-kom.pl/p/52400/karta_graficzn...it_vapor-x.html .

Nie jest mi potrzebna super karta , wolę cisze , i tańszy rachunek za prąd oraz niechce grzejnika . Czy lepiej zostawic 4890 i nie dokladac do chłodzenia ?

Chciałbym trochę podkręcac procesor - 3,8gHz a chłodzenie BOX'owe nie starczy.

Czym rózni się tak karta za 599zł od karty za 656zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej ta droższą ? A wydajnośc i zużycie prądu ?

Szukałem tych kart na stronie chip.pl , gdzie zawsze porównuje nie znalazłem tych modeli.

Edytowane przez Morcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo podobna .. zuzycie prądu ... minimalnie się rozni ... ale jak zwykle ,.. dużo żre ten model 4890.

 

na moje to nie warto dopłacać jesli jest porowno wydajnosciowo z inną.

 

a wiatraki zawsze można osobno dokupić za parę blaszek a nie dokładać tyle .. za oryginal ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po drobnych korektach złożyłem ten zestaw.

Procesor Phenom II (AM3) :: AMD :: X4 925 6MB BOX - 486zł

Chłodzenie do procesora :: Scythe :: Mugen 2 rev.B (478/775/1156/1366/754/939/AM2+/AM3) - 198zł

Płyta główna Socket AM3 :: ASRock :: M3A770DE (770 PCI-E DDR3) - 239zł

Pamięć DDRAM3 :: GoodRam :: 4096MB 1600MHz CL9 (2x2048) - 365zł

Zasilacz komputerowy :: OCZ :: 500W ModXstream Pro SLI BOX - 283zł

Dysk twardy SATA II :: Samsung :: 500GB 7200obr. 16MB - 201zł

Nagrywarka wewnętrzna DVD :: Samsung :: SH-S223C SATA czarny - 97zł

Obudowa ATX/BTX :: Cooler Master :: ELITE 330 czarna - 173zł

Karta graficzna PCI-E :: Sapphire :: Radeon HD5770 1024MB 128bit Lite - 599zł

------------------------------------------2671zł*------------------------------------------------------------------30zł złożenie*

Wszystkie jest ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ufam sklepom internetowym , wolę na miejscu i mam gwarancję na papierze . Sam nie złoże a u informatyków u mnie w okolicy od 50zł-100zł.

Czyli po dodaniu pasty zestaw ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zamawiałem Ram i nie dostałem , pisałem do nich i zero kontaktu od tamtej chwili powiedziałem , że już nigdy nie zamówię przez internet części komputerowej tym bardziej całego komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja to pikus, nikt nie poleci Ci sklepu ktory nie oferuje gwarancji :P bo takich sklepow malusko i sa tepione piekielnie. 99% sklepow internetowych to normalne sklepy, nie mowiac o tym ze to normalna dzialalnosc gospodarcza ktora musi spelniac normalne warunki a czasem ma nawet trudniej. Wiele sklepow ma siedziby w roznych miastach, punkty. Fakture itp wszystko normalnie jest. A gwarancje realizuje producent a nie sprzedawca. Jeszcze moge tak dodac ze czesc sprzedawcow chyba tego nie rozumie :P sam mialem przyklad gdzie pan chyba chcial oszczedzic sobie roboty (?) i rozdlubal sam, dwukrotnie oddal mi to samo mobo popsute bardziej ;]

 

Skladanie rozumiem bo mozna sie bac. Z tym ze nie ma czego. Sa moze dwa momenty gdy cos moze pojsc nie tak ale tylko wtedy gdy uzyje sie sily a nie rozumu. No i setki poradnikow jak to robic, chocby i video na jutubie.

 

 

@edit

Ale w sklepie czy na allegro ? Zreszta to pewnie nie byla nawet zadna dzialalnosc. Towar moglbyc kradziony albo firma zarejestrowana na krancu swiata itp... Bywa i tak, ale ryzyko kupienia gowna wcale nie wieksze jak w sklepie "zwyklym"

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...