Skocz do zawartości
SteelSeries

GTX480 Gigabyte

Rekomendowane odpowiedzi

będą spadki w bc2 ale po sieci spokojnie pograsz, z tym że dokup sobie ramu bo 4gb to troszkę mało i czasem brak pamięci, mój sposób na płynne gry to wyłączony plik wymiany i jak najwięcej ramu, przy 4gb ram nawet 3xgtx480 będzie czasem łapać czkawkę, z tego co widzę u ciebie nie ma problemu aby rozszerzyć do 8gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4GB to w sam raz na 32bit-owe gry. W sumie i tak żadna nie powinna zająć więcej niż 2GB ramu (wyjątkiem jest dopuszczenie warunkowe użycia 3GB poprzez odpowiednią zmienną systemową), reszta idzie na bufor systemu i danych karty graficznej. Za to włączony swap pozwala grze na wstępne załadowanie do pamięci wirtualnej danych, które w tych adresowalnych 2GB w ramie się nie mieszczą. Jeśli swapa nie ma, to te dane są wczytywane i rozpakowywane w - locie w czasie gry. Co jest lepsze - wszystko zależy jak jest napisany sam program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4GB to w sam raz na 32bit-owe gry. W sumie i tak żadna nie powinna zająć więcej niż 2GB ramu (wyjątkiem jest dopuszczenie warunkowe użycia 3GB poprzez odpowiednią zmienną systemową), reszta idzie na bufor systemu i danych karty graficznej. Za to włączony swap pozwala grze na wstępne załadowanie do pamięci wirtualnej danych, które w tych adresowalnych 2GB w ramie się nie mieszczą. Jeśli swapa nie ma, to te dane są wczytywane i rozpakowywane w - locie w czasie gry. Co jest lepsze - wszystko zależy jak jest napisany sam program.

 

sam sobie odpowiedziałeś, rzecz w tym aby podczas gry nie swapował dysk bo to powoduje przeciecia nawet na najbardziej wypasionym sprzecie, zapewniam cie ze stary battlefield 2 przecinał czasem przy 4gb i viscie, takze duzy ram podstawa i użytkowo lepiej mieć 8gb 1066mhz niż 4gb 2133mhz (to się sprawdza w benchmarkach ale nie w życiu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewniam cie ze stary battlefield 2 przecinał czasem przy 4gb i viscie,

 

Chyba nie od ramu. Jeszcze nie widziałem, zeby jakaś gra (nawet GTA 4) brała więcej jak 3GB z ramu :blink: Zresztą o ile sie nie mylę, gra w procesie 32-bitowym nie wykorzysta Ci Twoich 6GB, nawet gdyby ich potrzebowała :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 zainstaluj sobie cos takiego jak Game Booster v2 Beta żeby dać jak najwięcej zasobów na grę.

po 2 - granica płynności wynosi 60fps, powyżej tego nie ma różnicy czy jest to 61 czy 250.. w niektorych fpsach gdzie wszystko drastycznie szybko sie zmienia moze mozna odczuc jakas roznice ale bez przesady, wydasz tyle pieniedzy żeby mieć ten minimalnie większy komfort.. zreszta jak cena nie gra roli to po prostu złap za gtx 580 (SLI) i po kłopocie.

 

PS

2x Gigabyte GeForce GTX 460 1GB OC SLI (1400zł) > MSI GeForce GTX480 1536MB (1450zł)

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

PS

2x Gigabyte GeForce GTX 460 1GB OC SLI (1400zł) > MSI GeForce GTX480 1536MB (1450zł)

 

Przycinki i microstuttering gratis

 

GTX 480 > 2x GTX 460

 

komfort gry

Edytowane przez chaos`theory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycinki i microstuttering gratis

 

GTX 480 > 2x GTX 460

 

komfort gry

 

Po 1. Piszesz z doświadczenia czy z "czytania"?

