Skocz do zawartości
Alaknár

Monitoring ruchu sieciowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Zastanawiam się, czy istnieje jakaś fajna aplikacja, dzięki której można obserwować ruch sieciowy stacji roboczych. Na routerze (Linksys Wireless-G) nic takiego nie widzę (jest tylko ogólna liczba pakietów/bajtów wysłanych i odebranych).

 

Zależy mi na jakimś darmowym rozwiązaniu i niczym nadmiernie złożonym - chodzi o monitoring sieci w niewielkiej firmie, dwadzieścia-kilka maszyn, w której czasami "coś" się dzieje z netem i zaczyna wszystko działać z prędkością żółwia.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, dzięki że dałeś bezpośredni link do Google, a nie "let me google it for you", tudzież "just f****** google it".

 

Doceniam wspaniałomyślność, jednak nie do końca o to mi chodzi. Wiem, że po krótkim poszukiwaniu znajdę półtora miliona aplikacji (w szerokim rozumieniu) szpiegujących. Właśnie dlatego założyłem ten wątek - chciałbym poznać nazwy kilku takich, z którymi ktoś miał do czynienia, wie jak je zaimplementować, wie że są sensowne, etc., etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam, mam i używam, jednak nigdzie w nim nie widzę opcji obserwowania ruchu przechodzącego przez router. Ma możliwość obserwowania zdalnego interface'u, jednak wiąże się ona z koniecznością instalacji dodatkowej aplikacji w lokalizacji docelowej. A to nie jest możliwe, bo nie ma serwera jako takiego, jest tylko ten router (WRV-200).

 

 

Podsumowując - potrzebna mi aplikacja instalowana lokalnie, która będzie podglądać router. Da się tak w ogóle?

Edytowane przez Alaknár

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie rowniez interesuje jakas aplikacja, ktora pozwala monitorowac, ile w danej chwili (z jaka predkoscia) kazde z urzadzen w sieci odbiera/wysyla na/z zewnatrz sieci (Internet).

Chcialbym szybko moc namierzyc, ktory host zamula polaczenie internetowe.

Da sie to monitorowac tylko z poziomu routera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś używałem switchsniffera, ale nie jest już chyba rozwijany - program po prostu podszywał się pod ruter, zliczał pakiety i przesyłał je dalej :P

 

dokładnie tak zrób - tzw. arp spoofing, wszystko będzie przechodzić przez Twój interfejs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...