Skocz do zawartości
rollex

MSI BIG BANG XPOWER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji tego, iż szykuję się do zmiany platformy z LGA775 na Socket 1366 i procesor Intel Core i7 950 3,06 GHz chciałbym zapytać się, co sądzicie o nowej płycie MSI BIG BANG XPOWER na chipsecie X58. Zraziłem się już do Asusa (LGA775) a z MSI zawsze miałem dobre wspomnienia, miałem parę płyt tego producenta i nigdy nie mogłem narzekać.

Na stronach zagranicznych znalazłem wiele pozytywnych opinii o tej płycie, m.in. to, że ma rewelacyjny układ dźwiękowy Quantum Wave z THX-em - nie mam żadnej karty dźwiękowej i jest to dla mnie duży plus. Z racji wybranego procesora chciałbym też pobawić się trochę w OC i tutaj też słyszałem wiele pozytywnych opinii choćby o układzie OC Genie. Kolejnym plusem jest dużo złączy Pci-e x16 bo mam 2 karty graficzne (2x Radeon 5770) chciałbym, żeby chodziły w CrossFire, tylko jedno Pci-e x1 ale to w sumie tylko do tej karty dźwiękowej Quantum Wave, USB 3.0, SATA III + mnóstwo dodatków których nie dodaje konkurencja. Co wy o niej myślicie, ja jestem praktycznie zdecydowany, mimo ceny MSI Big Bang Xpower wydaje mi się ciekawą propozycją ale chciałbym jeszcze się upewnić i dlatego proszę o waszą opinię.

 

Tutaj zdjęcia płyty:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Tutaj dane techniczne płyty na stronie MSI Polska:

MSI Polska – Komputery AIO, notebooki, netbooki, płyty główne, karty graficzne i więcej

 

Planuję ją kupić przez Komputronik.pl :

http://www.komputronik.pl/index.php/search/pl/run/showProducts/1/hide_boxes/1//searchString/QmlnJTIwQmFuZy1YUG93ZXI=/category/1/

 

Proszę o opinie na temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywalem i wszystko fajnie, pieknie ; mozna powiedziec, ze wszystko dziala, ale 2000 na ramie nie zobaczylem ( teraz juz pewnie lepszy bios bedzie ), co bym nie robil, uncore tez znacznie nizej, niz wczesniej. Ogolnie fajna plyta, szczegolnie ja polubialem za OC Dash Board ( taki panel do oc ), dziala to bardzo fajnie. Wyglad i sama jej konstrukcja nie budza zastrzezen. Sztuka, ktora ja mialem doslownie miala cos z big bang, poniewaz zakonczyla zywot ziejac ogniem z sekcji zasilania procesora.

 

Moja opinia ; zawiedziony nie bedziesz, ale wolalbym doplacic ( troche przy takiej kwocie ) i ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> Gigabyte X58A-UD7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Gigabyte i Asusa się dość mocno zraziłem, do Gigabyte za słabą podatność na OC a do Asusa za niedoróbki w BIOSie - P5KC i ogólnie cała seria P5x. Co do tej płyty MSI BIG BANG XPOWER - podoba mi się właśnie ta uniwersalność, z tego co czytałem to właśnie dobrze się podkręca (co do pamięci to oczywiście zależy jakich kości używałeś), posiada opcję zapisu w BIOSie paru profili OC. Co do ognia - ciekawe, nigdy się z tym nie spotkałem, niby tutaj jest zmienna liczba faz zasilania procesora - tzw. technologia APS. Z decyzją poczekam jeszcze na opinie innych użytkowników ale dziękuje za twoje rady.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asusa już nigdy nie kupię, za bardzo zraziła mnie seria P5Kx, masowa robota i nic więcej. Na MSI jeszcze nigdy się nie oszukałem, miałem już parę płyt głównych tej marki i zawsze było z nimi wszystko w porządku. Gigabyte UD7 - właśnie przyjąłem jedną na serwis :) Jednak na dzień dzisiejszy wygrywa u mnie nadal płyta MSI BIG BANG XPOWER, przemawia do mnie tą kartą dźwiękową Quantum Wave i 6 PCI-e, poza tym nigdy się nie zawiodłem na tej marce. Jak już kupię i poskładam to pochwalę się jakie uzyskałem wyniki na Core i7 950.

