Skocz do zawartości
m557b

3000 zł ->Nie do gier, + monitor i głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w temacie. Komputer przeznaczony będzie tylko do filmy/internet/pakiety biurowe. Monitor 23cale minimum. Dysk twardy 1TB. RAM 4GB. Do tego jakieś w miarę dobre głośniki. Karta graficzna może być zintegrowana byleby uciągnęła każdy film HD/filmiki flashowe (o ile ma ona duży wpływ na filmy, bo nie wiem :)). Najlepiej byłoby, żeby wszystko było w miarę ciche. Ogólnie ma to chodzić jak marzenie. Gdyby sprzęt miał być przeznaczony też do gier, to od razu skorzystałbym z proponowanych zestawów, a tak muszę prosić Was o pomoc na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to co kryje się pod pakietami biurowymi bo nie mam pojęcia jak Word zje 4GB ram :P

 

Athlon/Phenom II + mobo z HD42x0 + 2 or 4GB ram + SSD + 2 HDD w Raid 1 lub 0 na magazyn + PSU o wysokiej sprawności + chłodzenie jakieś na CPU + dobra buda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/

AsRock 880GXH/USB3 /AMD 880G/

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 (lub 2x 500GB w RAID)

Intel X25-V SSD 40GB (170MB/35MB)

Cooler Master Elite 370 (Black)

Corsair 400W [CMPSU-400CXEU]

 

Benq G2420HDBL (16:9, 5ms, DVI, LED)

 

2649zł + jakieś Geniusy 2.0/Microlaby 2.1 głośniki;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer biurowy za 3k? Co to za biuro!? :)

 

Do swojej firmy kupowałem sprzęt razem z monitorami za 1.8k. Do Worda, Excela, Outlooka, PP i Internetu - słowo daję - wystarcza.

 

Napisz do czego Ci ten sprzęt potrzebny, bo może naprawdę przestrzeliłeś z kwotą dramatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że dopiero teraz odpowiadam, ale miałem pilny wyjazd

 

Ludzie ale wy dziwni....moze to normalny komp do domu, ale kolega nie gra i tyle.

W takim wypadku spokojnie na audio i monitor przeznaczylbym najwiecej:)

 

Dokładnie

 

To nie jest komputer dla mnie, ale będzie przeznaczony do domu. Pakiety biurowe - niepotrzebnie to napisałem, bo będą od święta uruchamiane. Głównie filmy i internet (pewnie też będzie tv internetowa). Zero gier. Monitor już jest - jakiś LG z tunerem tv. Zostało jeszcze ok. 2,2tys. i te pieniądze wcale nie muszą być wydane co do grosza (jeśli nie ma takiej potrzeby). 4GB RAMU to chyba teraz standard (zdaje się że 64-bitowa siódemka minimalnie potrzebuje 2GB, więc nie wiem o co 'kaman'). Napisałem tutaj posta, bo chcę wydać pieniądze optymalnie i ewentualnie zaoszczędzić, jeśli nie ma sensu wydawać więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Athlon II X3 450 - 269 zł

Chłodzenie Procesora : SilentiumPC Spartan HE923 - 69 zł

Płyta Główna : AsRock 880GMH/USB3 - 265 zł

RAM : GoodRam 2GB 1333MHZ - 115 zł

Zasilacz: Seasonic S12II-380 380W - 195 zł

HDD : Samsung 2 TB 32MB Cache F4EG - 330 zł

SSD : Intel X25-V SSD 40GB - 359 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 90 zł

Obudowa : Fractal Design Define R3 - 390 zł

Razem : 2082 zł

Procesor trzy rdzeniowy ponieważ radzi sobie lepiej w dekodowaniu filmów od dwójek nawet wyżej taktowanych i z L3, a model wysoki bo: fundusze są; to nowa rewizja a więc oszczędniejsza. Chłodzenie standard, zapewni cisze. Płyta z USB3.0 bo może się przydać i wydajną integrą (najlepsza na rynku) która przy odpowiednim sterowniku przy filmach zrobi wszystko za procesor, co da kolejne oszczędności w poborze energii ;) Co do pytania, to tak jak napisałem. Grafika może mieć olbrzymie znaczenie np w filmach mkv, bo na spokojnie odtworzy je dając CPU wolne. Ram dobre bo polskie i tanie, a Win7 z Crysisem i GG! może się zbliży do 2GB, nie wiem po co Ci do filmów więcej. Zasilacz cichy i o wysokiej sprawności, a więc znów kasa w kieszeni, bo pobiera z gniazdka tyle ile potrzebuje, a nie marnotrawi energie. Dysk twardy to najoszczędniejszy i najszybszy (w odczycie) dysk na dane. Test. SSD na system i życie będzie przyjemne :P Po skorzystaniu z Windowsa na dysku SSD można nawet stać się markiem M$.. Obudowa świetnie wyciszona i elegancka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...