Skocz do zawartości
Neo2007

Sprzęt Do oceny proszę

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor:

AMD Phenom II X2 555 Black Edit /3.2GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3/

 

Płyta główna:

Nie wiem czy to dobry wybór

Gigabyte GA-MA78LMT-US2H s.AM3 219,00

 

 

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

279 zł

 

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 145

 

do tego buda gladius ok 220 zł i nagrywarka.

 

Całość nie więcej niż ok 1200 ZASILACZ posiadam chieftec 450 w gps nie mam kasy na jego wymiane uciągnie sprzęt więc zostaje. To samo tyczy się gladiusa który jest przewiewny i mozna uporządkować kable.

 

Proszę o ocenę i może ktoś zna jakiś dobry sklep w Krakowie :) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Phenom II X2 555 Black Edit /3.2GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3/

 

AsRock 880GMH/USB3 /AMD 880G/

 

GoodRam 2GB 1333MHz CL9

 

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

 

Do tego gladius

 

Czyli to wystarczy ???

 

I jaką do tego nagrywarkę z naciskiem na płyty cd dvd i dvd dl głównie te będe wypalał jakaś nie droga ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to am być tylko do filmów i internetu to nie ma sensu brać Phenoma wystarczy w zupełności AIIX2 ewentualnie X3 bądź X4 jak będziesz chciał coś obrabiać itp.

Jednak jeśli tylko net i filmy to wystarczy na ten czas w zupełności X2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż kilka zł to płyty w wersji GXH a nie GMH ;) Do filmów wystarczyłby znacznie gorszy proc, np. najslabszy athlon II x2 ale skoro sa fundusze to mozna brac cos lepszego. Pamiętaj że ważne są również kodeki, a Ty masz gpu ATI więc np. kodeki matroski i Media Player Classic Home Cinema pozwolą Ci na bardzo płynne oglądanie i odciążą procesor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor Athlon II X2 (AM3) AMD X2 260 2MB BOX 241.00

Procesor Athlon II X2 (AM3) AMD X2 265 2MB BOX X2 265 2MB BOX

 

do tego M3A785GXH/128M za 315

 

 

Mam pytanie to 8 pin 12V to do czego i z czym to się je bo mój chieftec nie posiada takiej wtyczki czy jest to bardzo potrzebne

http://www.x-kom.pl/p/7473-zasilacz-komputerowy-chieftec-450w-gps-450aa-101a-box.html

 

I nagrywarka jaka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To płytę biorę gxh zasilacz mój chieftec 450 W gps obudowę gladius (z bit24) bo tam ją mają, a reszte z jakiegoś innego na miejscu w Krakowie

 

z obudową (http://www.bit24h.pl/silentiumpc-gladius-600-czarny-bz-p-48002.html 224zł)

do 1300

 

x-kom.pl

wlodipol.pl/

krsystem.pl/

rom.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda pieniędzy na te 200 czy 400MHz więcej na procesorze bo nic CI to nie da. Możesz mieć to za darmo lekka podkręcając procesor.

Ogólnie dysk Samsunga F3 za tą cenę jest najszybszy, zawsze możesz kupić coś trochę większego np WD 640GB za 20-30zł więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poprzednicy... jeżeli komp do netu i filmów, to np taki zestaw w zupełności wystarczy:

 

Samsung SH-S223C SATA CZARNY BULK ASAP (SH-S223C/BEBE) 69,00

Dysk Samsung 500 GB SATA II 7200 RPM, 16 MB (HD502HJ) 140,00

Pamięć OCZ Gold Edition 2GB, 1333MHz DDR3,CL(9-9-9-20) 139,00

Płyta główna ASRock 880GMH/USB3 280,00

Procesor AMD Athlon II X3 440, socket AM3, 3,0 GHz 251,00

Obudowa Cooler Master RC-370-KKN1 168,00

 

razem 1047,00, ceny z morele.net

 

Ewentualnie obudowa do zmiany na gladiusa jeżeli ci się bardziej podoba, sam ma i nie narzekam, ale przy takim zastosowaniu kompa przewiewność budy nie ma takiego znaczenia.

 

Możesz podjechać w Krakowie na Mogilską i tam odebrać albo dopłacić i wtedy ci wyślą.

 

edit:

 

Sklepu Bit nie polecam, dawniej sam kupowałem tam części ale dziwnym trafem często się coś psuło, były małe problemy z gwarancją a raz przy okazji jak byłem w serwisie słyszałem jak gość składając kompa coś uwalił na płycie głównej a szef powiedział mu żeby i tak wkładał resztę i że może będzie działać.

 

Procesor możesz próbować odblokować na 4 rdzenie i kręcić, chociaż tak naprawdę jest to zbędne bo nie będziesz tego wykorzystywać.

Edytowane przez szquar
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem obudowę tylko z bita bo ciężko ją dostać w krakowie.

A reszte z jakiegoś innego dobrego sklepu. Dzięki

 

Poprzednicy pisali oAsRock 880GXH/USB3 ale jest on teraz słabo dostępny co strona to nie ma.

Edytowane przez Neo2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

morele.net mogę spokojnie polecić, ale sprawdź gdzie wyjdzie najtaniej i ew. tam kup ;)

A ogólnie Athlon x3 jest wyborem znacznie bardziej przyszłościowym, gdybyś kiedyś zechciał się w coś pobawić lub grać to masz 3 rdzenie z możliwościa odblokowania czwartego i/lub L3. Ale jeśli tylko filmy to spokojnie można brać Athlona II x2 który stoi około 200 zł. Poczytaj o overclockingu i na forum/stronie poradnik ;) Dlatego nie warto płacić za za MHz producentowi bo można zrobić to samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszędzie, wysyłasz i czekasz.

Tak przy okazji Prolog ma faktycznie rację. Ten 3 rdzeniowcie jest trochę bardziej przyszłościowy. Będziesz chciał to odblokujesz rdzenie i pamięć robiąc go na Phenoma. Jeśli nie to za jakiś czas dodatkowy rdzeń na pewno się przyda. Koszt nie jest jakiś wielki bo około 50zł. Myślę, że warto jednak.

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...