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat na MSI się nie zawiodłem, od 2 lat mam P45 NEO-F. Teraz właśnie planuję lekki "awans" jeżeli chodzi o sprzęt i się mocno zastanawiam nad Big Bang Xpower. Czytając po testach to wypada bardzo fajnie biorąc pod uwagę stosunek możliwości do pobieranej energii i ceny. No ale jeszcze trochę czasu mmam do zastanowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy max oc wiadomo że coś się może stać ze sekcja zasilania ,jeszcze analogowa :D przy 200mhz bclk nie ma się czym martwić ,zresztą trzeba mieć umiejętności aby wykorzystać potencjał mobasa lepszym wyborem było by coś z dfi albo gigabyte ,ale to tylko moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już sporo egzemplarzy tego cudeńka i z czystym sumieniem mogę polecić. Dla ekstremalnych jest bardzo dobrym rozwiązaniem: guziczki do oc w locie, dashboard.

 

Ja nie miałem szczęścia przeżyć z tą płytą jakichś trudnych chwil :-D Nic mi nie wybangowało. Dla porównania z R3E przeżywam same trudne chwile (2x 980X dead) :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na tym mi m.in. zależy. Dotychczas żadna płyta MSI mi nie "padła" i nie chciałbym, żeby to się zmieniło ;) Szczególnie, że z tej na pewno wycisnąłbym siódme poty B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem już po zakupie MSI Big Bang XPOWER. Powiem szczerze, że ta płyta przerasta moje wymagania - bardzo stabilna, fajny dashboard, jak na razie pamięci chodzą na 1833 MHz a i7-950 z 3,06 GHz na 3,5 GHz (na razie przez OC Genie). Jeszcze za krótko ją mam, żeby wycisnąć z niej wszystko, jak na razie, stabilna, dobre OC, CrossFire 2x Radeon 5770 spisuje się bardzo dobrze no i wprost genialna karta dźwiękowa Quantum Wave THX - rewelacja. Jak będę miał więcej czasu na manualne OC to się oczywiście pochwalę a tym którzy się jeszcze zastanawiają nad tą płytą - polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawie sie mobaskiem z topicu

Ogolnie jakosc wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie

Co ciekawe nie wiem czy w innych X58 tak jest ale ta nie podaje temp chipsetu :)

Poza tym Ta dodatkowa karta muzyczna - w moim odczuciu PAdaka jesli porownac do Audigy 2 (jakosc generowanego dzwieku)

Monitoring Faz za pomoca LEdow bardzo fajna sprawa

Zewnetrznym Boxem do O/c jeszcze sie nie bawielem (i pewnie nie bede gdzy mi to nie potrzebne)

PLyta ma problemy natomiast z wysokim prowadzeniem pamieci

Jakos nie moge ustabilizowac 1900-2000mhz na jakimkolwiek CL i napieciu :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Zamiast w nieskończoność podbijać napięcia na pamięciach podbij VTT, bo przede wszystkim to napięcie służy do stabilizowania pamięci przy takich taktowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za Tipsa - dzisiaj pobawie sie dluzej samymi pamieciami -

bo wczoraj dopiero zlozylem kompa i ogarnialem temat.

Poki co udalo mi sie dojsc do porozumienia z procem

Trafila sie chyba nienajgorsza sztuka

4ghz @ 1,2v testowane Orthosem 2 x na kazdy rdzen - ale pomecze go jeszcze o nizsze V

Genialna sprawa w tej plycie sa Profile i tzw podwojny bios.

