Skocz do zawartości
kain

Proste pytanko :)

Rekomendowane odpowiedzi

Różni się tym, że zostaje idealnie czysty dysk (kasuje też zarejestrowane badsectory), a po zwykłym formacie zostaje "cień" danych. Generalnie po niskopoziomowym formacie mamy dysk od zera do bohatera :)

 

(przynajmniej tak mi się wydaje :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką komendą robi się niskopoziomowy format? (skleroza nie boli  :? )

A czym to się różni od zwykłego formatowania?

A tym, ze Low level nagrywa na nowo klastry na dysku... tzw. write zeros. Dobry program do tego to WDClear od starych dyskow Western Digital. Nowsze wersje nie chca wspolpracowac z dyskami innych firm niz Western Digital

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem książeczke o dosie bo komęd wszystkich nie da się spamiętać i pisze tjak:

 

" format /u - opcja tzw. formatu bezwarunkowego, niszczy całą poprzednią zawartość dysku, nie zostanie ona odtworzona nawet po użyciu komendy UNFORMAT"

 

Nio to chyba to :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem książeczke o dosie bo komęd wszystkich nie da się spamiętać i  pisze tjak:

 

" format /u - opcja tzw. formatu bezwarunkowego, niszczy całą poprzednią zawartość dysku, nie zostanie ona odtworzona nawet po użyciu komendy UNFORMAT"

 

Nio to chyba to :D

Czyli chyba miałem dobre przeczucie? :-) Dzięki, a tak przy okazji jak to "odpaliłeś książeczkę"? Masz ją w jakimś pliczku? :-) Jak tak to mógłbyć podrzucić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby to mogło czymkolwiek szkodzić.

Zaszkodzic moze gdy podczas tego procesu wylacza prad.

Są wreszcie upsy :) sam nie mam ale koleś ma całą chate na ups chyba 4 i mówi że u niego prąd zawsze jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

format /u to nie niskopoziomowe formatowanie tak przynajmniej mi sie wydaje bo czesto uzywalem tej komendy niewiedziec czemu przypadla mi do gustu zawsze lubie jak wyglada to tak

format c: /u /q /v:BORYGO /fs:fat32))))))

niskopoziomowym formatem mozna uratowac hdd przed paskudnym virusem dawno dawno tak czynilem bo wtedy to wszystkie viry sie do bot sektora dopisywaly i bruzdzily w facie( a i jedna zecz strzelilem kiedys kopa podczas takiej operacji w listwe i komp stracil zasilanie))) przeformatowalem jeszcze raz i bylo ok) gdzie slyszalem ze mozna naprawic zle sektory w ten sposob ale czy to prawda to nie wiem) u mnie sie nie chcaly naprawic))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby to mogło czymkolwiek szkodzić.

Zaszkodzic moze gdy podczas tego procesu wylacza prad.

Są wreszcie upsy :) sam nie mam ale koleś ma całą chate na ups chyba 4 i mówi że u niego prąd zawsze jest :D

Pozatym UPS lepiej sprawuje sie jako filtr niz zwykla listwa. A koszty (szczegolnie uzywanego) nie sa duze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby to mogło czymkolwiek szkodzić.

Zaszkodzic moze gdy podczas tego procesu wylacza prad.

Są wreszcie upsy :) sam nie mam ale koleś ma całą chate na ups chyba 4 i mówi że u niego prąd zawsze jest :D

Pozatym UPS lepiej sprawuje sie jako filtr niz zwykla listwa. A koszty (szczegolnie uzywanego) nie sa duze.

UPS dobra rzecz. Mam polskiego Fideltronika Ares 500. Wiele razy uratowal mnie przed zartami z elektrowni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może się mylę ale nie o to chodzi raczej. Format niskopoziomowy to nie format c: /u . Takim polecieniem usuniesz jedynie wszystkie dane FIZYCZNE z dysku, a nie tylko tablice alokacji plikow jak w przypadku pol. format c: /q. Dane nie będa do odzykania. Też kiedy pytałem o taki programik do niskopoziomowego formatu dysku bo chciałem usunąć MBR z dysku. I mi ktos dobrze podadził żebym tego nie robił bo praktycznie usuwasz w ten sposób wszystkie dane nagrane przez producenta dysku, a są one dosc istotne do jego prawidłowego funkcjonowania. Nie wiem co by się stało gdybyś te dane pozmieniał/wykasował ale raczej nc dobrego. Jeśli chcesz wszystkie dane pousuwać to najlepiej posciągaj partycje i załóż je od nowa....

Jak chcesz to przejrzyj posty na starym forum Tweak.pl www.dyskusje.pl

To chyba na tyle....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...