Skocz do zawartości
IntelDualCore

Grafika do 100zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Komputer mojego brata ma aktualnie taką konfigurację:

AMD Duron 1800MHz

Gigabyte GA-7VRX

ASUS N6200 128mb

768Mb DDR

Fortron ATX-300GTF(1)

 

chciałbym wymienić procesor, płytę,ram,grafikę, i w ostateczności zasilacz tak, aby gry typu CS czy Metin 2 chodziły płynnie, i żeby dało się uruchomić coś w stylu GTA 4 na minimalnych detalach (wiem, jak zareagujecie :)

 

myślałem nad czymś pokroju Celeron Dual Core e3300,8600gt, Gigabyte GA-G31M-ES2L

 

co byście mi polecili ? nie wiem co z zasilaczem , bez grafiki dodatkowej mam nadzieje że będzie ok. (a grafikę można dokupić później i wtedy zmienić zasilacz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O GTA4 od razu zapomnij z takim budżetem.

 

Zasilacz nowy:

Seasonic ss-350et ~ 100 pln

 

Reszta sprzętu używana:

dual core 2140/2160/2180 ~ 100 pln

płyta na p35 ~ 120 pln

1gb ddr2 ~ 50 pln

8600gt palit sonic+ ~ 100 pln

 

Razem 470 + przesyłki.

 

Proca oczywiście podkręcasz, na ok 3Ghz powinien pójść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując tego Fortrona oszczędzisz kilka zł, ale będziesz miał o wiele krótszą gwarancję.

Gdybyś dołożył kilkadziesiąt zł do 8800GS/9600GSO 384MB i w przyszłości dokupił 1GB ram to mógłbyś spróbować zagrać w GTA 4.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plytka to taka wystarczy:

GIGABYTE GA-P31-DS3L Gwarancja!!! (1226764585) - Aukcje internetowe Allegro

ww fortron,

procek:

DUAL-CORE 2x2.0GHz/1MB Cache/800 HT KOZAK OKAZJA (1221858330) - Aukcje internetowe Allegro

1gb ramu - najlepiej w jednej kosci.

no i oplaca sie dolozyc do 8800gs/9600gso bo jest duzo wydajniejsza od 8600 a niewiele drozsza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okazało się że mój brat chce komputer na którym będzie mógł komfortowo pograć w metina 2, cs'a itp. nie chce nowości typu gta4 i che wydać mniej pieniędzy więc złożyłem taki zestaw:

 

PENTIUM 4 2.80GHZ/1M/800/

GIGABYTE GA-G31M-ES2L

GoodRam 1 lub 2 GB ddr2 800MHz

 

zasilacz zostaje

 

i teraz pytanie, czy na takim zestawie będzie dało się pograć w CS'a czy metina ? czy 300watowy zasilacz będzie wystarczający ? chłodzenie jeżeli coś to mam BOX od swojego Dual Cora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Który zasilacz z podanych poniżej jest najlepszy do takiego zestawu:

 

Pentium 4 2,8/1mb/800

Gigabyte GA-G31M-ES2L

1gb DDR2

grafika pokroju 7900gt/8600gt

 

 

FORTRON FSP350-60MDN

 

Fortron FSP350-60MDN( R )

 

Fortron FSP350-60THA-P

 

Fortron FSP350-60EMDN

 

CHIEFTEC GPS-350EB-101 A

 

CHIEFTEC HPC-340-201

Edytowane przez IntelDualCore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem w wyborze grafiki do komputera mojego brata:

Pentium 4 2,8GHz

Gigabyte G31M ES2L

1Gb DDR2 800MHz GoodRam

Fortron FSP 350-60MDN

 

w starym komputerze była N6200 Asusa i mu to wystarczało, teraz na zintegrowanej nie chce grać bo uważa że CS się tnie. Polećcie mi jakieś grafiki do ~ 100zł na których pogra się spokojnie w CS'a, Metina, GTA SA i pokrewne . Chciałem coś typu 8600GT , ale wszystkie są ponad 100zł. Brat powiedział że karta może być na DDR2 , mnie wydaje się to idiotyczne, kupować grafikę na pamięciach DDR2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych dwóch gier to 7300gt wystarczy. 8600 i inne podobne 'nowsze' wynalazki nie mają sensu przy tym procesorze, tym bardziej, że jego wymiana nie wchodzi w rachubę. Tak czy siak 7300 czy 8600 to i tak wydatek ~100zł więc cokolwiek nie weźmiesz to do tych gier będzie ok.. 

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zamierza grać w CS: Source to i 7600 wystarczy, ale IMO lepiej dołożyć do 8600

 

Super Płyta asus p5k oc! Gwarancja najtanije !!!! (1254975856) - Aukcje internetowe Allegro ASUS P5K - 150 zł

 

Intel Dual Core E2140 1,60GHz/800MHz 1MB GW 4 MIES (1246398772) - Aukcje internetowe Allegro Dual Core e2140 - 90 zl. Można taniej, ale gość udziela 4 miesięcznej gwarancji rozruchowej.

