Skocz do zawartości
seba_evil

OCZ 4GB DDR3 1600 Intel XMP CL8 2x2GB LV problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przeszukałem sporo tematów i nigdzie jednoznacznie nie znalazłem odpowiedzi, więc proszę o wyrozumiałość.

Podejrzewam konflikt pamięci z płytą główną. Jeśli nadaje się to do innego działu proszę o przeniesienie.

 

Moja konfiguracja:

 

NOWE PODZESPOŁY

1. Intel Core i5-760 Core, 2.8 GHz, 2.5 GT/s Transfer, 8MB, LGA1156, 45nm, BOX

2. ASUS P7P55D-E

3. Pamięć DDR3 OCZ 4GB PC1600 2x2GB CL8 Intel XMP LV

4. Zasilacz ATX Antec Truepower New TP-650 650W 80 Plus Bronze modularny

5. PALIT GeForce SONIC GTX460 1024MB GDDR5 (256bit),PCI-E, HDMI, 2xDVI, BOX

6. Obudowa AEROCOOL PGS VX-9 PRO LIMITED EDITION

 

STARE PODZESPOŁY

8. DVD PIONEER DVR-111BK

7. Dysk - Seagate Baracuda 7200.12 500GB Sata II 16MB

- Maxtor DiamondMax Plus 9 160GB ATA/133

 

PROBLEM:

W czasie instalacji systemu XP 32B,czy Win7 64Bit na obydwu dyskach były restarty, niebieski ekran itp.... (w załączeniu zdjęcie)

Xp zwiesił się na prawie godz, a po restarcie w kółko się zawieszał..... Z 7Win 64b było lepiej bo poszła po 1 błędzie i restarcie.

Na obydwu dyskach były tworzone partycje od nowa. Na maxtorze stały na stary sprzęcie wcześniej dwa systemy i przez parę lat bylo ok.

 

PRÓBY ROZWIĄZANIA:

Sprawdziłem Seageate chkdsk'iem i programem "SeaTools for Windows" i nie znalazłem żadnych błędów.

Pamięci zostały przetestowane MemTestem przez 4 godziny i też bez błędów.

Przekładałem pamięci do innych banków, zmieniałem taśmy, dopinałem wszystko co się dało i to samo.

 

RESTARTY PO ZAINSTALOWANYM SYSTEMIE:

Zainstalowany system chodzi bez problemu w dzień zainstalowania pod warunkiem że kompa nie wyłanczam na dłużej niz kilka godzin....

W tym czasie mogę go 100 razy restartowac i jest ok.

Na drugi dzień zonk... niebieski ekran i wszystko się sypie. Format instalacja systemu z "przygodami" i potem jest ok w tym dniu aż do północy :(

Przesłałem fotki do sklepu, gdzie kupiłem paczke - i dostałem odppowiedź, że bład jest w zapisie/odczycie na dysk twardy i żebym sobie go dobrze sformatował - najlepiej niskim formatem.

 

SPRAWDZENIE INNYCH PAMIĘCI:

Do restartującego się kompa wsadziłem inne ddr3 (jakieś Vipery też 1600) z kompa z pracy i system ruszył.. a na moich OCZ komp w robocie padł (niebieski ekran i restart).

 

CO NA TO SERWIS:

Zawiozłem kompa do serwisu, gdzie zainstalowali mi Win7 32b na MAXTORZE ze swojego zewnętrznego napedu i tłumaczyli mi, ze zmienili kilka rzeczy w biosie (sprawdzając z ustawieniami standartowymi w BIOS to bardziej kosmetycze) przetestowali pamięci, które są ok i są WYMAGAJACYMI PAMIĘCIAMI i że wszystko u nich chodzi.

 

DALSZA MĘCZARNIA:

JAK przywiozłem kompa z serwisu to po włączeniu wszystko chodziło do momentu podpięcia dysku Seagata...

Odzyskałem wcześniejszą konfigurację Win7 64b na Seagate i bez popdpinania innych urządzeń do końca dnia śmigał.

