Skocz do zawartości
Chattab

Czarna buda do WC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Szukam jak największej i jak najbardziej pojemnej budy do WC. Koniecznie musi posiadać czarne wnętrze i okno, fajnie gdyby w środku było też miejsce na dwie chłodnice (albo jedną dużą - np. 4x120) - bez konieczności rozwiercania, wycinania itp.

 

Chcę zwodować następujące elementy:

* CPU: Phenom X6 1090T

* GPU: ASUS GTX 480

* MOBO: ASUS Crosshair IV (być może)

* RAM: G.Skill Flare 2x2GB (być może)

 

Aktualnie jestem (prawie) zdecydowany na Obsidiana 800D, który spełnia większość tych warunków. Ale może podpowiecie mi jeszcze jakąś inną budę? SilverStone TJ-07, CM ACTS 840 i Stacker odpadają ze względu na niepomalowane wnętrze.

 

Może dałoby się coś wybrać z LIAN LI? To musi być coś majestatycznego, przed czym zginają się kolana. Ciekaw jestem, jak wygląda sprawa z LC jeśli chodzi o serię TYR: PC-X2000, PC-X1000, PC-X900 i PC-X500. Wysokie to i piękne, ale czy pakowne? Ktoś może się wypowiedzieć? Widziałem tylko jeden projekt w PC-X2000: Green Reaper (Atomel) i bardzo mi się podobał, ale sporo z tym zabawy było.

 

Przypominam:

* czarne wnętrze

* okno

* mile widziane dwie chłodnice w środku (albo jedna duża - np. 4x120)

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Edytowane przez Chattab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te duze lian li to kolosy, poszukaj na xtremesystems.org, ktos wstawil na front chlodnice 4x140.. :)

 

Dołączona grafika

 

Maja jednak wade, sa cholernie drogie. Mozna tez brac pod uwage ze jezeli dana obudowa miesci wieksze chlodnice (140mm) to tez ich wydajnosc jest wieksza, i wtedy juz 3 wentylatory powinny miec podobna wydajnosc co 4x120.

Z mniejszych Lian Li jest chyba tylko jedna z fabrycznie czarnym wnetrzem:

Lian Li Industrial Co., Ltd.

ale nie da sie tutaj zamontowac duzych chlodnic bez przerobek.

 

Inna ciekawa obudowa to np Silverstone Raven 2, z tym ze nie ma mowy o 4x120, na podlodze sa 3 wentylatory 140mm, tam mozna kombinowac i wcisnac chlodnice od srodka. Obudowa ma ciekawy uklad, wyjscia z plyty sa na gorze.

 

Wymaganie czarnego koloru wnetrza fabrycznie to spore ograniczenie. Bez tego jest mnostwo obudow z "wysoka piwnica" ktora na styl TJ07 przyjmuja chlodnice 4x120 bokiem wraz z pompka. Wiele modeli lian li spelnialoby ten warunek, ale sa srebrne w srodku.

 

Jest jeszcze Antec Nine Hundered Two, oprocz miejsca na klasyczna chlodnice na froncie, jest ogromny 200mm wentylator na topie, mozna kombinowac z tymi pojedynczymi chlodnicami 180mm (phobya?), albo PA160, maja spora wydajnosc vs 120mm, a obudowa czarna wewnatrz + okno.

 

Imo najlepsza opcja to dogadac sie z userem darmacz, z tego co sie orientuje zajmuje sie on dystrybucja obudow lian li i ich przerobką, nie jestem pewien jaki jest pelen zakres uslug, mozesz sie np dogadac co do wyciecia otworow na chlodnice bardzo dobrej jakosci i malowania proszkowego na czarno itp, taki "custom" zawsze bedzie bardziej oryginalny.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod takie "wc for dummies", to ta buda corsaira wydaje sie byc idealna, jest bardzo dobrze przemyslana, oferuje miejsce na chlodnice, zero przerobek. Ale wlasnie jaki w tym fun :)

To wlasnie czynnik ktory troche mnie zniecheca do projektow w obudowach typu silverstone tj07, widzialem juz mnostwo zestawow w tej obudowie, wstawienie wc jest do bolu oczywiste i oklepane, brakuje troche oryginalnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam od razu, że nie jestem typem majsterkowicza-entuzjasty w rodzaju Adama Słodowego czy McGyvera, który z kaktusa zrobi telefon satelitarny. Nie zamierzam też bawić się w ekstremalne OC kompa - nie mam na to czasu.