 

PAMIĘĆ RAM DDR2 GOODRAM 1GB 800 MHz NOWA (1247909675) - Aukcje internetowe Allegro 1GB GoodRam 800 - 65 zł. Potem ew. dokupi drugą kość.

 

8600 GT za 90 zł. lub ten Radoeon x1950 PRO za 100 zł. Linki do aukcji masz wyżej.

 

od 395 do 405 zł. Do tego musisz dobrac zasilacz. Taki zestaw ja bym wziął na jego miejscu. Zechcę zagrać w GTA 4 to dokupi lepszą kartę lub nawet 4 rdzeniowy procoesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj posty wyżej, mam już wszystko oprócz dodatkowej grafiki, jak będzie chciał pograć sobie w GTA4 to pogra na moim komputerze :)

 

 

Ok nie doczytałem, że zestaw już złożył. Jak to ma być tylko CS to bierz tego 8600GT ew X1950 PRO. Szkoda, że tylko taki zestaw wybrał, bo moim zdaniem jest słaby, a ten co poleciłem wcale nie jest za drogi i można pomyśleć o jego rozbudowie w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo moim zdaniem jest słaby, a ten co poleciłem wcale nie jest za drogi i można pomyśleć o jego rozbudowie w przyszłości.

 

twój zestaw różnił się tylko procesorem i płytą ,niczym więcej, a płyta którą mam jest ok, procesor nie koniecznie ale lepszy na razie nie potrzebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komp tylko do CS o faktycznie najtańszy 7600 wystarczy. Ba! nawet 7300 by starczył czy 6600GT. Śmiem twierdzić, że po dokupieniu 6600GT do tego Durona co miał dałby mu pograć komfortowo w CS przy odpowiednim configu w grze. Jest parę komend co dają sporego kopa w grze.

 

Nikt nikogo nie zmusza do kupna zestawu na E2140. Napisałem tylko, że warto kupić, bo jest o klasę wydajniejszy, a płyta która poleciłem pozwala na wsadzenie tam Q6600 np. Jak mu nie zależy na niczym innym, albo chcę grac na Twoim to jego prywatna sprawa. EOT :)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do karty pokroju 8600GT czy 1950pro lepszy procesor JEST konieczny. Zresztą ten fortron + 1950pro i stary Pentium, który również do oszczędnych nie należy to nie najlepszy pomysł.. Nie odczujesz wielkiej różnicy pomiędzy GF7600 a czymś nowszym, Twoje pieniądze i Twój wybór  ;)   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Nie mam komputera od wczoraj. Zaczynałem od 286 i po drodze miałem również durona. I grałem na nim w CS'a bez większych problemów z Radeonem 9800 PRO w środku. Fakt z GTA:SA mogłoby być już gorzej.

 

 

Także albo mocniejsza karta pokroju 8600 GT z E2140, albo najtańszy 7600 GT czy nawet 6600GT do tego P4 co ma. Akurat mój znajomy ma taki zestaw. P4 2.8 + 6600GT i gra na tym w CS: Source przy odpowiednim konfigu. (wygląda nie wiele lepiej niż 1.6 ;)). A Twój brat chcę grać w CS 1.6 (zgaduje, bo nie określiłeś o jaką wersję dokładnie chodzi). Oczywiście w GTA: SA też może pograć na tym P4 jak obniży detale. Do nowszych gier ten procesor się nie nadaje oczywiście ;)

 

 

W przypadku samego CS 1.6 wymiana płyty i procesora była raczej zbędna. Jedynie przydała by się lepsza grafika pokroju 6600GT. Ale skoro już wymienił na P4 to bez znaczenia teraz. Było minęło. Chciałem doradzić dobrze z myślą o nieco nowszych grach, ale to też już teraz bez znaczenia. Tym razem na pewno EOT z mojej strony.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chciałem mu wsadzić E2180 lub coś podobnego , ale już wykraczało poza fundusze :) i wziąłem P4

z grafiką chyba zrobię tak że właśnie wezmę 6600gt na DDR3 jak znajdę lub 7300gt , gra on tylko w CS'a non-steam , Metina 2 i czasami w GTA SA i z tego co wiem to nie ma zamiaru odpalać najnowszej fify czy NFS Shifta

Edytowane przez IntelDualCore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

bez sensu zakladac nowy temat wiec pisze tutaj

moja konfiguracja na sprzecie ktory chce "reanimowac" do gier internetowych typu

league of legends na low detalach czy WoW albo QuakeLive.

zasilacz: MODECOM 500W (niedawno kupiony)

ram: 768mb 400mhz (idzie tez do wymiany na 1-2gb, tylko te DDRy jedynki drozsze niz dwojki :/ )

procesor: Athlon 64 3200+ (2GHz efektywnie)

płyta: Asus A8N-E

no i grafika: Radeon X1300 do wymiany

 

coś się da na tym sprzęcie zrobić jeszcze czy szrot? :)

nie chce kupować 8800GTX bo wiadomo, że reszta nie da rady, interesuje mnie tak zwany złoty strzał :D

 

pozdrawiam, visnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...