Skocz do zawartości
asc

2x Różny dual

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam taki problem. Otóż, w tej chwili posiadam Corsair 2x1GB DDR3 XMS3 1333Mhz CL9. Zamierzam sobie dokupić OCZ 2x1GB DDR3 1600Mhz CL7. I tu jest pytanie, czy można w ogóle mieć taką konfigurację Ramu? Czy płyta głowna przypisze taktowanie, timingi i voltage poprawnie do każdego z dulaów? Dodając, posiadam płytę głowną Asrock M3A770DE.

 

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Płyta "obetnie się" do prędkości tych słabszych pamieci, ruszyć ruszy bez problemu tyle że będziesz miał te szybsze pamieci niewykorzystane - 1600 będzie chodzić jak 1333. Ogólenie 4 moduły to same problemy - sprzedaj te koście 1333 i kup dwie nowe kości 2x po 2GB 1600. To jest platforma AMD, prawdopodobnie (90% szansy)po instalacji 4 modułów po 1GB każdy będzisz miał wymuszoną max prędkość 1066.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na s939 byl problem z 4 modulami RAM. U siebie na AM3 mam 4x2GB i bez problemu 1333 CL9 na AUTO a recznie to i CL7.

 

Na AM3 też ten problem występuje i jest zależny od płyty/rewizji procesora.

Edytowane przez Chris1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualnie Athlona II X4 620 i Phenoma II 555 C3. MoBo na 785G.

Tak samo bez problemu na AsRocku z 880G.

 

O widzisz, bo ja chciałem sobie wrzucić 4x po 2GB ale 1600. Powiedz czy 1600 się nie obetnie do 1333 czasem? Testowałeś takie moduły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam to: Pamięć DDR3 Goodram 4GB PC1600 Dual 2x2GB CL8 Play - DDR3 - ram.net.pl chodzi u mnie na CL 7 @1600, a na mocniejszych płytach robi CL8 @1800 - ma specjalnie dobrane kości Microna. O Patriotach złego słowa nie powiem ale podobno ich 1600 lubią wysokie napiecia rzędu 1.9V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to firma Good Ram mnie odstrasza :F Bardziej preferowałbym OCZ, Corsair i Patriot.

 

Żartujesz? Firma jest niedoceniana - popatrz oni produkują tylko pamieci, żadnych klawiatur, zasilaczy itp jak OCZ i Corsair. Skupiają się na jednym i mają na prawdę dobre produkty. Ale spoko kwestia gustu. Jak liczysz pieniądze to tanio wychodzą OCZ Goldy 1333.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może teraz pytanko podsumowujące.. Zdecydowałem się na zakup jednych z tych oto tutaj:

 

Patriot DDR3 4GB (PVS34G1600LLK) - opis, informacje, dane techniczne produktu

Pamięć Patriot PGV34G1600ELK w Morele.net

 

Te pierwsze mają CL7, ale za to napięcie 1,9. Te drugie są znowu CL9, ale za to napięcie 1.65 i fajnie chłodzenie.

 

Które lepsze i DLACZEGO?

Edytowane przez asc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze te z mniejszym napięciem. Czemu? Mają zapewne lepsze kości - Jeśli RAM chodzi z pudełka na 1,9V to jest już jakby fabrycznie podkręcony do tego 1600 czyli są to słabsze kości przewoltowane aby chodziły na 1600. Jeśli kości mają z pudełka 1,65V dla 1600 to oznacza to, że jak dasz im więcej to powinny zrobić 1800 a nawet może kapkę więcej, ergo mają lepsze kości.

 

Cheers!

Edytowane przez Chris1981
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolery pamieci u AMD lubia niskie CL, a przynajmniej robia z tego jakis uzytek. Z roznych recenzji wynika ze kupowanie modulow 1600 to sztuka dla sztuki. Zysk jest w benchmarkach, w pracy go nie czuc. Lepiej pojsc w strone 1333 CL7 CR1T i dodatkowo przetaktowac HT oraz NB.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze te z mniejszym napięciem. Czemu? Mają zapewne lepsze kości - Jeśli RAM chodzi z pudełka na 1,9V to jest już jakby fabrycznie podkręcony do tego 1600 czyli są to słabsze kości przewoltowane aby chodziły na 1600. Jeśli kości mają z pudełka 1,65V dla 1600 to oznacza to, że jak dasz im więcej to powinny zrobić 1800 a nawet może kapkę więcej, ergo mają lepsze kości.

Niższe napięcie i kiepskie parametry wcale nie oznaczają lepszych kości. Równie dobrze te z CL9 1,65 V mogą się skończyć 30 MHz wyżej, a 1600 CL7 w ogóle na nich nie zobaczysz niezależnie od napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niższe napięcie i kiepskie parametry wcale nie oznaczają lepszych kości. Równie dobrze te z CL9 1,65 V mogą się skończyć 30 MHz wyżej, a 1600 CL7 w ogóle na nich nie zobaczysz niezależnie od napięcia.

 

 

Nie zrozumieliśmy się. Chodzi o moduły o jednakowym nomilnalnym taktowaniu i timingach. Czyli np. 1600 CL 8które nie ruszą bez 1.9 i 1600 CL 8 które wstają już przy 1.6 W tych z niższym napięciem nominalnym mam zawsze większy zapas napięcia które mogę podwyższyć. Im lepszy moduł tym mniej potrzebuje prądu na danym ustawieniu.

 

Potwierdzam to co napisał Marynarz - optimum to 1333 CL 7 dają podobne prawie identyczne przepustowości jak 1600 CL7. Sama różnica między CL 9 a 7 to odpowiednio w przybliżeniu 50 ns i 43ns zależne też od proca i pyty, więc sporo.

Edytowane przez Chris1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że z tym W chodziło o wolty (V) ;).

Jeśli chodzi o obecnie sprzedawane tańsze pamięci, to właściwie tylko te oparte o Microny reagują pozytywnie na napięcia powyżej 1,7 V. Większość innych, która ma startowo 1,65 V, pewnie powyżej 1,7 V zyskuje niewiele/nic albo zacznie być niestabilna. Także nie wiem, gdzie widzisz ten zapas napięcia :rolleyes:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że z tym W chodziło o wolty (V) ;).

Jeśli chodzi o obecnie sprzedawane tańsze pamięci, to właściwie tylko te oparte o Microny reagują pozytywnie na napięcia powyżej 1,7 V. Większość innych, która ma startowo 1,65 V, pewnie powyżej 1,7 V zyskuje niewiele/nic albo zacznie być niestabilna. Także nie wiem, gdzie widzisz ten zapas napięcia :rolleyes:.

 

Z tym W to był początek zdania a nie okreslenie jednostki miary napiecia. ;-)

 

Mówisz, że tylko Microny reagują pozytwywnie na wyższe napiecia? No cóż to by wiele wyjaśniało - moje Goodram Play są właśnie na nich oparte! Na stocku mają 1,65 1600 CL8 na napięciu ok 1,75 lecą ok 1800 CL8 przy ok 1,8 robią ok 1900. Autor posta powinien to rozważyć przed zakupem ale jak napisał Goodram mu jakoś nie lezy... Szkoda, dobry polski produkt.

 

 

Pozdrawiam - Chris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...