Skocz do zawartości
Kamil18

Karta graficzna do 240zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja 8600gts spaliła się podczas burzy, i planuję zakup nowej karty. Chciałem kupować laptopa, jednakże nie widzę zainteresowania moim ogłoszeniem co do sprzedaży jednostki, więc kupuję kartę graficzną.

 

 

DualCore AMD Athlon II X2 240

ASRock A770DE+ (3 PCI, 1 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

SAMSUNG HD322HJ (320 GB, 7200 RPM, SATA-II)

2x1gb Patriot 800MHz CL4

PENTAGRAM VALUE 400W

 

 

Nie mam zamiaru nic podkręcać, przeważnie gram w Counter Strike'a, lub AC 2, Split Second itp.

 

Trochę poczytałem, i wiekszość osób poleca 9600gt 512 w ddr3, wyniesie mnie to około 250zł, czy warto jednak wziąć co innego? Czekam na odpowiedź, możliwie na aukcje na allegro.

 

Oczywiście mówimy o karcie używanej, ale żeby miała gwarancję chociaż na pół roku.

Edytowane przez Kamil18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tej karcie też myślałem, ale czy warto dokładać 100zł do tej karty? Większość czasu na komputerze spędzam na grze w Cs'a, tak więc karta nie często będzie się "pociła".

 

W AC 2 wystarczą mi detale na medium, takie chyba 9600gt pociągnie? Aktualnie rozdzielczość 1024x768, ale zakupuję chyba monitor 22-24 cale, więc możliwie full hd

 

 

 

Edit: Chciałbym żeby karta była w miarę cicha.

Edytowane przez Kamil18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do FullHD to minimum 4850 1GB. Inaczej 9600GT 512 lub 9600GSO 384 i 96SP ;) Albo 88GT ale to chyba malo sensu na dzis, bo do CS'a za mocna (tak jak i 4850) pradu troche zre, a do fullHD bedzie za slaba :P

 

 

Niestety często tak tam jest... Zakorzeniło się że tam taniej o gro ludzi nie sprawdza tylko bierze myśląc że w sklepie będzie drożej pewnie :P Poza tym bez gwary za 300zl to stanowczo przesadzone...

 

4850 byloby ok ale ciche 1GB to juz dosc spore fundusze. Przepatrz te uzywki raz jeszcze.

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są różne oferty. Można i za 240zł kupić.

Inna sprawa to po cholerę 1GB pamięci w 4850?! Ta karta nie da rady w fullhd z konkretnymi detalami, a przy niższych 512MB wystarczy w zupełności.

PS. O jakim CS'ie mówimy 1,6 czy S?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 250 pln mozna wyrwac 8800GTS 512 MB ktora jest troche wolniejsza od HD4850 . 9600GT za 240 pln nie ma wogole racji bytu , jest sporo wolniejsza od 8800GTS 512MB a cena podobna. Za mniej niz 200pln moze by sie oplacalo ja brac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie doradzajcie mu 8800 bo padają jak muchy. To stare karty i te które były chłodzone referencyjnymi chłodzeniami poprostu nie wyrabiają. Jestem z innego forum i widze że jak jest problem z kartą typu artefakty , przegrzewanie to jest to seria 8800. Najczesciej wystarczy zmienic termopady i paste ale zcasami trzeba sie odniesc do drastyczniejszych srodków jak wygrzewanie w piekarniku.

 

 

Z takim budzetem polecam HD4850 lub HD4770. Tą pierwsza idzie dostać na allegro za około 280-300zł uzywke. tą drugą czasmi też mozna wyrwac w tej cenie. Tylko przy HD4850 radze unikać jednoslotowego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówimy o CS 1.6, możliwe, że i sourca sobie zainstaluje, chociaż wątpie

 

8800gts 512Mb na allegro nie ma, jakieś inne źródło?

 

Source z HD4850 i Athlonie X2 to Ci spokojnie poleci bez najmniejszego problemu. Ja w to grałem też na X2 i zintegrowanym HD4200 - nie było źle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co powiecie o tej aukcji? 250złotka za używaną 4850 to nie dużo, gwara na 30mies.

 

ATI RADEON HD 4850 512MB 2xDVI, PCI-E,S-Video FV! (1209307993) - Aukcje internetowe Allegro

 

Kamil18 napisał, że gwarancja na 30miesięcy, a ja pisze, że nie 30mies. tylko 30dniowa! O to chodziło.

Edytowane przez InterFan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ile podałem w nazwie tematu, tyle max mogę dać. Sprzedałem swojego hd4850 ponieważ miał problemy z CS'em 1.6, więc proszę o propozycje jedynie nvidii.

Bardzo ucieszą mnie linki, nie koniecznie allegro.

Warto dodać, że będzie działa na monitorze BenQ G2222HDL czyli na 1920x1080, więc chyba warto zainwestować w wersje 1gb?

Edytowane przez Kamil18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedales 4850 bo mial problemy w CS'ie ? Niemozliwe, sterowniki stare odinstalowales poprawnie? Obled jakis... W takiej rozdzialce owszem 1GB sie przyda ale Ciebie stac na karty z niskiej polki wiec nie ma co sie rozwodzic na wydajnoscia w fullHD bo i tak bedzie slabo. Chyba ze jakis 88GT itp ale 4850 Byla najwydajniejsza karta jaka mogles miec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak miał problemy na modzie na którym grałem z mgłą, fps'y drastycznie spadały, sterowniki instalowałem stare, nowsze, robiłem format, a karta robiła swoje. Na 8600gts tych problemów nie miałem, więc chcę wrócić do nvidii.

 

Nie zależy mi na maxymalnych detalach, średniaki mogą być. Większość czasu będę spędzał przed cs'em, nie często będę grał w co innego.

 

9600gt 512Mb 256bit sobie poradzi?

 

 

Edit: Przy okazji, jeśli wyhaczyłbym jakiegoś 9800gt/gtx to mój zasilacz Pentagram 400w go uciągnie?

 

 

na oku mam te aukcję

 

http://allegro.pl/zotac-geforce-8800-gts-512-mb-8800gts-512mb-i1207795873.html

 

http://allegro.pl/msi-9600gt-n9600gt-t2d512-oc-ac-accelero-s1-i1220186700.html

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=1215761620

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=1212179587

 

http://allegro.pl/gainward-geforce-9600gt-512mb-dvi-hdmi-pci-e-bcm-i1207975103.html

 

 

Ta turboforce jest nowa, koleś dostał ją w ramach gwarancji wymienioną, założyłbym sobie na nią wiatraczek arctic coolinga 80-tke i by chodziła dobrze? Gadałem z nim, i sprzeda ją za 230zł z wliczoną przesyłką, tylko czy warto?

Edytowane przez Kamil18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup 8800GT/GTS 512MB lub 9800GT/GTX bo te karty sa sporo wydajniejsze od 9600GT a do 240 powinienes sie zmiescic. Chyba ze grasz tylko w cs'a to mozesz brac tego 9600gt.

Przewaga 8800gt nad 9600gt to ok 8% ale juz 8800GTS to ok 25% .

Zasilacz da sobie rade .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...