Ustawilem profile

Benchow (4,4ghz)

GRY - (4ghz)

IDLE (do pracy w windowsie) 1,5ghz wlaczony tylko jeden rdzen i napiecie 0,8v

Doskonala sprawa jest rowniez z odlaczanymi Fazami

Udaje sie dzieki temu zaoszczedzic KOPE pradu

w przypadku Profilu IDLE - komputer caly ciagnie 95w (wedle watomierza)

Jestem bardzo zadowolony z Plyty - jest to najbardziej rozbudowany mobas

z jakim mialem kiedykolwiek do czynienia (a troche ich juz bylo:))

BCLK 220 ciagnie bez Pierdniecia i frustracji.

Jedyne co mnie zastanawia to czy RAIDA 0- tworzyc na Chipsecie MARVELLA czy Moze Intela ICH10R

W necie nie znalazlem za bardzo co jest bardziej Wydajne... - moze ktos podpowie ?

Co mozna sie jeszcze przyczepic to Ta dzwiekowka... Jest to ladnie zapakowany Kodek ALC889 :-)

Jakosc dzwieku troche irytujaca dla mnie :-( po przesiadce z Audigy2, ale byc moze to kwestia ustawien Equalizera

 

Jeszcze na szybko pytanko

JAki wplyw ma ustawienie Vdropa ?

Bo w opcjach jest HIGH Vdrop

oraz LOV vdrop

Bo za bardzo nie zauwazylem wielkiego wplywu tego parametru na o/c

 

EDIT

Albo plyta ma cos zjeb.... albo tak kiepsko idzie na niej O/C pamieci zrobic

dziwne to bo ludzie na zagranicznych forach Wyciagaja grubo ponad 2000mhz :-(

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

4ghz @ 1,2v testowane Orthosem 2 x na kazdy rdzen - ale pomecze go jeszcze o nizsze V

 

Orthosa do testowania stabilności to sobie możesz wsadzić... w dobie Linxa ;)

 

Linx 0.6.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki co do pamięci, ja mam Kingstony HyperX Blue, mam nadzieję, że uda mi się na Big BANG Xpower osiągnąć trochę więcej niż te dotychczasowe 1833 MHz (def. 1600). Popróbuje z tym VTT. Co do taktowania procesora - z 3.5 GHz wskoczyło już na 3.8 GHz - jak na razie wszystko stabilne. Co do wypowiedzi Strongman-a - podwójny BIOS to rzeczywiście fajna sprawa. A jeżeli chodzi o kartę dźwiękową - ja bym nie powiedział, że to jest "padaka", jest zgodna ze standardem THX, zresztą połączenie THX TruStudio PC oraz Creative EAX ADVANCED HD 5.0. Jak dla mnie gra naprawdę bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o kartę dźwiękową - ja bym nie powiedział, że to jest "padaka", jest zgodna ze standardem THX, zresztą połączenie THX TruStudio PC oraz Creative EAX ADVANCED HD 5.0. Jak dla mnie gra naprawdę bardzo dobrze.

 

To jest realtek 889A także nic ekstremalnego , dźwięk jest w miarę , ale tylko pod xp i starych sterownikach. A wszystkie efekty thx i eax-y to ci karta robi programowo , jak sobie załączysz to wszystko na raz to ci nieźle zjada procka. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest realtek 889A także nic ekstremalnego...

 

To nawet nie jest 889A ... tylko SAMO 889 - wiem bo odkrecilem obudowe dzwiekowki by ogladnac elementy

i na chipie PISZE samo 889 nie wiem czy to nie jest jakas zubożała wersja 889A :lol:

 

Btw

TUTAJ Stronka do najnowszych modowany biosow - szkoda ze strona w jezyku niemieckim.

