Skocz do zawartości
Caleb

Cooler pod LGA 1366 i Core i7 @ 4 - 4.2 GHz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie,

 

obecnie posiadam na QX9650 (4 GHz) cooler Thermalright TRUE Black 120 z 120x120 mm wentylatorem bujającym się z prędkością ~1300 RPM. Sprzęt jest niezły, ale zastanawiam się czy jest coś trochę mocniejszego, tylko już pod Socket LGA 1366 i Core i7. Znalazłem takie oto krowy z najwyższej półki wydajnościowej:

 

  • Thermalright Silver Arrow
  • Thermalright Venomous X Heatsink Black
  • Thermalright HR-02
  • Prolimatech Mega Shadow
  • Noctua NH-D14
Popatrzyłem trochę w necie i nie znalazłem testu porównawczego tych 5 coolerów, więc może wy macie jakieś namiary lub wiedzę, czy warto upatrywać w nich następcy TRUE 120? :>

 

PS: WC odpada z różnych względów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - wygląda na to, że wezmę Noctua NH-D14 albo Thermalright Silver Arrow i właduję weń dwa wentyle ~1400 RPM. Względem TRUE 120 są lepsze około 5C, a przy 70C to już robi pewną różicę.

 

PS: A jaka pasta obecnie jest najlepsza? Mam gdzieś w szufladzie Zalman STG1... Tylko od razu zaznaczę, że unikam ścierwa które trzeba później zmywać jakimś rozcieńczalnikiem (Coollaboratory Liquid Pro, to chyba było) :>

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz na IC 7 Diamond Carat. Ale z nią też trzeba się specjalnie obchodzić (rozgrzać ją trochę przed nałożeniem)

 

A cos "zwyklejszego" o porownywalnej wydajnosci? :> Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...