Skocz do zawartości
Ecros17

8800gts 512 problem...:(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z początku myślałem, że problem minie ale myliłem się...Chodzi o to, że podczas gry np. w age of empires 3,assassin albo test drive po jakims czasie(10min) na ekranie pojawiają się artefakty, komputer zawiesza się, czasami dźwięk z gry leci dalej, lub również się zawiesza(crysis warhead o dziwo działa bez problemów). Często monitor zaraz po wyświetleniu artefaktów gaśnie i wyświetla się komunikat "DVI no signal" po czym przechodzi w stan uśpienia. Muszę wtedy resetować komputer...Kartę kupiłem na allegro i wiem, że była sprawna bo problem pojawił się niedawno. Sprzęt jeszcze na gwarancji( o ile to grafa powoduje problem). Nic się nie dzieje dopóki nie włączę gry. Filmy, muzyka, internet-podstawowe działania nie sprawiają artefaktów. O co chodzi, proszę o porady co z tym mogę zrobić? Pozdrawiam.

post-166513-094650700 1284382174_thumb.jpg

post-166513-091453700 1284382186_thumb.jpg

post-166513-046315600 1284382193_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest prawie "dead". Ślij na gwarę, póki jeszcze jest. Dla stuprocentowej pewności sprawdź ją jeszcze na innym komputerze, najnowszych sterownikach i na tych samych grach.

 

Patrząc po allegro, żywotność GF 7/8/9 to 2-3 lata. Mnóstwo jest kart uszkodzonych, które sypią artami. Przypuszczam, że w 90% przypadków reballing gpu by pomógł, jednak to jest zbyt kosztowne w stosunku do wartości tych kart.

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już podłączałem pod drugie złącze, dalej to samo. Karta jest podkręcana ale przez producenta, taka wersja. Zasilacz jest nowy corsair 400W i na nim przez 2 miesiące karta działała bez problemów, zaczęła się psuć jakieś 2 tygodnie temu ale w tym czasie miałem też problem z dyskiem i myślałem, że to przez dysk. Format, nowy windows a tu dalej to samo. Hmm zauważyłem taki detal w karcie, że pomiędzy pamięciami a chlodzeniem są powciskane takie cienkie "płatki" styropianu...xD To raczej robota kolesia od którego to kupiłem...zaliczą na gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaliczą. Nie mów, że dał styropian zamiast termopadów = pamięci się zjarały. Kup pady, wyczyść, załóż tak, żeby nie było śladów grzebania - może przyjmą.

 

Możesz spróbować zmniejszyć taktowanie pamięci, zobaczyć czy artefakty znikną, ale po pierwsze załóż jakiekolwiek podkładki termoprzewodzące!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zdjęcia jak to wygląda pod chłodzeniem. Czerwonym kólkiem zaznaczony obszar gdzie zdjąłem to "coś". Zielonym natomiast otoczyłem miejsce gdzie chyba powinny być jakieś śrubki...nie wiem nie było ich tam od początku. Powinienem coś tamwkręcić, jeżeli będę to oddawał na gwarancję? Aha i jakbyś mógł podać mi jakieś info gdzie mógłbym kupić te podkładki i jakie, żeby były podobne do tych oryginalnych?

post-166513-046316000 1284385551_thumb.jpg

post-166513-004755100 1284385559_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może rzeczywiście nie;p Ale jak patrzyłem przed rozkręceniem to tak wyglądało. Teraz patrzyłem w googleach na tego gf i inne też nie mają tam śrubek. I nawet jeden obraz znalazłem z takimi podkładkami jak ja mam( o ile to podkładki). No i co ja mam teraz robić xD? Zmniejszyć taktowana i sprawdzić, czy słać na gwarancję? Aha no i powiedz czy te podkładki wyglądają na firmowe, czy samoróbka kolesia?

 

Tak zaraz zrobię zdjęcia;]

post-166513-028637200 1284387198_thumb.jpg

post-166513-067615000 1284387233_thumb.jpg

post-166513-026279100 1284387254_thumb.jpg

post-166513-086284700 1284387289_thumb.jpg

Edytowane przez Ecros17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają na oryginalne podkładki, tylko strasznie popękane i zakurzone. Wyczyść w miarę możliwości i złóż wszystko. Sprawdź czy obniżenie taktowań pamięci wyeliminuje problem, wtedy będziemy pewni, że to pamięci.

 

Możesz spróbować manualnie poprawić ich konstrukcję delikatnie (padów) :)

 

Gwarancja producenta, czy "od kolesia"?

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wiesz co...gwarancja "niby" jest. Niby bo mam ksero paragonu z komputronika, on tam zamawiał cały zestaw na nim i brał 2xgf8800gts. Jednego mi sprzedał. Myślę, że nie będzie problemu, bo oni i tak nie zabierają paragonu tylko robią kopię tego formularza gwarancyjnego a dowód zakupu oddają. Jutro idę odebrać kartę sd z gwarancji(takie szczęście, że nawet tego typu rzeczy mi padają)xD i się zapytam jak by to potraktowali. Ok przeczyszczę je i sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na jakieś termopady samoróbki. Jakieś tekstylia (może gaza?) + pasta termoprzewodząca. Oryginalne termopady są raczej gumowate / silikonowe. Stawiam, że karta była w piekarniku, po tym zabiegu dostała te termopady i na allegro.

Oczywiście mogę się mylić ;)

 

edit: z drugiej strony, po co miała by karta iść do piekarnika skoro ma gwarę? Sam nie wiem, może była pod LC...

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby się z nią paprał skoro miał gwarancję i dodatkowo drugą taką samą...na czas wymiany wystarczyłaby mu ta druga, nie musiał się chyba spieszyć i lecieć do piekarnika od razu;p Nie wiem tak mi się wydaje;] Hmm na ile obniżyć zegary? Obecne są takie jak na zdjęciu:

 

edit: Znalazłem zdjęcie innego gf i ma bardzo podobne pady...w o wiele lepszym stanie oczywiście.

post-166513-016135000 1284389933_thumb.jpg

post-166513-021981100 1284390125_thumb.jpg

Edytowane przez Ecros17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest 800 i jest dobrze;] Żadnych artefaktów. Dzięki.

 

Poprawiłeś pady? Może wcześniej pamięci się przegrzewały, a teraz będzie ok.

kwasior500 tekstylia pisałem w tym sensie, że na fotkach widać jakieś włókna. Tak mi przyszło do głowy, że takiego termopada to można samemu zrobić ;) Jak się jednak okazuje, jest to rozwiązanie fabryczne.

Na tych zdjęciach najwięcej "włókien" jest z... kurzu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello, grafa działa. Byłem dziś w komputroniku i pytałem jak z tą gwarancją. Sprzedawca powiedział, że na ksero paragonu można zareklamować sprzęt. A teraz najciekawsze;] Pytałem się co robią, gdy karta jest już nie do naprawienia i takiej nie produkują(np 8800). Zwracają koszt zakupu takiej karty, czyli w tym przypadku ok 1000zł:D Tyle ile jest na paragonie. Ciekawy sposób na szybką kasę;p Może podniosę taktowania z powrotem na 1000 MHz;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem taki sam problem i była to wina temperaturki ( prawie 100 stopni na oryginalnej suszarce) wymieniłem chlodzenie na arctic cooling accelero s1 rev.2 i dałem dwa 12 cm wiatraki i problem zniknął. Jeżeli ci nie przyjmą na gwarę do zrob tak jak ja jezeli tez masz prawie 100 stopni

Edytowane przez patmil18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...