 

Przyświecają mi w zasadzie trzy cele. Ma być:

* chłodniej - boję się ilości ciepła wydzielanej przede wszystkim przez GTX 480;

* ciszej - w pokoju za moimi plecami śpi ciężarna żona i nie chcę, żeby odeszły jej wody, jak ten GTX wejdzie na wysokie obroty;

* ładniej - naoglądałem się fantastycznych projektów WC i zaraziłem się, bo jest to dla mnie kwintesencja estetyki, której nie da mi nawet najlepsze AC.

 

Z tych trzech rzeczy najbardziej zależy mi właśnie na estetyce. Nie po to, żeby się pochwalić przed kolegami (większość z nich ma już swoje kancelarie adwokackie i biura architektoniczne, więc nie obchodzą ich tak "infantylne" rzeczy jak modowanie kompów), tylko i wyłącznie dla siebie. Bo lubię się otaczać ładnymi rzeczami i przywiązuję ogromną wagę do porządku i estetyki. A przy okazji chcę nauczyć się czegoś zupełnie nowego, z czym nigdy wcześniej nie miałem do czynienia. Ale nie aż do tego stopnia, żebym codziennie musiał biegać do Praktikera czy Castoramy po nowe narzędzia: wiertła, dremele, papiery ścierne itp.

 

Wracając do tematu: Anteki odpadają, bo po prostu nie podobają mi się budy tej marki. Więc albo zostanę przy 800D albo faktycznie szarpnę się na jakiegoś TYR-a. Najwyżej pozostanę przy jednej chłodnicy 3x120, bo najbardziej zależy mi na zwodowaniu CPU + GPU (MOBO i RAM to raczej sztuka dla sztuki). A wtedy jedna 360-tka powinna spokojnie dać radę - prawda?

Edytowane przez Chattab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy Antec 1200 do niczego sie nie nadaje bez przerobek. Miałem i wiem, TJ-07 jest dobra ale nie najlepsza.

Buda do wc powionna byc taka ze kupujesz i nie musisz kombinowac z zalozeniem chlodnicy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra 360 owszem.

 

Phobya G-Changer 360 ver. 1.2 Black + 3 x Enermax Magma = dobra wydajność? Czy bardziej opłaca się wziąć Feser Xchanger Triple Radiator 360 lub Black Ice SR1 360?

 

Wentyle MUSZĄ być czerwone, więc w grę wchodzą Magmy, Apollishe albo Phobye G-20. Wydajność na pierwszym miejscu, cisza na drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chattab

Zawsze pozostaje Ci możliwość malowania budy proszkowo.Koszt niewielki efekt super.Najłatwiej właśnie w big towerach od Lian li.Odkręcasz boczne i górny panele,front z reguły jest na zatrzaskach i zostaje Ci gotowy aluminiowy szkielet(tacka na płytę i koszyki na dyski to reż raptem kilka śrubek).Dziesięć minut roboty i po krzyku.Przy tej opcji masz teraz wybór nieporównywalnie większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mountain Mods - 300-400 USD + opłaty celne i robi się bardzo drogi kaprys! A wyglądem jakoś mnie nie powalają (te okrągłe grille wyglądają jak palniki z wczesnej Amiki albo jakiejś kuchenki turystycznej na propan-butan...) :)

 

Malowania proszkowego, nie wiedzieć czemu, boję się jak dziewica nocy przedślubnej. Że nie roznituję dobrze. Albo po malowaniu nie spasują mi się części. Albo zapomnę, co w jakiej kolejności skręcić ;) Nie potrafiłem nawet zrobić karmika dla ptaków na zajęciach technicznych w szkole... ;) Muszę więc jakoś poradzić sobie z tym Obsidianiem "for dummies" i jedną wydajną chłodnicą 3x120 (kluczowym elementem do schłodzenia będzie GPU, proc aż tak mocno się nie grzeje chyba).

 

Z tych chłodnic i wiatraków, które podałem - co będzie najlepszym wyborem?

Edytowane przez Chattab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie, gruba chlodnica 3x120 pociagnie pojedynczego gtx480, ludzie uzywaja sli na pojedynczej PA120.4, wystaczy poczszukac przykladow configow na forach, np evga.