Dziś rano zonk... niebieski ekran i restarty

Teraz mi szczenka opadła bo nie wiem czy to nie konflikt urządzeń ATA/SATA, coś z płytą jest jest nie tak chociaż ja testowałem już wszystkie opcje:

 

-sam Seagate (restarty)

-Seagate + Pioneer (restarty)

-Seagate + Pioneer + Maxtor (restarty)

-Maxtor + Pioneer (restarty)

-sam Maxtor (1 restart i dalej jakoś chodzi)

 

Od tygodnia mam nowy system każdego dnia i jest to samo chociaż musze przyznać, że jak jest sam maxtor z zainstalowanym systemem WIN7 32b w serwisie (bo na Win7 64b były zwiechy) to robi 1 restart zanim wejdzie do systemu ale testuje go dopiero od wczoraj.

Znalazłem kilkanaście postów od osób które mają restarty na takich pamięciach i na identycznej lub prawie identycznej płycie ASUSA.

Niektórym zamiana kości w bankach pomogła, cześć wymieniła pamięci na innej firmy, część jak ja dalej testuje.........pisali tez o update biosu, sterów itp.

Instalowane systemy są czyste ze sterownikami do płyty od Asusa i do grafy od Palita. Instalowałem najnowsze Nvidii i też było to samo. Biosu jeszcze nie updejtowałem i jak dobrze pamiętam mam przedostatni (z maja 2010)

Sprzęt nie podkręcany na razie....

Użyłem przycisku MemOk! na płycie i to samo

 

Jak któś ma jakieś sugestie to bardzo proszę, bo mi się wyczerpały wszystkie pomysły

post-22089-063100700 1285328881_thumb.jpg

post-22089-080546900 1285328897_thumb.jpg

post-22089-002257500 1285328919_thumb.jpg

post-22089-002612500 1285328941_thumb.jpg

post-22089-031304900 1285328990_thumb.jpg

post-22089-043354800 1285329047_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% przyczyny są tylko dwie. Sam dopiero dzisaj rozwiązałem identyczny problem jak Twój. Albo jedna z kości jest uszkodzona (tak było u mnie, przy czym zdiagnozowanie teo za pomocą programów było bardzo trudne, wręcz niemożliwe do udowodnienia w sklepie. Komp akurat w sklepie chodzil i już)

 

Lub druga przyczyna brak kompatybilności. Potestuj kompa raz na jednej kości, później na drugiej.

U mnie tylko na jednej były zwisy. Szkoda nerwów na szukanie inncy przyczyn, bo ich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. Dowiedziałem się dziś od kumpla, że z identycznymi pamięciami miał podobny problem.

Też miał zwiechy tylko przy wszystkim, a nie tylko przy ładowaniu systemu.

Okazało się, że była uszkodzona partia DDR3, którą on dostał (pod koniec sierpnia).

Po wymianie kości też na OCZ tylko z innej partii wszystko mu śmiga.

Parę godzin temu puściłem test w Prime95 i wyszły jakieś błędy.... Może tylko 1 kość jest uszkodzona, ale zakupiłem dwie kośći w dualu i jak już to wymieniać dwie. Już raz sklep nie chciał wymienić kości tylko sformatował dysk i postawił system, który u nich działał. Mam nadzieję, że teraz wymienią mi pamięć.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam identyczny problem z pamięciami OCZ 4GB 1600MHZ DUAL INTEL XMP LOW VOLTAG CL8

Płyta ASUS P7P55D-E LX.

Procesor Core i5 750

Zasilacz BEQUIET STRAIGHT POWER E7-CM-580W (BN122) MODULARNY

Grafika Gigabyte ATI HD4850

Dyski Seagate 1TB i 500GB.

System Windows 7 64bit.

 

Komp złożony w maju i od tego czasu chodził bez problemu. Od ok 2 tyg zaczęły się "niebieskie" ekrany (najczęściej z informacją MEMORY MANAGMENT ) i restarty. Sformatowałem dysk, posadziłem W7 od nowa, zaktualizowałem BIOS i niestety rzadziej, ale 1x-2x dziennie system się wysypuje.

Zapuściłem Memtest86+ i już na samym początku wywala bardzo dużo błędów.

Czy to jednoznaczne z uwalonymi kościami ?? czy to jest podstawa do reklamowania pamięci ??

Dołączona grafika

Edytowane przez adamtower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...