Jump to content
neverdie

Problemy z prawami dostępu

Recommended Posts

Witam,

Wczoraj musiałem trochę pokombinować z prawami dostępu do jednego z dysku, bo chciałem usunąć je dla jednego z użytkowników. Niestety, przez własną głupotę, w opcjach ustawień, kliknąłem zabroń wszystkie prawa dla Auth. Users. Od tego momentu dostęp do dysku straciłem ja, na koncie administratora. Wszystkie moje próby, czy to z konsoli (np. cacls), czy z ustawień kończą się na tym, że uda mi się odzyskać dostęp do pojedynczych katalogów, nigdy całego dysku... Jakieś porady?

Pozdrawiam

Na koncie administratora:

dysk -właściwości -> zabezpieczenia -> zaawansowane -> właściciel -> edytuj -> wybierasz "Administratorzy" zaznaczając "zmień właściciela dla podkontenerów i obiektów", zatwierdzasz. Trochę pomieli dyskiem.

Następnie na karcie "zabezpieczenia -> zaawansowane" klikasz "zmień uprawnienia", dajesz administratorom pełną kontrolę, dodajesz/ zmieniasz kogo tam chcesz, podobnie zaznaczając tak, aby uprawnienia przeniesione zostały do podkontenerów i obiektów.

Jeżeli w secpol.msc nie namieszałeś z prawami konta administrator w systemie, to musi zadziałać.

Podepne sie przy okazji.

Win7 stoi na C, do pozostałych dwóch partycji "nie jest dostępny,odmowa dostępu".

W trybie awaryjnym wszystko OK.

Kombinowałem na wszystkie (chyba) sposoby z zabezpieczeniami.

Administrator.

Takie kredki po reinstalacji.