Skocz do zawartości
ciastko90

router WiFi neostrada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich użytkowników tego forum.

Zamierzam kupić router Wi-fi pod neostrade 1mb. Chciałbym aby ktoś mi polecił jakis dobry/ sprawdzony router. Cena: do 150zł, dobry zasięg i bezawaryjność, a także łatwy w obsłudze. Czekam z niecierpliwością na odp.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod neostradę możesz wziąć netgeara dg834g, jeśli uda Ci się dorwać wczesną rewizję to istnieje możliwość podmiany softu. Jakbyś potrzebował szybszy router również z dobrym wbudowanym modemem to zobacz dgn2000, na wielu forach go polecają ze względu na stabilność połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, niestety nie bedzie tak prosto, mam problem z laczeniem. Otóż podłączyłem wszystko i postęp instalacji się powiódł po czym automatycznie otworzyła mi się strona firmy z konfiguracja automatyczna( nie ma opcji ręcznej konfiguracji ). Wpisałem login i hasło od operatora ( TP - Neostrada ) Lecz nie łączy mnie z internetem, dioda świeci się na czerwono. Co mam w takiej sytuacji zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, niestety nie bedzie tak prosto, mam problem z laczeniem. Otóż podłączyłem wszystko i postęp instalacji się powiódł po czym automatycznie otworzyła mi się strona firmy z konfiguracja automatyczna( nie ma opcji ręcznej konfiguracji ). Wpisałem login i hasło od operatora ( TP - Neostrada ) Lecz nie łączy mnie z internetem, dioda świeci się na czerwono. Co mam w takiej sytuacji zrobić?

 

Pewnie jeszcze nie masz aktywnej neostrady.

Z routerów polece ci oczywiscie taniego i niezawodnego TP-Link TD-W8910G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, już wszystko dobrze działa. Co zrobiłem? Zresetowałem router do ustawień fabrycznych, nic nie instalowałem z płyty tylko od razu wszedłem na stronę 192.16.0.1 gdzie wpisałem login i hasło, po czym login i hasło Neostrady i wszystko zaczęło funkcjonować tak jak powinno. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

192.168.0.1 :)

W każdym razie najlepiej konfigurować wszystko ręcznie przez interfejs www. Jak miałbyś jeszcze jakieś problemy to wal śmiało na forum. Jeśli się nie mylę to netgear też ma jakieś swoje polskie forum.

A robiłeś test na speedtest.net? Ile wyciąga-jest 1Mb?

I jeszcze jedno-do konfiguracji zawsze podpinaj kompa na kablu a nie przez wifi. Polecam też ustawienie zabezpieczeń na WPA, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...