Po 2. 2x GTX 460, jak i 2x GTX 470 Miguel wrzucił do zestawów i nie sądzę, żeby to była decyzja nieprzemyślana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Po 1. Piszesz z doświadczenia czy z "czytania"?

Po 2. 2x GTX 460, jak i 2x GTX 470 Miguel wrzucił do zestawów i nie sądzę, żeby to była decyzja nieprzemyślana...

 

z doświadczenia. Redaktor nvision.pl

 

2x GTX 460 to taki sam shit jak 5970.

A Ty piszesz z doświadczenia czy z czytania? Bo jeśli opierasz sie na "polecanych zestawach" to znaczy, że piszesz "2x gtx 460 > gtx 480" nie mając ani jednego, ani drugiego w ręce.

 

Warto zauważyć jedną rzecz: wszyscy którzy mieli okazję pograć na SLI narzekają na to. Chyba, że grali 5 minut i chwilowe zaślepienie myślami "ooooo ale zajebista wydajność" daje się we znaki.

Edytowane przez chaos`theory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja nie mam doświadczenia z tym, dlatego pytałem Ciebie czy masz doświadczenie, że twierdzisz, iż GTX 480 > 2x GTX 460. Szczerze to nie wziałbym ani tego ani tego :rolleyes:

 

A opieram się na polecanych zestawach bo co miesiąc obserwuje to i wiem ile czasu Miguel na to poświęca, ile analizuje i nie sądzę by popełnił taką gafę. Nie wiem czy w tym siedzisz, skoro jesteś na tym forum dopiero od lipca tego roku. Ja nie potrzebuje jakiejś zajebistej wydajności i najwydajniejszą kartą Nvidii jaką miałbym kupić to pojedynczy GTX 460, powyżej już tylko Ati i ogólnie też jestem za jednym GPU w kompie.

A autor tematu hmm, ma GTX 260 i widże, że idzie dalej w zaparte w Nvidie nie zważając na żadne wady GTX 480 :)

 

pzdr ;)

 

PS. a co do:

 

po 1 zainstaluj sobie cos takiego jak Game Booster v2 Beta żeby dać jak najwięcej zasobów na grę.

 

To niesądze abo to było dobre posunięcie. Kiedyś zainstalowałem jakieś takie ciach!o i powyłaczał mi usługi, kompozycje, namieszał w systemie nieźle żeby "zoptymalizować" pod gry a tylko nieźle sie wkur...em. Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt jest taki ze spora czesc osob ktora zakupila 5970 zminila na 480 , a wiec to o czyms swiadczy sam mialem 4870x2 i chodz bylem zadowolony to raczej drugi raz w SLI czy CF nie bede sie bawil , a co do narzekania na 480 to tutaj jest ciekawa sprawa bo z tego co widze najbardziej narzekają ludzie którzy tej karty w reku nie mieli- owszem ma swoje wady tak jak kazda karta ideału nie ma zeby wszystkim dogodzić ja ze swojej strony dodam ze moja przygoda przez ostatni miesia z GPU skonczyla sie na 480 po przesiadce z 5870 i 4870x2 i jestem ( poza dosc sporym grzaniem sie karty przy 2x LCD ) bardzo z niej zadowolony i jednyna opcja na ktora bym ja wymienial to 580 ( co oczywiscie jest raczej malo oplacalne w moim przypadku a o radkach zapominam - na jakis czas )

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo - taka zasada, którą pewnie każdy wypomni - "jeśli masz kasę na taką grafe to i na prąd Cie stać". Dla mnie prądożerność tego czegoś jest nie do zaakceptowania i nie trzeba mieć jej w ręce żeby to wiedzieć, od tego są recenzje ;) No ale jak dla kogoś jest ważniejsza wydajość ponad wszystko to nie przeczę, że to jedna z najlepszych kart na rynku pod tym względem.

I nie róbmy już lepiej offtopu bo z deka się tworzy takowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...