Co do rodzaju chlodnicy, ciezko o zdecydowanego faworyta, ogolnie liczy sie grubosc i odstepy miedzy finami. Wszystkie te chlodnice (phobya, thermochill, feser, black ice sr1) sa przeznaczone do wolnoobrotowych wentylatorow, nastawiaj sie ze bedziesz je puszczal na ~1000-1400 rpm. Wentylatory enermax magma jak najbardziej ok.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mountain Mods - 300-400 USD + opłaty celne i robi się bardzo drogi kaprys! A wyglądem jakoś mnie nie powalają (te okrągłe grille wyglądają jak palniki z wczesnej Amiki albo jakiejś kuchenki turystycznej na propan-butan...) :)

 

Malowania proszkowego, nie wiedzieć czemu, boję się jak dziewica nocy przedślubnej. Że nie roznituję dobrze. Albo po malowaniu nie spasują mi się części. Albo zapomnę, co w jakiej kolejności skręcić ;) Nie potrafiłem nawet zrobić karmika dla ptaków na zajęciach technicznych w szkole... ;) Muszę więc jakoś poradzić sobie z tym Obsidianiem "for dummies" i jedną wydajną chłodnicą 3x120 (kluczowym elementem do schłodzenia będzie GPU, proc aż tak mocno się nie grzeje chyba).

 

Z tych chłodnic i wiatraków, które podałem - co będzie najlepszym wyborem?

 

Chattab, widzę że jesteś też i na Pure z tematem :). Co do samego roznitowania to naprawdę nie ma się czego bać, nie jest to trudne zadanie, nic tutaj źle niemożna zrobić. Bierzesz zwykłą wiertarkę, wiertło chyba 3,5 lub 3,2mm i do dzieła. Ja ogolnie nie namawiam Cię abyś cokowielk przerabiał ale w tym o czym pisałem wcześniej nie ma nic specjalnego.

Nie wiem czy widziałeś - tak to wygląda teraz u mnie, w kilku miejscach zamiast nitów są ampule m4, wyjęcie tacki z mobo to kilka chwil :)

 

Dołączona grafika

 

 

Później wieziesz graty do lakierni proszkowej, malują tobie np. na czarny mat a po odebraniu odrazu na twarzy pojawia się uśmiech bo widzisz jak jest pięknie zrobione i nie możesz doczekać się kiedy zabierzesz się za złożenie do kupy pomalowanych blach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy Antec 1200 do niczego sie nie nadaje bez przerobek. Miałem i wiem, TJ-07 jest dobra ale nie najlepsza.

Buda do wc powionna byc taka ze kupujesz i nie musisz kombinowac z zalozeniem chlodnicy.

 

Jak słucham takich bzdur, to mi się nie dobrze robi. Miałeś i nie wiedziałeś co z nią zrobić, więc się nie nadaje. Jakoś bez przeróbek mieszczą mi się 2 chłodnice. Jak ktoś chce ciąć, to proszę bardzo, ale bez tego też się da. Na naszym forum są przykłady, tylko najwyraźniej jak się nie ma pojęcia, to się gada takie ciach!ły. A do tego Dark Fleet mają zmieniony top, co skutkuje większymi możliwościami...

 

MM nigdy nie przypadła mi do gustu. Zbyt duży kolos. TYR niby też kolos, ale zgrabniejszy :D

Co do chłodnic - thermochill, phobya da sobie radę bez problemu.

 

Jeśli masz zamiar trzymać większą ilość dysków, to pewnie obsidian, albo customowa Lili będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak słucham takich bzdur, to mi się nie dobrze robi. Miałeś i nie wiedziałeś co z nią zrobić, więc się nie nadaje. Jakoś bez przeróbek mieszczą mi się 2 chłodnice. Jak ktoś chce ciąć, to proszę bardzo, ale bez tego też się da. Na naszym forum są przykłady, tylko najwyraźniej jak się nie ma pojęcia, to się gada takie <span style='color: red;'>[ciach!]</span>ły.

 

Święta prawda, najlepiej mieć dwie lewe ręce i mówić, że się nie da :mur: Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antec 1200 nie nadaje sie do wc. 0 miejsca w srodku. Mozna zmiescic i 2 chlodnice wywalajac polowe rzeczy ale nie w tym rzecz. Obudowa do wc powinna byc taka zeby nic nie zmieniac i zmiescic wszystko.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać potwierdza się moja teza... Osobiście nie wyrzuciłem nic, nie pociąłem nic, i znalazłem miejsce na wszystko. Ba, nawet EK RES 400 wejdzie mi do środka... Trochę finezji i wszystko jest możliwe... Jak na upartego chcesz szukać wad, to znajdziesz bez problemu. Ale napisałem konkretnie, wszystko zależy co oprócz chłodzenia ma się do obudowy zmieścić. Jeśli ktoś używa większej ilości dysków, bo np. lubi backupować internet, to owszem, bez kombinacji się nie obejdzie, ale da się. Jednak gdy ktoś woli kombinować mniej, to 800D będzie jak ulał. Nie problem kupić jak znakomita większość TJ07 i pokazać to co już było pokazane, ale wydaje mi się, że zrobić coś nowego, co będzie cieszyło nasze oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...