A i samo flashowanie pozostaje chyba tylko przez USB pod dosem :-(

 

Co do dzwiekowki to mialem Audigy2 i mam ALC889 i to pierwsze mialo nieporownywalnie lepsza jakosc dziewku sorry winetou :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż z ciekawości sam odkręciłem obudowę tej karty i rzeczywiście jest tam Realtek 889, ale w sumie to jak na kartę za darmo to naprawdę nie jest zła, zależy oczywiście jakie, kto ma wymagania co do jakości dźwięku. Z kolei z Audigy2 może być problem pod Win7. Dzięki Strongmen za te BIOSy. Chyba, rzeczywiście zostaję tylko opcja flash + pendrive + dos.

 

P.S. Jakie temperatury osiąga Ci ten i7-920 na Mugen-ie 2 (rev. B ?) z płytą MSI Big Bang XPOWER ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko ja dzis sproboje zmienic biosa na tego najnowszego.

Co do temp to sa one hmm... chyba zacne :) tak na serio, to nie mam punktu odniesienia

na C2D e8400 i Mugen 2 montowany na kurew.... docisk z backpaltem w stersie pod orthosem przy 4,2ghz @ 1,298v bylo ok 43-45 stopni (MIAZGA)

Tutaj przy 4ghz @ 1,258v w Occt,orthosie (bez roznicy w temp) jest 53-55 stopni - ale mysle ze spokojnie mozna zbic z 2 stopnie bo zamontowalem na tym oryginalnym systemie montażowym od scytche ktory delikatnie mowiac jest o kant .... rozbic.

Ogolnie jesli idzie o MUGENA2 to polecam - mialem Mugena1 wczesniej i roznica w wydajnosci jest ... powalajaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dlatego pytałem właśnie o temperaturę, bo u siebie przy 3,7 GHz na tej MSI Big BANG XPOWER mam 53 C a pamiętam, że kiedyś one chłodziły trochę lepiej (też mam rev. B), ja z tymi BIOSami do płyty poczekam jeszcze do soboty, może uda mi się ugrać coś więcej bez zmiany. Ogólnie polecam tą płytę, dobrze się podkręca i jest stabilna... no i ten dashboard - to tak jakby ktoś pytał czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek06

Zachęcony recenzjami złożyłem zestaw oparty na MSI Big BANG XPOWER z i7-950. Muszę przyznać, że wszystko działa rewelacyjnie. Na razie nie próbowałem podkręcać, zresztą to był zestaw dla kuzyna, więc dla mnie nie ma takiej konieczności, ale z tego co wiem on też nic dodatkowo nie robił.

W każdym razie płyta ma niezły dźwięk. Absolutnie nie ma problemów z ciepłem. No chyba że podkręcę to wtedy się zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam Strongmen z podkręcaniem na MSI BIG BANG XPOWER ? Ja przy napięciu 1,258 V też ustawiłem 4 GHz na swoim i7-950 a Kingstony HyperX Blue nadal na 1833 MHz, muszę popróbować z tym VTT bo coś nie chcą iść dalej, no chyba, że moje egzemplarze już więcej nie dadzą się podkręcić. Co do temperatury, u mnie na Mugenie rev. B pod SuperPI ma 56 C, więc wszystko w normie. Zmieniła się podatność na OC po zmianie BIOSu ?

 

P.S. Jakie byście polecili 3 grafiki do 3-way SLi ?

Edytowane przez rollex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 way SLI? Poczekaj na GTX595, za jakiś miesiąc premiera, a przynajmniej takie plotki ;) Tylko pewnie przyda się mocny zasilacz (jak nie mała elektrownia).

 

Widzę, że całkiem niezłe osiągi na Big Bang. Ja jednak wstrzymałem się z zakupami do premiery Sandy Bridge, chociaż teraz jeszcze czekam na rozszerzenie oferty ze strony producentów. A korzystacie w ogóle z OC Dashboard? Na filmikach wygląda na całkiem przydatny sprzecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...