Skocz do zawartości
z3l

Tp-link 1043ND

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam tplinka 1043ND - chcialbym sie dowiedziec, jaka mam szanse osiagnac na nim maksymalna predkosc. Mialem przez miesiac 50mbit/s i rzeczywiscie dawal taka predkosc, teraz mam do wyboru albo 20mbit albo 120mbit, i nie wiem czy w ogole jest sens zebym sie zastnawial nad ta druga opcja, jezeli router by jej nie osiagnal.

Drugie pytanie, to czy konfiguracja routera, gdy bede sie laczyl przez modem, wymaga jakis dodatkowych zabiegow, czy standardowo podlaczam kabel od modemu do portu wan routera i wszystko smiga jak nalezy, ew. wpisuje oczywiscie adres IP czy dnsy jezeli tego wymaga ISP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router ma wszystkie porty 1 Gbit więc chyba nie powinno być problemu po kablu.

 

Lapek z 3 antenową kartą WiFi kopiuje mi pliki ze stacjonarnego kompa podłączonego do routera kablem z prędkością ok 12-14 MB/s. Router z pecetem są w drugim pokoju (czyli za ścianą).

 

Ja mam neostradę. Modem jest w trybie bridge, router ma ustawione PPPoE. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał poprzednik, jeśli podepniesz kablem to uciągnie neta 120Mbit, pod warunkiem że masz odpowiednią skrętkę pod 1Gb/s. Jak mowa jest o wifi to będzie ograniczał na poziomie 80-100Mbit przy dobrym zasięgu, a wiele więcej w dalszych pomieszczeniach. Do neta 120 Mb/s (zapewne z UPC :)) wszyscy polecają Netgeara WNDR3700, jako jeden z nielicznych modeli, które są w stanie uciągnąć szybkość ponad 100Mbit bezprzewodowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...