Skocz do zawartości
eve

Chieftec CFT 750 14C zmiana wentylatora

Rekomendowane odpowiedzi

Skończył się wentylator 140 mm na w/w szefie,chciałbym wymienić na cichy i zarazem wydajny.Złącze w zasilaczu 2 pinowe.

Zasilacz zasila GTX-480 oraz I5 750 @ 4.0 więc są momenty podczas grania że jest wręcz gorący,dlatego wentylator musi być wydajny.

Mam jeszcze pytanie, do połowy wentylatora jest przykręcona pleksa która jakby wymusza obieg powietrza,czy można ją bezpiecznie zdjąc czy lepiej zostawić tak jak producent to wymyślił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej nie dostaniesz nowego wentylatora z wtyczka 2pin , albo kupisz jakis z wtyczka 3 pin i ja przerobisz na 2 pin albo kabelek wyprowadzisz poza zasilacz i podepniesz do plyty glownej badz kontrolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam w tym zasilaczu wyprowadzoną wtyczkę 3 pinową razem z kablami 24 pin i podpiętą pod płytę główną pod złącze psu ;)

Dzieki temu 0 przeróbek i pełen monitoring i sterowanie obrotami

Ten plastik wywaliłem i dzięki temu jest ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ten plastik wygląda to nie wiem. Po coś go tam włożyli, ale to już działka kogoś innego. Jeśli chcesz tanim kosztem i coś, co będzie dłużej działało, to bierz Roxo. Jeśli masz kasę, żeby coś więcej wydać, to mógłbym polecić SilentWings. W przypadku tego drugiego, koszt jak możesz sobie sprawdzić jest większy, ale wentylator wart jest tych pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak 99tomcat już dawno tą osłonkę wywaliłem a wtyczkę od wentylatora po prostu podpiąłem na zewnątrz.

A włożyłem do niego jakiegoś Noiseblockera (taki z półprzezroczystymi fioletowymi łopatkami) i jest git.

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...