Skocz do zawartości
pawel486

Wybór monitora/tv, który nie pozbawi wzroku po kilku latach

Rekomendowane odpowiedzi

Idź do str. 2

 

 

 

Witam,

pomóżcie poprawić konfig:

- Phenom 2 x4 955 c3 - 499

- GA-880ga-UD3H - 340

- be quiet Straight Power CM 580W - 408

- A-DATA DDR3 2X2GB Gaming 1333 CL8 - 244

- Gigabyte 460 1GB OC - 689

- Samsung 1TB F3

 

Scythe Ninja 3 już mam.

 

Chodzi o to aby komputer był cichy i dobrze się kręcił (tu głośność nie ważna).

 

Czy ram będzie dobry do oc? Polećcie coś lepszego w podobnej cenie ( najlepiej nie więcej niż 300zł ).

 

Może jakieś wskazówki co do płyty ( musi być USB 3.0 i SATA3 )? Chodzi głównie o OC, najlepiej żeby była zintegrowana grafika, bo jeszcze nie wiem czy od razu wezmę grafikę, czy wstrzymam się kilka miesięcy.

 

Ceny podawajcie, ze sklepów w jakich kupujecie.

 

 

Nie mam sztywnego limitu ceny, jak się będzie opłacać to dołożę, ale chcę kupić coś o dobrym stosunku jakość/cena. 6000zł nie wydam bo po prostu mi szkoda.

Edytowane przez pawel486

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nawet dla mnie już chyba troche za dużo na zasilacz, zastanawiałem się nad zmianą tego be quieta na coś tańszego.

A 1090T nie będzie dobrą alternatywą?

 

Te a-daty nie mają jakiegoś defektu? Może lepiej je zmienić na HiperX?

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć, czy masz taką samą skalę jak ja.

Najlepiej, gdyby żaden z wiatraków w komputerze nie hałasował bardziej niż dysk twardy.

 

 

Myślę nad tym intelem. Teraz mam wybór między 760, x3440, 1090t, 955.

Albo wezme sobie p2 555BE i nie będzie tak żal go zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto sie nie boj , jedyny cichszy zasilacz ktory mialem od tego seasonica to tacens valeo II/III bo tam wentylator sie nie kreci bez obciazenia.

Dysk jest glosniejszy od seasonica , a dysk mam dość cichy. Obserwowane z glowa w obudowie...

Mozesz ewentualnie kupic Tacensa Valeo III 500w , w spoczynku jest nieslyszalny , bo nawet mu sie wentylator nie kreci a w strese cichy ;)

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten zasilacz jest taki cichy to się na niego zdecyduje.

Oto nowy konfig

- xeon x3440

- GA-P55-USB3

- Samsung 1TB F3

- Tacens VALEO III 500W, czy 500W wystarczy? ( grafa będzie zmieniona na wydajniejszą )

- Gigabyte HD4850 Silent

- ram ? i tu pytanie jaki, a-data/goodram/kingston? 1333/1600/2000? Licze na wysokie oc i różnica 20 czy 30 zł nie będzie przeszkodą.

Czy na tej płycie w ogóle mogę liczyć na 4Ghz?

Edytowane przez pawel486

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będą miały wyższe temperatury i nie osiągną takiej wydajności jak droższe pamięci.

Jeśli się mylę, to popraw.

Jeśli będzie różnica w wydajności, np. GoodRam zrobi 1500Mhz, a HiperX 2000, to jestem gotów dopłacić.

Możesz tak w przybliżeniu powiedzieć, jaka może być różnica między GoodRamami a pamięciami o kilka zł droższymi. Wygląd to widze. Ale ciekawe jak się podkręcają...

Edytowane przez pawel486

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że radiatory ograniczają pole wyboru chłodzenia cpu jeśli są wysokie, jeśli są to tylko blachy nie powodujące wzrostu wysokości to po obsadzeniu 4 banków pamięci jest często gorzej niż bez radiatorów. Przy obsadzeniu 4 banków modułami z radiatorami, pomiędzy modułami jest tyle miejsca, że nie ma żadnej cyrkulacji.

 

Edit: pamiętaj, że nie każdy kontroler wyciśnie z kości 2000MHz.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci kupuje się tanie - ich wpływ na całkowitą wydajność jest niewielki. Różnicę w cenie pamięci lepiej dołożyć do chłodzenia, gpu czy jeśli to wskazane cpu.

Kupuje się też pamięci z dobrą gwarancją bo te łatwiej sprzedać w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GoodRam ma dobrą gwarancje?

Nie planuje sprzedawać pamięci. Chciałem, żeby zostały nawet po zmianie płyty i procka.

Jeśli dokładając kilka zł mogę zyskać na wydajności to dołożę, ale nie chce zmieniać procka ani grafy bo to za dużo dokładania, myślałem, że ramy można jakieś lepsze wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- xeon x3440

- GA-P55-USB3

- Samsung 1TB F3

- Tacens VALEO III 500W, czy 500W wystarczy? ( grafa będzie zmieniona na wydajniejszą )

- Gigabyte HD4850 Silent

- 2x2GB GoodRam 1333 cl9

 

Jakbym chciał podnieść wydajność temu zestawowi inwestując max 50zł, to co mogę tu zmienić?

Jeśli grafike to najlepiej na pasywie. Może ktoś ma pomysł na jakiś cichszy zasilacz w podobnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...