Skocz do zawartości
Ragnor

Problemy z Celeron 1000@1300

Rekomendowane odpowiedzi

a mozesz ustawic nizsze??

BX nie ma mnoznika 1/4 ,wiec zeby pci chodzilo stabilnie na 44MHz podwyzszyli napiecie VIO

:D No to ja mam specjalną wersje, w biosie można zmieniać dzielnik pci na 1/2, 1/3 i właśnie 1/4 gorzej jest z AGP bo dostępne są tylko 2/3 i 1/2.

A tak serio to najnowsze (ostatnie) płyty z BX miały dzielnik pci 1/4.

Mogę dać niższe napięcie, napewno 3.3v a czy niżej to nie sprawdzałem (na takich ustawieniach właśnie jade).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie mozesz miec 1/4 ,ale to nie znaczy ze dziala

przyklady:

Abit KD7 (kt400)- mnoznik 1/6 ,usuneli z nowym biosem zeby nie wprowadzac w blad

Abit KT7 (kt133) -moj- fsb133/44 ,fsb136/34 ,zaklad ze nie dziala :D

 

Asus P2B (BX) tez mial 133/33 150/37 ,a czy dziala tego nikt nie wie

 

Epox 8KHA+ chdzil mi na fsb200 co daje pci50 ,byly plotki o 1/5 i 1/6 na tej plycie - kiedys to sprawdze ale nie wierze w cuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi to napewno działa, raz przez pomyłke zostawiłem 1/3 przy magistrali 133 i dało się odczuć że coś jest nie tak, dysk i cd-rom zaczęły wariować, windows nie był stabilny, gry po chwily wyskakiwały na pulpit. A poza tym wszystkie programy przy ustawieniu 1/4 pokazują zawsze pci 33 (np. sisoft sandra, 3dMark itp).

Wreszcie wymieniłem kondziory, większość taka jak była przedtem tyklo te czarne (1000mikroF, 10v) na zielone (1500mikroF, 6.3V) zobacze jak długo to pociągnie. Narazie na ustawieniach 1333Mhz przy 1.85V wszystko pięknie sunie a temperatura nie przekracza 35C :D :D :D

Może coś więcej jeszcze z tego procka będzie :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi to napewno działa, raz przez pomyłke zostawiłem 1/3 przy magistrali 133 i dało się odczuć że coś jest nie tak, dysk i cd-rom zaczęły wariować, windows nie był stabilny, gry po chwily wyskakiwały na pulpit. A poza tym wszystkie programy przy ustawieniu 1/4 pokazują zawsze pci 33 (np. sisoft sandra, 3dMark itp).

Wreszcie wymieniłem kondziory, większość taka jak była przedtem tyklo te czarne (1000mikroF, 10v) na zielone (1500mikroF, 6.3V) zobacze jak długo to pociągnie. Narazie na ustawieniach 1333Mhz przy 1.85V wszystko pięknie sunie a temperatura nie przekracza 35C  :D  :D  :D 

Może coś więcej jeszcze z tego procka będzie :D  :D  :D

z BX133 nie mialem stycznosci wiec nie bede sie upieral,moze pod koniec produkcji wprowadzili jakos mnoznik 1/4 (sa na to sposoby w sumie)

nierozstrzygniety zostaje jeszcze zegar agp

 

co do kondensatorow to bardzo zle zrobiles,to ze maja wieksza pojemnosc to nie ma znaczenia ,te co zalozyles maja 6.3v ,a poprzednie 10v

mozna zmieniac na takie o wiekszym napieciu ,ale nie mniejszym ,nie zdziw sie jak ci niedlugo poleca i na przyszlosc pamietaj ze pojemnosc mozesz dac duzo wieksza,ale napiecie musi byc zblizone,ale nie mniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się z tobą zgadzam, jak by nie to że jest mało miejsca (kondensatory prawie siebie dotykają) to wsadziłbym tam coś powyżej 10v (może nawet 20v), miałbym pewność że długo pociągną.

Po drugie wsadził gość tam te 6.3v bo 10v o tej pojemności trudno zdobyć. Ale co ciekawe na tych nowych kondensatorach procek ma ochotę pracować z zegarem 1450 przy 1.95v, przy 2.00v poszedł by na 1500Mhz, tylko mam lichy RAM no i wtedy już AGP jest za wysokie (100Mhz) i karta nie wytrzymuje. :(

 

P.S Mam małe pytanie. Oprócz standardowych (4) wyjść z zasilacza do podpięcia hdd i cdrom oraz fdd, mam jeszcze jedno (końcówka wygląda jak przewód od led z obódowy ) są to kabel czerwony i czarny. Co to jest za przewód i do czego służy :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S  Mam małe pytanie. Oprócz standardowych (4) wyjść z zasilacza do podpięcia hdd i cdrom oraz fdd, mam jeszcze jedno (końcówka wygląda jak przewód od led z obódowy ) są to kabel czerwony i czarny.  Co to jest za przewód i do czego służy :?:  :?:

to kabelek z 5v

mozna wiatraczek podlaczyc do tego,ale seryjnie jest to przeznaczone do zasilania takiego wyswietlacza LED z czestotliwoscia zegara

w p166mmx mam zasilany tym cooler ,ale w obudowie nie ma wyswietlacza

w K6-2 mam wyswietlacz (3 cyfry) i tam nie zwisa mi ten kabelek

 

kidys kumpel co mial celera 300A podpial go do katry dzwiekowej,bo znalazl na niej dwa wolne piny :lol:

karta przezyla,ale kabelek sie podtopil i komp mu sie wylaczyl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...