Skocz do zawartości
tomboy

Czy nie jest za gorÄ…cy? (Athlon 1700+)

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem Athlona AXDA1700dlt3c 927xxxx260205 jiuhb0308rpaw, ale troche mnie martwi jego temp. Na nominalnych ustawieniach ma 42 w idle i 45 w stresie. Czy to nie za duzo jak na ten procek?

Moj cooler to Spire Falconrock, pasta to Spire Fanner 420 (przewodnosc cieplna >7,5W/m*k). Na tym samym zestawie Thunderbird 1000 mial 32-39, myslalem wiec ze ten t-bred powinien sie mniej grzac :(

Pytam sie bo jak jest cos z nim nie tak to moze mi sie jeszcze go uda wymienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie ale dlt3c wydziela więcej ciepła niż dut3c :D

no nie wiem, wydaje mi sie to nieprawdziwe, w koncu dlt ma nizsze v-core ale sam sptrawdzalem 3 procki (DUT,DUT i DLT) bez oc najchlodniejszy byl DLT ale najbardziej sie grzal przy oc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 w stresie to jeszcze nie tragedia.

Nie tragedia ale czy po podkreceniu czasem temp nie bedzie tragiczna? Na razie nie moge tego sprawdzic bo moja plyta nie obsluguje t-bredow i tylko na tej czestotliwosci sie uruchamia. N allegro koles pisal ze przy podkreceniu na 2400+ temp mial 36-45 stopni i to minie troche zmartwiło :(

A jakie maciew temp na default i po oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie Vcore pokazuje bios?? Skoro mowisz ze twoja plyta

nie obsluguje T-bredow to moze zle odczytuje zapotrzebowanie

proca na V, i daje za wysokie napiecie, stad ta temperatura? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam dobrze tej temp t-birda ale po dotknieciu do radiatora teraz wydaje sie byc cieplejszy niz kiedys ;)

A czy teoretycznie t-bred powinien byc chlodniejszy od T-birda?

I czy reklamowac procesor, czy po porostu nie ma sie czym przejmowac?

temp w obudowie to 34stopnie bo wczesniej nie napisalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktos uwzgledni taka reklamacje odnosnie temperatury....

 

btw u mnie troche mniej. ale na wyzszym vcore - 1.65V

a po kreceniu na 190x11@1,88V temp do ok.82*C wzrosla :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozesz w biosie obniz taktowanie procka ale jak podkrecisz to wzrosnie pewnie do 52C - 56C ale znam wiele osob u ktorych AXP1800+ trzyma 52-55C normalnie bez niczego :D wiec nie lękaj sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozesz w biosie obniz taktowanie procka ale jak podkrecisz to wzrosnie pewnie do 52C - 56C ale znam wiele osob u ktorych AXP1800+ trzyma 52-55C normalnie bez niczego :D wiec nie lękaj sie

No mnie AXP1700@2000 trzyma poniżej 50*C (i to palomino), bo na tyle mam alarm ustawiony w biosie i jeszcze nigdy go nie słyszałem...a cooler mam ten sam co Tomboy, czyli Spire Falcon Rock II, tyle, że ten starszy 2900RPM, nie 2500RPM, i w otwartej budzie...temp. idle 37*C, stress gry 45, CPU burn 48-49*C

 

Tomboy, może Ci się że tak powiem "źle posmarowało" (za grubo) ?

Masz CS?

 

Temp. i tak spoko, ale nie wiadomo, co będzie po OC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktos uwzgledni taka reklamacje odnosnie temperatury....

 

btw u mnie troche mniej. ale na wyzszym vcore - 1.65V 

a po kreceniu na 190x11@1,88V temp do ok.82*C wzrosla :twisted:

Przy takiej temperaturce powinieneś mieć już zwis pewny na 100% :lol:

Ja mam przy 72 stopni, ale za to jakie Vcore :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duzo, ja na swoim T-bredzie A0 (wiem, wiem - lipa) mialem na standardach (1,5 V i 1466 MHZ) kolo 35C (fakt byla wtedy zima i w pokoju tez cieplo nie bylo) teraz (140x 12.5, 1.7 V) i max temp przy CPU Burnie mam 45 C, wiatrak - Volcano 7 (bez plusa :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozesz w biosie obniz taktowanie procka ale jak podkrecisz to wzrosnie pewnie do 52C - 56C ale znam wiele osob u ktorych AXP1800+ trzyma 52-55C normalnie bez niczego :D wiec nie lękaj sie

Obnizyc raczej nie moge bo na nominalnych jedzie ustawieniach i to nie Athlon 1800+ tylko 1700+

 

No mnie AXP1700@2000 trzyma poniżej 50*C (i to palomino), bo na tyle mam alarm ustawiony w biosie i jeszcze nigdy go nie słyszałem...a cooler mam ten sam co Tomboy, czyli Spire Falcon Rock II, tyle, że ten starszy 2900RPM, nie 2500RPM, i w otwartej budzie...temp. idle 37*C, stress gry 45, CPU burn 48-49*C 

 

Tomboy, może Ci się że tak powiem "źle posmarowało" (za grubo) ? 

Masz CS?

Jam mam Spire Falconrock I a nie II i on powinien byc wydajniejszy (ponad 3500CFM) Przy otwartej budzie mam 36-40 w nocy przy otwartym balkonie (dzis sprawdzilem).

Za grubo raczej nie posmarowalem jak juz to za cienko ;) ale wydaje mi sie ze w sam raz. Cs'a zdjełem bo mi sie chyba nie stykal rdzen z radiatorem i wogole sie grzal ;)

 

Za duzo, ja na swoim T-bredzie A0 (wiem, wiem - lipa) mialem na standardach (1,5 V i 1466 MHZ) kolo 35C (fakt byla wtedy zima i w pokoju tez cieplo nie bylo) teraz (140x 12.5, 1.7 V) i max temp przy CPU Burnie mam 45 C, wiatrak - Volcano 7 (bez plusa )

hmm moze wiatrak cos slabo mi dziala :?: pokombinuje zaloze jesazcze raz starego t-birda i porownam jeszcze raz temperaturki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktos uwzgledni taka reklamacje odnosnie temperatury....

 

btw u mnie troche mniej. ale na wyzszym vcore - 1.65V 

a po kreceniu na 190x11@1,88V temp do ok.82*C wzrosla :twisted:

Przy takiej temperaturce powinieneś mieć już zwis pewny na 100% :lol:

Ja mam przy 72 stopni, ale za to jakie Vcore :D

dlaczego zwis pewny??? AMD daje gwarancje stabilnosci do 90*C a trwale uszkodzenie rdzenia nastepuje przy 130*C :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...