Skocz do zawartości
andrzejs82

czy warto zmieniac Tagana BZ 800W

Rekomendowane odpowiedzi

witam, tak sie zastanawiam , przygotowuje sie powoli do malego upgrade tzn:

karta graficzna jest juz w sprzedaży (CIACH!!!!*) na jej miejsce wskoczy albo 5970 ( 2X5870) lub tutaj sie jeszcze zastanawiam 2x GF 465 (oczywiscie czekam tez na nowa serie 6xxx zobaczymu czy bedzie cos ciekawego)

za pare miesiecy zmienie procka ( licze ze kulfon troche bedzie tanszy) i oczywiscie oc :)

 

i tak sie zastanawiam czy warto zmienic tego tagana na jakis prawdziwy hi-end czyli enermax revolution 1050W i tak zeby juz zostal na te 5lat gwarancji

 

// * -zapoznaj się łaskawie z regulaminem, bo marnie widzę Twój dalszy żywot na forum

// ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociągnie o ile nie zrobisz czegoś w stylu 2x 5790 albo 2x480gtx.

 

Z high-endu enermaxy revolution są owszem mocne, ale mają też wady, są droższe niż konkurencja, nie są w pełni modularne i wreszcie nie są najcichsze w swojej klasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jaki model polecasz do 850-900 zl

1050W enermaxa pociagnie raczej bez wiekszych problemow 2x480 (grafika jakies 600W w stresie + CPU 150W w stresie i zostaje jeszcze sporo mocy) przy oc CPU itd . chodzi bardziej o to czy jest sens zmieniac tego tagana BZ 800W na np. tego enermaxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair AX1200

Bequiet P8 1200W

Antec Quattro 1200W (potezna rezerwa, ale glosniejszy, tylko czesciowo modularny)

 

Ewentualnie Seasonic X1000 i wyzej ale dopiero jak sie pojawia na rynku, powinny byc w tej cenie. Nie wiem gdzie masz taka cene enermaxa, ale w sklepach normalnie jest on sporo drozszy niz 900zl (w cooling np. 1300 pln).

Z tego co jest teraz dostepne bralbym corsaira, najlepsze recenzje, najnowszy (sprawnosc) najwyzsze oceny, full modular, i do tego ladnie wyglada (wszystko czarne) :wink:

 

Co do oplacalnosci to tak jak mowie. O ile nie planujesz dwóch absolutnie topowych kart graficznych to bym nie zmienial, ten Tagan ma jeszcze zapas. Wiecej mocy to potrzebuje tylko gtx480 (sli) i wzwyz.

Edytowane przez aerial
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos sprzedaje w dziale "sprzedam" juz od paru miesiecy nowego enermaxa 1050W z 5 letnia gwarancja za 850zl i dlatego sie nad nim zastanawiam.

tylko pytanie jakie sobie postawilem to czy warto zmieniać tagana bo jesli chodzi o moc to wiem ze jest w zapasie tylko czy po prostu ten enermax nie bedzie lepszy na dłuższa miarę tzn. nie bardzo wiem jak sie ma stabilnosc-bezawaryjnosc tego tagana jesli pozyje jeszcze ze dwa lata to bede zadowolony ( jak narazie ma 1,5 roku )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zmieniał o ile nie celujesz w absolutny high end 2 kart graficznych, to jest jedyny powód do przesiadki na mocniejszy zasilacz. Jeżeli chodzi o Tagany, to nie widzę w tym modelu nic złego, powinien spokojnie pożyć, niby dlaczego miałoby się coś dziać. Nawet w przyszłości jeżeli chcesz kupić nową kartę która dopiero wyjdzie, wymiana zasilacza miałaby sens tylko przy dwóch sztukach kart (o ile producenci nie zejdą z poborem mocy który obecnie jest już na granicy możliwości zwykłych coolerów).

Edytowane przez aerial
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem wcześniej , oczywiscie ze 800W ( TDP razem z CPU nie bedzie wieksze niz 600W ) pociagnie 2x5870 ale mój problem polega na tym jaka jest roznica w jakosci-stabilnosci tych zasilaczy ( tagan BZ 800W i enermax 1050W ), zastanawiam sie czy zmienic tego tagana i miec spokoj na te 5 lat z zasilaczem czy nie warto sobie tym glowy zawracac i spokojnie tagan jeszcze długo pożyje ( mam go od 1,5 roku )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś chciał nawet zapas na kolejnych parę lat to i tak przy założeniu że nie będziesz kupował 2 kart za 4k pln lepiej byłoby tego tagana wymienić na coś słabszego, cichszego, w pełni modularnego jak Corsair AX750/850 albo Seasonic X750. Moc kart nie pójdzie już wyżej (poza ekstremalnymi przypadkami), także mocy nice zabraknie przy zasiłce ~800W nawet za parę lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do modularności miałem na myśli, że enermax revolution nie jest, sporo kabli jest w nim na stałe. Trzeba na to patrzeć, bo bywa tak że niby modularny zasilacz, a w praktyce i tak zostaje nam mnóstwo wiszących kabli które są na stałe a nie będą w użyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...